Кращі сорти томатів для відкритого ґрунту – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту: фото, назви та описи (каталог)

Сьогодні ми хочемо поділитися з тобою каталогом найкращих сортів томатів для відкритого ґрунту – з фото та назвами. Зібрали лише перевірені і справді найкращі з них. Тож будемо раді, якщо наша добірка стане в нагоді!

Ранні сорти томатів для відкритого ґрунту

Ранні сорти зазвичай не надто врожайні, не дуже солодкі та досить дрібні. І це зрозуміло, адже сонця ще майже не було. Але вони такі смачні і довгоочікувані!

Альфа

Ранній невибагливий сорт можна вирощувати навіть без розсади. Висота куща – до 50 см, і він не потребує пасинкування. Плоди виростають вагою до 80 г.

Альфа

Беніто

Високоврожайний голландський гібрид зростає до 70 см і теж не потребує пасинкування. У кисті формується до 9 невеликих плодів-вершків вагою по 40-70 г.

Беніто

Вибух

Високоврожайний ранній гібрид відноситься до низькорослих і рідко досягає хоча б 60 см. Його потрібно пасинкувати та підв’язувати до опори, зате плоди ростуть дуже щільними, смачними та близько 100 г.

Вибух

Джина

Міцні кущі дають ранній урожай із пружних та м’ясистих плодів вагою близько 250 г. Томати дуже ароматні, солодкі, з легкою кислинкою. Вони добре зберігаються і транспортуються.

Джина

Дон Жуан

Ці помідори легко впізнати за незвичайним забарвленням із жовто-зеленими смугами на червоній шкірці. Стиглі та м’ясисті томати виростають близько 70-80 р.

Дон Жуан

Середні та пізні сорти томатів для відкритого ґрунту

Середні та пізні сорти дозрівають від 90 днів і більше. Сюди належить більшість томатів, тому це дуже різноманітна категорія.

Сестренка

Головні переваги цього сорту – висока врожайність, відмінний імунітет і така сама відмінна зав’язуваність. Томати Сестренка стійкі до посух та холодів, а з вирощуванням впораються навіть новачки.

Сестренка

Лежкий

Фантастична лежкість дозволяє зберігати помідори до середини зими. Потрібно лише відібрати повністю здорові, цілі та не зовсім дозрілі плоди.

Лежкий

Ріо Гранде

Кусти витягуються до метра і потребують підв’язки та часткового пасинкування. Плоди-вершки в середньому важать близько 140 г, а завдяки щільній шкірці не тріскаються і добре транспортуються.

Ріо Гранде

Жираф

За кущем доведеться постійно стежити, але в іншому сорт стійкий до температурних коливань та хвороб. Він краще пристосований для відкритого ґрунту, тому що за високої температури в теплиці зав’язі гірше формуються.

Жираф

Фініш

Стилі червоні помідори з помаранчевим відтінком смачні та добре транспортуються. Їх використовують у свіжому вигляді, для переробки та для цільноплідного консервування.

Фініш

Високоврожайні сорти томатів для відкритого ґрунту

Середня врожайність звичайних томатів близько 8-10 кг. Але є сорти, виведені спеціально для значних урожаїв. Вони вимагають більш ретельного догляду, але результат того вартий!

Інтуїція

Урожайнийгібрид за сприятливих умов дає до 5 кг з куща. Кущі виростають дуже високими, тому потребують підв’язки, а ще краще – шпалери.

Інтуїція

Кострома

Це один з найуніверсальніших і врожайних ранніх сортів, але він чутливий до різких поривів вітру. Тому при вирощуванні у відкритому ґрунті потрібні надійні опори.

Кострома

Урожайний розмарин

Вітчизняний сорт цінується за неповторний аромат, цікаву форму плодів та унікальний вміст вітамінів. У рослини потужні пагони та коренева система.

Урожайний розмарин

Чіо-Чіо-Сан

Солодкий насичений смак поєднується з міцним імунітетом та стабільною високою врожайністю. Кущі можуть рости необмежено, в середньому – до 2 м, тому потрібна підв’язка.

Чіо-Чіо-Сан

Сіндбад

Компактний гібрид зростає приблизно до 50 см і відрізняється помірною кількістю пасинків. Круглі плоди яскравого червоного кольору хороші для салатів, переробки та консервування.

Сіндбад

Найстійкіші до фітофтори сорти томатів для відкритого грунту

Фітофтора – найпоширеніше грибкове захворювання томатів. Є десятки видів цієї хвороби і вона здатна знищити кущ за пару днів. Розповідаємо про сорти помідорів із гарним імунітетом!

