Кератинове випрямлення волосся. Відгуки, наслідки, результати. Покрокова інструкція

Кератирование розроблялося косметології як метод лікування пошкодженого і ослабленого волосся. Це процедура збагачення кератином – ниткоподібним білком, який відповідає за міцність волосся, їх гнучкість і підтримує хімічні зв’язки всередині волокон. Здорові волосся на 90% складаються з цього білка, і його втрата негативно позначається на їх структурі і на зовнішньому вигляді.

Переваги кератинового випрямлення волосся

Те, що це відмінний спосіб змінити імідж і зробити кучеряве волосся прямими і гладкими, було помічено пізніше. Зараз кератирование у прихильниць легенів, елегантних зачісок придбало світову популярність. Багато роблять його регулярно і дуже задоволені.

Кератинове випрямлення волосся. Відгуки, наслідки будуть представлені нижче

Але, незважаючи на те, що метод має велику базу зафіксованих позитивних результатів, він все ще викликає у жінок багато питань щодо його ефективності та безпеки для здоров’я.

Кератинове випрямлення перед іншими способами випрямляючого догляду за волоссям має кілька безсумнівних переваг і дуже малий ризик негативних наслідків.

Всі вони підтверджені результатами досліджень і позитивними відгуками:

 • Кератирование дає практично 95-100% випрямлення навіть жорстких, кучерявих волосся. Інші методи не будуть настільки ефективними.
 • Немає обмежень за типом волосся.
 • Волосся залишаються прямими, слухняними і блискучими 3-5 місяців без додаткових маніпуляцій.
 • Кератин забезпечує волоссю захист від сонячного випромінювання. У них не скупчуються частинки пилу, бруду і шкідливих газів з міського повітря. Практично повністю виключається пошкодження лусочок і кінчиків волосся. Немає проблем з електризацією.
 • Акуратна і гладка зачіска формується вже при простому розчісуванні і зберігається весь день, незалежно від погоди.
 • Пофарбовані перед кератиновым випрямленням волосся весь термін його дії зберігають колір. Єдиний нюанс – деякі склади роблять відтінок на 1-1,5 тони світліше.
 • Повторне випрямлення займає менше часу і коштує значно дешевше.
 • Волосся, збагачені кератином, оздоровлюються і стають міцнішими. Цьому сприяє також довгий час без інтенсивного випрямлення праскою і використання закріплюють лаків і гелів.
 • Всі ці позитивні моменти будуть мати місце, якщо:

  • у жінки відсутні індивідуальні протипоказання до кератированию;
  • вибрано перевірений засіб високої якості;
  • випрямлення проводиться досвідченим, кваліфікованим майстром;
  • ретельно виконуються всі технічні приписи щодо безпеки;
  • після випрямлення виконані всі необхідні умови для закріплення кератину;
  • дотримуються вимоги по догляду за випрямленими волоссям.

  Недотримання цих простих правил призведе до того, що жінка, яка зробила неякісне кератинове випрямлення волосся, відгуки залишить негативні.

  Наслідки можуть бути найсумнішими.

  Кератинове випрямлення волосся: переваги та недоліки

  Поряд з очевидними перевагами цього методу, неможливо не звернути уваги і на його недоліки. Тривале та ефективне вирівнювання досягається при використанні формальдегіду. Він руйнує дисульфідні зв’язки між волокнами, що дозволяє змінити структуру волоса.

  Хоча його вміст у складі засобів для кератирования в десятки разів нижче допустимого рівня і не припускає прямий контакт з шкірою, при нагріванні він стає летючим і може привести до отруєння, якщо не забезпечити всіх заходів безпеки.

  Щадні склади мають не такий високий відсоток випрямлення і більш короткий термін дії.

  Будьте обережні! Навіть якщо власне формальдегід до складу не входить, речовини, які його замінюють – метилен гліколь або формалін, при нагріванні (а це необхідна частина кератинового випрямлення) все одно трансформуються у формальдегід.

  Кератинове випрямлення, судячи з відгуків, звільняє жінок від величезної проблеми щоденного догляду за волоссям. Але щоб ці позитивні наслідки реалізувалися, необхідно витримати жорсткі обмеження протягом 3 днів після процедури, інакше всі зусилля будуть зведені до нуля.

  Якщо робити кератирование в салоні, відповідає за якість складів і кваліфікацію майстрів, ціна може перевищити 500 у. тобто в залежності від довжини волосся і супутніх послуг. Догляд за випрямленими волоссям також обійдеться набагато дорожче, ніж при більш простих методах.

  Все це змушує жінок економити, користуватися засобами низької якості, вдаватися до послуг недосвідчених або недобросовісних фахівців, або робити випрямлення в домашніх умовах без необхідної підготовки і в непристосованому приміщенні.

  Результат у такому випадку передбачити неможливо.

  Очікувана вишукана простота і натуральність часто обертається для жінок з тонкими і слабкими волоссям великим розчаруванням. Звиклі до хвилястою об’ємності, вони в результаті стикаються з неприємним ефектом рідких, сальних, «прилизаних» волосся, вимагають ще більш ретельного догляду, ніж до випрямлення.

  Важливо пам’ятати! Кератинове випрямлення змінить вигляд надовго, після нього не вийде повернути первісну структуру випрямленої ділянки волосся. Перш ніж зважитися на новий імідж, потрібно ретельно продумати його, зважити переваги, недоліки та наслідки. Проаналізувати відгуки тих, хто вже робив кератирование і задоволений результатом або розчарувався в ньому.

  Для яких волосся підходить кератиновое випрямлення

  Кератирование, якщо воно виконано якісно і уміло, благотворно впливає на волосся будь-якого типу.

