Зв’язати шарф спицями для жінки. Нові моделі: снуд, трансформер, ажурний шарф

Щоб зв’язати шарф спицями для жінки (нові моделі будуть розглянуті в цій статті), достатньо володіти елементарними навичками в’язання і деяким терпінням, а велика різноманітність пряжі різного забарвлення і фактури, допоможе поповнити гардероб стильними в’язаними виробами.

До початку в’язання шарфа, необхідно вміти робити лицьові і виворітні петлі. Оволодівши цими нескладними вміннями, можна стати асом в’язання спицями.

Визначившись з розміром полотна майбутнього шарфа, необхідно приступити до вибору пряжі, яка на початковому етапі оволодіння майстерністю, буде акцентувати увагу на оригінальному поєднанні кольорів готового шарфа, а не на складності візерунка.

Необхідні знання до початку в’язання

Професійні в’язальниці ставляться до вибору пряжі, як священнодійства, адже перед ними відкривається чарівний світ, наповнений незвичайними барвами, відчуттям свіжості, тепла і ніжності вишуканих ниток.

Шарф – один з основних аксесуарів для жінок. Зв’язати нову і гарну модель дуже просто, для цього необхідно вибрати спиці і пряжу.

Зв’язати шарф для жінки спицями легко, нові моделі: снуд, трансформер і ажурний шарф дуже популярні сьогодні

Сучасні виробники полегшують роботу рукодільниця і вказують багато корисної та необхідної інформації на етикетці кожного мотка пряжі, від складу, ваги, довжини нитки і порад по догляду за готовим виробом, до рекомендованого номери спиць.

І чим краще настрій, позитивно емоції, і більше вибір, тим оригінальним вийде пов’язане виріб.

Є кілька моментів, які варто враховувати при виборі пряжі для в’язання шарфа:

 • Витрата пряжі. Для виробу довжиною близько 1,5 м і шириною 20 см, знадобиться 300-350 г вовни.
 • Вид пряжі. Відштовхуючись від основних характеристик готового виробу, таких як модель, сезонність, алергенність, потрібно зупинити вибір на певному складі пряжі: натуральної, синтетичної або сумішевої.
 • Колір нитки. Для простої в’язки варто вибирати різнобарвну пряжу: меланжевую або сегментарного фарбування.
 • Фактура нитки. Використовуючи для в’язання стрічкову або рюшевую пряжу, можна за короткий час зв’язати оригінальний виріб.

У виборі спиць необхідно враховувати їх розмір, матеріал, з якого вони виготовлені, легкість, гладкість і гостроту кінців.

Новачкам бажано вибирати спиці середнього діаметру, дерев’яні або пластмасові

Це створить комфортні умови для роботи, а готовий виріб заграє красою ниток і еластичністю.

Цікавий факт! Для жінок немає нічого неможливого! Мешканка Нідерландів потрапила в Книгу рекордів Гіннеса завдяки своїм спиць. Англійка зв’язала нову і саму оригінальну модель шарфа довгою 62,5 км, тим самим побивши попередній рекорд, встановлений в 1988 р в 33 км.

Нові моделі шарфів, пов’язаних спицями для жінок

Більшість жінок у своєму арсеналі мають кілька видів зброї, які допомагають їм щодня виглядати цікаво, оригінально і неповторно, одне з них – це в’язаний шарф.

Від того на скільки оригінальною буде модель в’язаного виробу, колірна гамма і фактура, залежить індивідуальність кожної жінки.

Взявши за основу кілька схем в’язання популярного аксесуара, експериментувати можна до нескінченності:

 • Снуд – широкий закільцьований шарф.
 • Трансформер – шарф, який замінює півгардеробу.
 • Шарф-комір зручно використовувати під будь-який верхній одяг.
 • Шарф-накидка допоможе зігрітися в негоду і створить елегантний образ.
 • Шарф-капюшон зручний і універсальний, скасовує шапку.