Алпатьева

Ідеальний урожайний сорт для вирощування у промислових масштабах. З одного куща можна зібрати до 2,5 кг гарних стиглих томатів до 100 г кожен.

Алпатьєва

Буденівка

Тонкий і слабогіллястий кущ витягується до 1,5 м, так що потребує пасинкування та підв’язки. Плоди виростають великими, м’ясистими та цукристими, до 200-350 г вагою.

Буденівка

Дубок

Дуже врожайний сорт невибагливий, але обов’язково потрібно вчасно збирати плоди. Інакше кущ може зламатися під такою вагою. З тієї ж причини не можна надмірно загущати посадку.

Дубок

Гном

Маленькі солодкі помідори виростають не більше ніж 30-60 г.Це дуже смачні помідори, які не тріскаються, добре зберігаються та підходять для будь-яких кулінарних потреб.

Гном

Цар Петро

Компактні кущі виростають близько 50 см заввишки, і на одній втечі формується до 6 зав’язей. Гладкі та пружні помідори дозрівають середнього розміру, до 200 г.

Цар Петро

Найсолодші сорти томатів для відкритого грунту

Солодкість томатів визначається кількістю цукру, так що зазвичай солодкі сорти – середні та пізні. Пропонуємо кілька варіантів!

Рожевий мед

Це рекордсмен не лише за солодощами, а й за розміром. Томати формуються багатокамерними, серцеподібними та ребристими, з вагою до 1 кг і навіть більше.

Рожевий мед

Малиновий гігант

Ще один дуже високий солодкий сорт з плодами до 1 кг. При цьому кущі низькорослі і досить тендітні, так що іноді обламуються під вагою врожаю.

Малиновий гігант

Вельможа

Помідори легко впізнати за красивою серцеподібною формою зі слабко вираженими ребрами.А ще – за насиченим малиновим кольором та цукристою м’якоттю.

Медова крапля

Жовті томати справді нагадують формою маленькі краплі. Вони виростають всього до 30 г, тому їх використовують навіть для прикраси страв або в асорти з іншими черрі.

Медова крапля

Кенігсберг золотий

Великі жовті вершки залишаються солодкими, з легкими фруктовими нотами, незалежно від умов вирощування. Важкі томати виростають до 300-450 г.

Кенігсберг золотий

Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков’ї

Обов’язково врахуй непередбачувані погодні гойдалки, які час від часу трапляються у Підмосков’ї. А в іншому тут цілком сприятливі умови для томатів.

Білий налив

Ранній низькорослий сорт виростає в середньому близько 40 см, зате не потребує пасинкування. Плоди гладкі, щільні та смачні, до 140 г вагою.

Білий налив

Москвич

Холостійкі врожайні кущі дають красиві червоні плоди дуже насиченого відтінку.У цих томатах мало насіння, так що вони хороші для всіх видів переробки.

Москвич

Магнус

Стійкий гібрид не боїться погодних перепадів і стабільно формує зав’язі навіть у стресових ситуаціях. Трохи ребристі томати майже не тріскаються і стають яскравішими в міру зберігання.

Магнус

Чері Кіра

Невибагливий урожайний сорт легко вростає вище 1,5 м і дає стабільний урожай із маленьких помаранчевих томатів по 25-30 г. Серед переваг – підвищена стійкість до фітофторозу.

Черрі Кіра

Каспар

Рослини дають стабільний урожай у будь-яких погодних умовах. Томати виростають однієї форми та одного розміру, а потім добре переносять зберігання та транспортування.

Каспар

Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту для Уралу та Сибіру

Вибрати томати для суворих умов Сибіру та Уралу досить складно. Особливо, коли йдеться про відкритий ґрунт. Але ж ми змогли!

Аргонавт

Щільні яскраві плоди виростають вагою до 200 г.Завдяки ранньому терміну дозрівання вони не бояться більшості хвороб, що наздоганяють томати до кінця літа.

Аргонавт

Енергія

Гарні м’ясисті плоди вагою по 200 г зберігають смак, незалежно від умов вирощування. Дозрівання раннього сорту можна додатково прискорити шляхом пасинкування.

Енергія

Снігопад

Томати дозрівають великими кистями по 8-10 штук на кожному. З одного рослини можна зібрати до 5 кг урожаю. Помідори Снігопад використовують свіжими та у переробку.

Снігопад

Болівар

Стійкість до несприятливих погодних умов та хвороб – найсильніші сторони цього сорту. А ще він швидко дозріває та дає високий урожай. Помідори досить великі – до 250 г.

Болівар

Схід

Компактний кущ з рідким листям виглядає не надто вражаюче. Але його сильна сторона – дружне зав’язування та таке ж дружне дозрівання за будь-якої погоди.

Схід