Мангал своїми руками: як зробити – з металу, балона, бочки, цегли (фото та креслення)

6 ідей, як зробити мангал своїми руками

Що може бути краще за аромат свіжого шашлику під час відпочинку на природі? Приємний вечір із друзями на дачі завжди подарує масу позитивних емоцій. Це найкращий спосіб відпочити від роботи, суєти та повсякденної рутини! Купівля мангалу – не найдешевше придбання. Та й навіщо, якщо його можна зробити власноруч?

1. Мангал із листової сталі

Найпростіший і найпоширеніший варіант виготовлення – мангал з листової сталі. З нею легко працювати, вона просто збирається та вимагає мінімум матеріальних, тимчасових та трудових витрат. Такі мангали легкі та мобільні, але в той же час менш довговічні через тонкі стінки.

Зварний мангал гарний тим, що йому не потрібні додаткові механічні кріплення. Це хороший стаціонарний варіант для дачі чи туристичної бази. Зроби ніжки з міцних куточків, споруди складну підставку з профілів або декоративну ковану основу.

На довгих стінках проріж вертикальні пази-щілини для шампурів. Найкраще робити кілька видів прорізів різної глибини, щоб регулювати кількість спеки та час приготування. Знизу просвердли отвори для дренажу та вентиляції, а з боків прикрути ручки для перенесення. Зверху конструкцію можна пофарбувати спеціальною термостійкою емаллю.

Мангал із листової сталі своїми руками
Мангал з листової сталі своїми руками

2. Сталевий мангал без зварювання

Спосіб виготовлення сталевого мангалу без зварювання насправді майже не відрізняється від класичної схеми. Тільки для з’єднання всіх деталей ти використовуєш куточки, болти, пази та гайки. Це хороший варіант, якщо тобі потрібна розбірна мобільна конструкція, яку можна возити із собою.

Розчерти, розміти та виріж всі деталі болгаркою або ножівкою по металу. Підігни нижню частину бічних стінок лещатами для простоти та акуратності складання. Так само оброби примикання довгих і коротких стінок – по суті, у тебе вийде коробка.

Сталевий мангал без зварювання своїми руками
Сталевий мангал без зварювання своїми руками