Проліски (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Проліски (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Проліски складно назвати найрозкішнішими квітами у світі. Вони маленькі та досить скромні, але саме вони легко стали спільними улюбленцями. А все тому, що після зими особливо гостро не вистачає краси довкола. Розповідаємо, як посадити проліски на своїй ділянці і як їх доглядати!

Загальна інформація

Ще одна офіційна назва пролісків – галантуси. Це трав’янистий багаторічник, який розквітає рано навесні ще до остаточного танення снігу. У багатьох регіонах дикі проліски занесені до Червоної книги, але це не заважає культивувати декоративні сорти в саду.

Життя підсніжника коротке, але його тривалість залежить від клімату та погоди. Цибулини дуже маленькі, до 4 см, і повністю складаються з лусочок, у пазухах яких зростають нові дітки. Білі пониклі квіти-дзвіночки з’являються одночасно з блискучим гладким листям. Після цвітіння стрілка поступово стає порожньою і відмирає.

Загальна інформація

Види пролісків

Існує близько 20 офіційно зареєстрованих видів пролісків.Але межа між ними дуже тонка, і біологи досі сперечаються, де окремий вид, а де гібриди та підкатегорії. Для саду тобі підійдуть такі галантуси! Білий проліск

Один із найпопулярніших сортів серед селекціонерів, тому існує близько 50 садових форм. Серед них – прості та махрові, з жовтою або із зеленою серединкою, і взагалі на будь-який смак.

Білосніжний пролісок

Альпійський проліск

У нього досить великі та чітко витягнуті цибулини до 3,5 см завдовжки. Листя темне, широке, з виразним сизим нальотом, а квітконоси виростають до 9 см.

Альпійський пролісок

Кілікійський проліск

Його можна дізнатися за лінійними та рівними матовими листовими пластинами. А ще – за рекордно довгими квітконосами до 18 см заввишки.

Кілікійський проліск