Вибираємо візерунки для в’язання шарфа спицями

Щоб зв’язати новий шарф спицями, необхідно визначитися з моделлю вироби, розміром і вибрати цікавий візерунок, адже для жінок це ще й можливість продемонструвати свої дизайнерські здібності.

Для в’язання нових моделей жіночих шарфів спицями використовуються всілякі візерунки, створені як за допомогою чергування лицьових і виворітних петель, так і поєднанням пряжі різних кольорів.

Розглянемо деякі з них.

 • Гумка: американська, з схрещених петель «Летка-Енька», ажурна, пишна, польська, французька, ленінградська, гранчаста, полуанглийская.
 • Ажурні візерунки: хвилі, смуги, ромби, японський ажур та ін.
 • Рельєфні переплетення: джгути, коси.
 • Жакардові візерунки: сердечка, кленове листя, білки, жолуді, хвилі, вусики та ін.

Ледачі візерунки: доміно, мозаїчні квадрати, сходова сітка, шевронні смужки, пунктир, лабіринт, зібрані смуги та ін.

Покрокові інструкції для різних моделей шарфів

У цьому розділі буде розглянуто, як зв’язати шарф спицями для жінки. Нові моделі дозволять виглядати стильно і красиво в будь-якій ситуації, а покрокові інструкції допоможуть правильно і послідовно організувати весь процес створення виробу.

Класичний шарф

Для класичної моделі простіше всього використовувати платочную в’язку, ряди провязываются лицьовими петлями, при цьому перша петля знімається, а остання завжди провязывается виворітного.

Як зв’язати шарф спицями для жінки. Нові моделі і покрокова інструкція

Чергуючи нитки різного кольору через кожні 2 ряди, шарф вийде цікавіше.

Визначившись з довжиною майбутнього виробу, можна приступати до набору петель.

 • Рекомендована ширина шарфа не повинна перевищувати 35 см, виходити потрібно з того, що 10 петель дають ширину 5 див. Коли досягнута необхідна довжина шарфа, необхідно закінчити в’язання.
 • Готове рукоділля знаходиться на лівій спиці, правою спицею провязывается відразу дві петлі, і отриману одиничну петлю з лівої спиці потрібно перекинути назад на праву.
 • Далі, знову захоплюються 2 петлі на правій спиці, і петля з лівої знову перекидається на праву, в’язання продовжується до тих пір, поки не залишиться 1 петля. Після чого обривається нитка від мотка з пряжею, простягається через петлю і затягується.
 • Снуд або шарф «хомут»

  Снуд стрімко увійшов у моду в минулому сезоні і міцно закріпився в гардеробі у більшості модниць. Полюбився такий шарф і завдяки своїй універсальності.

  Скрутивши його у вигляді вісімки – вийде об’ємний комір, накинувши на голову – можна носити замість шапки, і ще завжди на шиї оригінальний теплий шарф.

  Спиці №7 прямі або кругові, в’язання в 2 нитки, довжина – 150 см, ширина – 30 см, пряжа Lanoso Alpacana Fine: 100 г – 220 м – 2 мотка.

 • Залишивши кінчик нитки в 50-70 см, набираємо 40 лицьових петель, знімаємо першу, останню петлю пров’язуємо виворітного. В’яжемо поворотно – зворотними рядами. Довжина провязанного вироби вимірюється мірною стрічкою.
 • Відрізавши нитку клубка, потрібно приступати до зшивання снуда з боку изнаночного ряду. Рівно розклавши полотно готового виробу, потрібно докласти краї один до одного, при цьому один кінець шарфа знаходиться на спиці. У «циганську» голку протягується залишена заздалегідь у 50-70 см нитка.
 • Голка вводиться в першу петлю краю на спицях, і знімається на голку. Далі голка вводиться в кромочную петлю вільного краю і простягається.
 • Потім зверху вниз голка вводиться в другу кромочную петлю, витягується і вводиться в першу зняту петлю, і знову витягується.
 • Голка вводиться в петлю на спиці, простягається і знімається. Далі голка знизу вводиться в кромочную петлю, і зверху в наступну кромочную петлю, підтягується, і голка простягається в попередню зняту петлю, і таким чином прошивається снуд до кінця.
 • На завершення залишається нитка довжиною 13 см, і з допомогою гачка ховається в снуд. Гачком простягаються обидві нитки через будь-яку петлю, потім 1 протягнути нитку через найближчу петлю, обидві нитки зав’язати між собою вузликом, і такі маніпуляції виконати 2-3 рази, для того, щоб нитки в подальшому не розв’язалися.
 • Шарф – трансформер

