Аїр (50 фото) – види, посадка та вирощування

Аїр (50 фото): види, посадка та вирощування

Серед рослин для прикраси водойм особливе місце займає лепеха. Крім того, його вирощують у декоративних композиціях і навіть контейнерах чи вазонах. Це чудовий вибір для новачків, тому що він зовсім невибагливий і дуже живучий. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Аїр – вічнозелений вологолюбний багаторічник з розвиненою та потужною кореневою системою, яка дозволяє йому стрімко розростатися. Коріння лепехи може доходити до 1,5 м у довжину, так що не дивно, що в природі він часто виростає в непрохідні зарості.

Аїр примітний довгим і тонким мечоподібним листям до 2,5 см завширшки. Вони зростаються знизу і нагадують віяло зверху. Причому існують зовсім карликові сорти та справжні рослі велетні.

Аїр – квітуча рослина, хоч суцвіття та досить непоказні. Бутони розпускаються на верхівках пагонів наприкінці весни і нагадують довгі жовто-зелені качани.

Ефірні олії лепехи використовуються в парфумерії, а його екстракт – у медицині та фармацевтиці. Кореневище рослини містить багато корисних речовин і мікроелементів.

Загальна інформація

Види аїру

Видів лепехи як таких не існує. Офіційно визнані лише звичайний (він же – болотяний) та злаковий аїр. Перший росте на берегах водойм і витягується до 1,2 м. Другий – більш витончений, висотою до 30 см, і частіше вирощується як кімнатна рослина.

Види аїру

Догляд за лепехом

Аїр вирощують як у приміщенні, так і в саду. При цьому особливості догляду практично не відрізняються, за винятком нюансів із зимівлею.

Температура

Вуличний лепешок чудово почувається в природних умовах, а його морозостійкість залежить від конкретного сорту. Для кімнатного ідеальна температура – ​​18-22 градусів, а взимку – 14-19. Протяги та нічна прохолода не становлять для нього загрози.

Температура