Кларкія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Кларкія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

У пошуках красивих декоративних однорічників для саду рекомендуємо обов’язково звернути увагу на чарівну кларкію! Дехто навіть називає її чилійською сакурою, бо таку різноманітність відтінків рожевого ще потрібно пошукати!

Загальна інформація

Кларкія – трав’янистий однорічник, за своїм походженням та суттю близький до годеції. Кілька століть хтось капітан Кларк привіз до Європи цю гарну квітку з північноамериканського узбережжя. У саду кларкія розростається чарівними острівцями, густо вкритими квітками пазушами простого або махрового типу.

Висота кларкії коливається від 30 до 90 см. У неї зовсім тонкі і часто опушені пагони, овальне сидяче листя і пухкі верхівкові суцвіття у вигляді кисті або колоска. Діаметр кожної окремої квітки досягає 3,5 см.

Загальна інформація

Види кларкії

Садівники вирощують лише три основні види кларкії: витончену, гарненьку та Бревері.Назви говорять самі за себе, але все ж таки зупинимося на них докладніше!

Витончена кларкія

Її ще називають нігтиковою, і це гіллястий каліфорнійський однорічник до 1 м заввишки. Міцні пагони швидко дерев’яніють знизу, і сиве листя ефектно контрастує з великими різнокольоровими квітками простого або махрового типу.

Витончена кларкія

Гарна кларкія

Це карликовий опушений вид до 35-40 см у висоту з довгим тонким листям і химерною формою квіток. Вони можуть бути одиночними або зібраними до груп. Частчасті пелюстки поділені на три частини.

Гарненька кларкія

Кларкія Бревері

Цей вид тільки набирає популярності, але вже чудово зарекомендував себе у середніх широтах. Морозостійка кларкія Бревері не боїться заморозків, а її ароматні рожеві квітки нагадують фентезійних метеликів.

Кларкія Бревері