  Зв’язати модель такого шарфа спицями досить легко, а для жінок важливо щодня мати що-небудь нове у своєму гардеробі, адже шарф – трансформер запросто перетворюється в спідницю, сукню, капюшон, болеро, жакети.

  Кругові спиці №7, пряжа 100% поліамід Tango «травичка» – 6 мотків, довжина виробу вибирається самостійно.

 • Залишивши кінчик нитки в 50-70 см, набирають 100 лицьових петель, першу знімають, останню петлю провязывают виворітного. В’яжуть поворотно – зворотними рядами, не дуже затягуючи петлі, до досягнення необхідної довжини.
 • Закінчувати готовий виріб необхідно як шарф-снуд в описі вище.
 • Алергікам краще використовувати дитячу пряжу, бавовна, льон, меринос, віскозу і високоякісний акрил

  Увага! Для людей з підвищеною чутливістю до різних видів алергенів, особливо до одежною: барвників, синтетичних полімерів, варто вибирати гіпоалергенну пряжу.

  Шарф-комір

  Шарф-комір зручний і практичний аксесуар. Моделі можуть бути різними і не схожими один на одного, але спільне в них те, що вони щільно облягають шию.

  В’язане виріб може нагадувати високий воріт від светри, манішку, а може бути оригінальним аксесуаром, краї якого з’єднуються за допомогою яскравих гудзиків, брошок або провязанных квітів.

  Кругові спиці № 6, пряжа: акрил, поліестер, шерсть; товста нитка, ширина вироби 20-25 см, довжина 60-70 див.

 • Необхідно набрати 30 лицьових петель і в’язати весь шарф платочної в’язкою, тобто всі петлі лицьові, перша кромочная знімається, а остання провязывается виворітного. Таким чином, провязывается все полотно, до досягнення необхідної довжини.
 • Готове полотно необхідно розкласти на рівну поверхню і загнути краї. Верхній край загинаємо вліво, нижній – вправо, таким чином, щоб нижній край верхнього загину, з’єднався з верхнім краєм нижнього. У місці зіткнення двох країв потрібно зшити краї, шов повинен бути 11 див.
 • Готовий виріб вивертається. На отвернутый куточок пришивається оригінальний аксесуар.

  Шарф – накидка

  Ще одна популярна і універсальна деталь жіночого гардеробу – шарф-накидка. Він зігріє в морози, вбереже у вітряну погоду і створить елегантний образ.

  Існує кілька різновидів накидки: шаль, горжетка, палантин.

  Спиці №8, пряжа Lanas Stop: 2 мотка Дакар (акрил, мохер, вовна), 2 мотка Сільвер (мохер, поліамід, люрекс)

  В’язати виріб необхідно в 2 нитки (Дакар+Сільвер) платочної в’язкою, усіма лицьовими петлями.

 • Для початку потрібно набрати на спиці 2 лицьових петель і в’язати, додаючи по 1 петлі в кожному другому ряду з обох сторін, поки кількість петель не стане 40.
 • Дов’язати до довжини виробу 120 см і змінити стиль наступного: 1 лицьова, зняти 1 петлю на допоміжну спицю, 1 виворітна, зняти 1 петлю на допоміжну спицю. Повторювати маніпуляції, поки на допоміжній спиці не стане 20 петель і 20 на основний – це гумка 1/1.
 • На висоті 15 см відкласти петлі. В’язати 20 петель на допоміжній спиці резинкою 1/1. На висоті 15 см об’єднати з 20 петлями на основний спиці. В’язати лицьовими петлями, чергуючи 1 петлю з основною спиці, 1 з допоміжної спиці, до 40 петель.
 • Продовжити в’язання лицьовій гладдю, збавляючи по 1 петлі з двох сторін, у кожному другому ряду, поки не залишиться 2 петлі. По завершенню роботи петельки закрити.
 • Важливо пам’ятати! Не достатньо одного знання, як зв’язати шарф спицями для жінок, нові моделі повинні зберегти свою форму і колір на довгі місяці або роки. Для цього в’язаних виробів ручної роботи потрібен особливий догляд.

