Лепбук своїми руками: 10 цікавих ідей, як зробити (фото та відео)

10 ідей, як зробити лепбук своїми руками

Лепбук – цікава освітня іграшка, яка однаково корисна і для дітей, і для дорослих. По суті, це тематичний інтерактивний посібник, який допомагає дітям дізнаватися, упорядковувати та запам’ятовувати інформацію. У книзі або коробочці зберігаються численні кишеньки, малюнки, вироби, записки та головоломки. А головне – зробити такий лепбук легко можна власноруч!

1. Пізнавальний лепбук

Лепбук-енциклопедія стане в нагоді старшим дошкільникам для індивідуальної роботи. По суті, це повноцінна форма навчання та закріплення інформації, так що на першому плані – змістовність та наповнення. Використовуй блоки з цікавими фактами, картки з ілюстраціями, тести, квізи, загадки, запитання-відповіді, вікторини, ребуси та ігри «Склади пару».

Пізнавальний лепбук своїми руками - як зробити
Пізнавальний лепбук своїми руками - як зробити

2. Ігровий лепбук

Такі лепбуки – швидше за іграшка, ніж енциклопедія, тому зроби акцент на розважальних елементах. Нехай вся інформація буде максимально легкою – у жартах, загадках чи віршах. Підбери більше об’ємних деталей, рухомих вікон, розсувних кишеньок та обертових кіл.

Використовуй пазли, прості ігри-бродилки, картки із завданнями, дрібні предмети у тканинних мішечках та всілякі угадайки. Зроби лепбук із прислів’ями, віршами, тестами, картинками та значеннями, які потрібно зіставити. Цікаве завдання – скласти розповідь по картинці або скласти кадри по порядку.

Ігровий лепбук своїми руками - як зробити
Ігровий лепбук своїми руками - як зробити

3. Святковий лепбук

Привітальний лепбук – чудовий подарунок для людини, смаки та інтереси якої тобі відомі. Тематичний альбом із вкладишами, картинками, фотографіями, пам’ятними дрібничками та милими прикрасами порадує навіть дорослих.А ще його можна зробити з дитиною в подарунок для його друзів: наприклад, із сукнями та аксесуарами до паперової ляльки подружки або з улюбленими машинками та спортсменами друга.

Святковий лепбук своїми руками - як зробити
Святковий лепбук своїми руками - як зробити

4. Лепбук-історія

Ще один лепбук, який можна зробити своїми руками не лише для дитини, а й разом із нею – історія її життя. Нехай малюк самостійно вирішить, що хоче покласти в кишеньки-секретики. Зробіть розділи з фотографіями, кумедними фразами, дрібними виробами. Такий альбом буде чудовою пам’яттю для всієї родини через 10 і через 20 років.

Лепбук-історія своїми руками - як зробити

5. Лепбук для маленької дитини

Спочатку лепбуки використовували педагоги для підготовки дітей до школи, але й діти до 5 років можуть грати з такими альбомами і пізнавати світ.Тільки наповнення підбирай за віком: замість карток з фактами познайом малюка з квітами, формами, фактурами та простими рухомими елементами.

Лепбук для маленької дитини своїми руками - як зробити
Лепбук для маленької дитини своїми руками - як зробити

6. Лепбук «про життя»

Всі батьки стурбовані тим, як навчити дитину не найцікавішим, але життєво важливим речам. Це правила дорожнього руху, що робити, якщо загубився, як спілкуватися з незнайомцями та як діяти в інших екстрених ситуаціях. Саме для цього ідеально підходить лепбук із красивими картинками, цікавими квізами та жартівливими віршиками-підказками.

Лепбук «про життя» своїми руками - як зробити
Лепбук «про життя» своїми руками - як зробити

7. Музичний лепбук

За допомогою лепбука юні музиканти куди простіше та швидше познайомляться з нотами, основними поняттями та композиторами.Можна наочно порівняти інструменти в картинках, звикнути до нотного ряду або навіть почати освоювати розташування клавіш. Складати свою музику під час гри теж набагато цікавіше!

Музичний лепбук своїми руками - як зробити
Музичний лепбук своїми руками - як зробити

8. Лепбук про тварин та рослини

Зручна структура лепбуків дозволяє зручніше систематизувати знання про навколишній світ, ніж будь-яка книга-енциклопедія. А все тому, що всі кишеньки, секції та сегменти тут зібрані максимально наочно. Щоб зробити такий лепбук своїми руками, використовуй фотографії, карти, засушені гілочки та листя, різнокольорові наклейки.

Лепбук про тварин та рослини своїми руками - як зробити
Лепбук про тварин та рослини своїми руками - як зробити

9. Лепбук про місто або країну

Щоб познайомити дитину з містом або країною, де вона живе, складно знайти спосіб краще за лепбук. Адже історичні довідники захоплюють далеко не всіх малюків, а ось інтерактивна розвага з картинками, картами, цікавими фактами та різними розділами буде дуже доречною. А коли дитина стане старшою, саме час почати дізнаватися про світ з лепбуками по інших країнах, столицях або головних пам’ятках.

Лепбук про місто або країну своїми руками - як зробити
Лепбук про місто або країну своїми руками - як зробити

10. Лепбук про книгу

Якщо дитина має улюблену казку, розповідь чи письменника, їй точно буде цікаво дізнатися щось нове у тематичному лепбуку. Крім цікавих фактів, можна додати трохи інтерактиву: угадайки, розмальовки, прості тести або питання. І трохи пізнавальних деталей – наприклад, посилання на інші твори.

Лепбук про книгу своїми руками - як зробити
Лепбук про книгу своїми руками - як зробити

Відео: Лепбук на тему «Моя улюблена книга»