Юкка (60 фото) – види, догляд та вирощування у відкритому ґрунті

Юкка (60 фото): види, догляд та вирощування у відкритому грунті

Гічну конкуренцію екзотичним пальмам становить невибаглива та ефектна юкка. Її вирощують у вазонах чи ділянці – залежно від конкретного виду. А цінують юкку за красиві листяні розетки та незвичайне цвітіння!

Загальна інформація

Юкка відноситься до агавових і в природі росте в тропіках. Є деревоподібні та кущисті форми зовсім різного виду. Якісь більше схожі на пальми зі стовбуром та характерною верхівкою, а якісь формують прикореневі розетки.

У юки довге загострене листя всіх відтінків зеленого, сизого та блакитного. Вони можуть доходити до 1 м у довжину, але ширина при цьому рідко перевищує 7 см. Тому юкку часто називають мечоподібною або кинджаловидною рослиною.

Юкка здатна цвісти великими дзвіночками, зібраними в метелик, що прямо стоїть. Найчастіше зустрічаються білі, жовті та кремові бутони. Висота квітконоса сягає 2 м, і виглядає він вражаюче. Із соку юкки роблять цукор, а з волокон – міцні нитки.

Загальна інформація

Види юкки

Існує близько 30 різновидів юкки, але не всі з них можна вирощувати в середній смузі. Розглянемо кілька найцікавіших видів!

Ягідна юкка

Її плоди їстівні і нагадують солодку картоплю до смаку, а зовні схожі на банани. У такої юкки дуже грубий і короткий стовбур, блакитне листя, і виростає вона до 1,5 м.

Ягідна юкка

Бліда юкка

Її листя дійсно здається бляклим і голубуватим. Висота розетки за сприятливих умов сягає 2 м. Цвіте вона в середині літа білими квітками.

Бліда юкка

Юкка Карнеросана

Розлий мексиканський вид зростає до 3,5 і навесні розпускається білими бутонами, які поступово рожевіють. Ця юкка чудово почувається на яскравому сонці та в півтіні.

Юкка Карнеросана