Наперстянка (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Наперстянка (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Серед декоративних квітів з довгими колосоподібними суцвіттями, зібраними з десятків бутонів, окреме місце займає наперстянка. Вона велика, яскрава і дуже ефектна, але водночас досить витончена та витончена. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

У наперстянки дуже багато дивних, але вражаючих народних прізвиськ – від лисячої перчатки до дзвіночків мерця. Не дивно, що після цього пов’язано з нею дуже багато легенд та історій. Але в основному все упирається у форму бутонів, які справді схожі на наперстки для пальців.

Друга назва наперстянки – дигіталіс. Це яскравий трав’янистий багаторічник, який може розростись у повноцінний кущ до 1,5 м. Але є і компактні декоративні різновиди по 30-40 см заввишки.

Стебла наперстянки жорсткі, майже не гілкуються або не гілкуються зовсім. Ланцетне листя поступово стає все дрібнішим і ближче до верхівки зовсім перетворюється на приквітники.

Наперстянка починає цвісти на початку літа, поступово розкриваючи нові та нові бутони. Цвітіння триває до осені. Суцвіття бувають односторонніми та симетричними, а ось квітки майже завжди – великі та неправильної форми.

Спільна інформація

Види наперстянки

Видів наперстянки не так багато. Ще менше з них дійсно суттєво відрізняються між собою і можуть бути цікавими для садівників!

Іржава наперстянка

Дуже декоративний високий вид витягується до 1,2 м. Квітки-дзвіночки відливаються химерним хвилястим краєм з яскраво вираженим відворотом. Колір – жовтий з рожевим, коричневим та золотистим.

Іржава наперстянка

Велика квіткова наперстянка

Довжина пагонів повністю залежить від сорту і варіюється від 40 до 120 см. Стебла вкриті видовженим рослим листям, а суцвіття зібрані з великих пониклих дзвіночків. Довжина одного квітучого пензля сягає 25 см.

Велика квіткова наперстянка