  Прати рукоділля необхідно руками при температурі 30-40 градусів

  Віджимати через рушник і сушити на рівній поверхні в розкладеному вигляді.

  Шарф — капюшон

  Даний вигляд шарфа незамінний в негоду при відсутності під рукою шапки або капюшона у верхнього одягу. Такий аксесуар служить прикрасою образу в ясний день, і зігріє в холод.

  Для жінок, що бажають зв’язати шарф-капюшон спицями, таке завдання може здатися складним або нової, але більшість моделей досить легко в’яжуться.

  Спиці №6, меланжева букльована пряжа 670 р.

 • Набирається 22 петлі, і 184 ряду або 92 см, провязываются візерунком за схемою 1.
 • З боку спинки додавати по 1 петельці після крайової – чотири рази в кожному 4-му ряду і 10 разів в кожному 2-му ряду. Після, пров’язати 40 рядів і почати зменшувати навпаки – 10 разів у кожному 2-му ряду і чотири в кожному 4-му ряду, опрацьовуючи відразу після крайової по 2 петлі разом.
 • Пров’язати ще 184 ряду. З передньої сторони на 188-му ряду почати додавати по петельці в кожному 2-му ряду – 6 разів.
 • 80 рядів провязываются рівному, після робляться убавки 6 разів у петельці, далі в’язати без змін.
 • У завершенні роботи закрити всі петлі.
 • Ажурний шарф

  Жіночність, елегантність і витонченість образу можуть надавати інколи непомітні деталі. Для жінок важливо відчувати легкість у вигляді і мати свій стиль.

  Ажурні моделі шарфа, пов’язані спицями, по-новому обіграють повсякденний одяг і додадуть необхідну родзинку образу.

  Спиці №3, пряжа Knit One Crochet Too Douceur Soie (мохер/шовк), довжина виробу – 147 см, ширина – 28см.

 • Набрати 59 петель.
 • 1 ряд (зворотний бік): 1-я петелька знімається виворітного, далі до кінця лицьовими петлями. Повторювати перший ряд виворітного гладі в рубчик, поки не буде провязано 7 рядів.
 • Тепер провязывается ажурний візерунок. 1-й ряд (лицьова сторона): Пропрацювавши перший ряд схеми, з 1 по 6 петлю, провязывается, повторюючи 6 петель (петлі 7-12) 7 разів на схемі, 6 петель – повтор, потім опрацьовуються петлі 13-23. Продовжувати за таким принципом слідуючи схемою. Повторювати 1-16 ряди схеми візерунка 24 рази. І ще раз 1 ряд узору.
 • Наступний ряд (виворіт): зняти 1 петлю виворотом, в’язати лицьовими до кінця ряду. Повторити такий ряд 5 разів. Після, вільно закрити петлі.
 • Завершальна обробка. Шарфик необхідно розкласти на рівній поверхні, розтягнувши і закріпивши його строго по прорахованим розмірами. Збризнути водою і дати висохнути.
 • У даній статті акцентовано увагу на те, як зв’язати шарф спицями для жінок. Нові моделі оригінальних аксесуарів без праці, але з деякою часткою терпіння, піддадуться навіть новачкам.

  Набравшись досвіду, можна експериментувати до безконечності, радуючи себе яскравими, ніжними шарфами, і дивуючи оточуючих стильним чином.

  Як зв’язати ажурний шарф спицями. Простий ажурний візерунок спицями. Дивіться відео-інструкцію:

  Все про шарфах-снудах і в’язання для жінок спицями. Дивіться корисне відео:

  Відгуки