Мускарі (50 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Мускарі (50 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Мускарі можна назвати зіркою вітчизняного садівництва. Їх люблять за разючу невибагливість, легкість вирощування, швидкість розмноження та яскраве раннє цвітіння. Мускарі хороші як соло, і у групових посадках. І крім того, вони зацвітають ранньою весною – якраз у той час, коли в житті ще гостро не вистачає фарб та зелені!

Загальна інформація

Мускарі – невеликі цибулинні рослини, які ще називають мишачим гіацинтом. Вони ж – гадюча цибуля, і вони ж ніжні та красиві квіти з тонким виразним ароматом. Раніше мускарі справді зараховували до гіацинтових, але тепер достеменно відомо, що це спаржевий багаторічник.

У природі різні види мускарі зустрічаються практично по всій Європі та Малій Азії, включаючи Крим та Середземномор’я. Це один з найраніших первоцвітів, який ідеально прикрасить клумби, бордюри та альпінарії. У побуті мишачий гіацинт настільки невибагливий, що багато квітникарів стверджують, що йому взагалі не потрібний догляд.

У мускарі невеликі яйцеподібні цибулини в середньому до 2 см у діаметрі. Гострі лілейні листя витягуються до 17 см, а висота голого квітконоса доходить максимум до 30 см. Зверху вони прикрашені пишними і щільними суцвіттями до 8 см кожне.

Мускарі хороші у всіх видах. Їх можна висаджувати не тільки у відкритий ґрунт, а й у контейнери чи кашпо. Тоді можна просто занести вазони на зиму до кімнати та не турбуватися про зимівлю. Крім того, мускарі вирощують під зріз для маленьких декоративних букетів.

Загальна інформація

Види мускарі

У наших широтах вирощують близько 20 видів мускарів. Ранні первоцвіти зацвітають у квітні, а пізні радують фарбами до середини літа. Розповідаємо про найпопулярніші різновиди!