  Але зовнішній ефект може бути різним:

  • Чим тонше і м’якше волосся, тим більш повним і тривалим буде ефект кератинового випрямлення. Але відгуки про це найчастіше негативні, оскільки його наслідки – втрата обсягу і швидке засолювання – жінок зовсім не радують. Слабкі волосся хоч і стають товщі, блищать і добре розчісується, але все одно виглядають злиплими і рідкими.
  • Щільні і жорсткі волосся втратять зайвий, дратівливий обсяг, але добитися повного випрямлення при цьому складно, і результат не буде довготривалим.
  • Блискуче і ефектно тривалий час будуть виглядати волосся не занадто тонкі, і не відрізняються особливою жорсткістю та кучерявістю. Як говориться – «золота середина».

  Кератинове випрямлення волосся, – свідчать відгуки, – виправляє наслідки невдалої хімічної завивки, перепалювання при щоденному випрямленні праскою, а також агресивного освітлення. Якщо волосся неостаточно зруйновані такими процедурами, збагачення кератином зміцнить і відновить їх.

  Правила проведення кератинового випрямлення волосся

  Зараз широко застосовуються два види кератирования.

  Зазвичай майстри в салонах воліють постійно працювати з яким-небудь з них:

  • Бразильське – розроблена ізраїльськими фахівцями – радикальне, тривале випрямлення. Розраховано навіть на «бразильські» кучерики і не вимагає строгих обмежень в догляді.
  • Американське – більш м’яке, з меншою кількістю потенційно шкідливих складових, але і більш дороге. Воно тримається не так довго і щоденний догляд за ним складніше.

  Процедура триває довго – не менше 2 годин для короткого волосся, якщо волосся довге – близько 5 годин. Тому, вибираючи салон, потрібно звернути увагу на його технічне оснащення – витяжка повинна знаходитися прямо над кріслом, щоб уникнути отруєння формальдегідом.

  Вирівнювання проводиться у три етапи:

 • Волосся промиваються спеціальним шампунем для глибокого очищення і максимального розкриття лусочок і сушаться феном.
 • Відступаючи на 1-1,5 см від коренів, на кожну пасмо наноситься кератиновая маска і знову висушується.
 • Потім кожна пасмо по всій довжині обробляється гарячою праскою. Температура такої обробки – 230 градусів, це фіксує кератин в структурі волосся і запечатує його зовнішній шар.

 • Кератирование не зачіпає прикореневу частину, і через деякий час відростаючих кучеряве волосся будуть відрізнятися від випрямленої ділянки. Тому періодично необхідно повторне кератинове випрямлення волосся. Відгуки жінок про наслідки таких процедур у переважній більшості позитивні.

  Чи можна виконати кератинове випрямлення волосся в домашніх умовах

  Практикою доведено, що салонне випрямлення дає кращий результат і тримається довше. Досвідчений майстер і наявність необхідного обладнання зводить до мінімуму ризик для здоров’я і можливі небажані наслідки.

  Але дефіцит часу і сімейний бюджет часто диктують жінкам свої умови. У продажу неважко знайти якісні засоби для кератирования волосся будинку своїми руками від добре зарекомендували себе виробників.

  Заощадити на першій процедурі не вдасться. Набір для кератинового випрямлення коштує дорожче салонної процедури. Але такого набору вистачає на 5-10 разів.

  Якщо жінка вперше зважилася на домашнє кератирование і не впевнена, чи робити його повторно, краще заощадити і розділити купівлю з більш досвідченою подругою.

  Дуже непогано заручитися дружньою допомогою і в самому процесі. Він хоч і нескладний, але тривалий, вимагає акуратності і ретельної обробки кожної прядки.

  Кератинове випрямлення волосся: покрокове керівництво

  Для кератирования волосся вдома необхідні:

  • набір засобів – шампунь для глибокого очищення, рідкий кератин, бальзам або сироватка;
  • фен;
  • пульверизатор;
  • дві гребінця – маленька з частими зубцями і велика кругла;
  • керамічний завивки;
  • потужна витяжка і вентилятор.

  Бажано проводити випрямлення в відсутність домочадців. Небажано, щоб хтось відволікав жінку від процесу. Крім того, летючий формальдегід може спровокувати небажану реакцію в оточуючих навіть у невеликих дозах. Якщо в квартирі знаходяться маленькі діти робити кератирование навіть в окремій кімнаті категорично не можна.

  Коли всі інструменти підготовлено та забезпечено гарне провітрювання можна приступати до вирівнювання:

 • Ретельно промити волосся шампунем.
 • Висушити їх розчесати.
 • Налити в пульверизатор потрібну кількість кератину (50 мл – для короткого волосся, 150 мл – для довгих і густого).
 • Основну частину волосся зафіксувати, щоб не заважала, і звільняти пасма по мірі необхідності.
 • Кожну прядку обробити кератином. Для кращого змочування відразу прочісувати їх частим гребінцем. Необхідно стежити, щоб засіб не потрапляло на корені волосся і шкіру голови. Кератин наноситься з відступом 1-1,5 см від коренів. Не слід економити, щоб не спалити волосся гарячою праскою.

 • Дати засобу протягом 15 хв побути на прядках;
 • Після цього феном і круглою гребінцем добре просушити. Сушити холодним повітрям. Гаряча сушка призведе до пошкодження структури волосся, і вони стануть випадати.
 • Кожне пасмо випрямити праскою при температурі 230 градусів.
 • Після цього нанести на волосся кератіновую сироватку.
 • Судячи з відгуків, триденний період закріплення привнесеного білка – найбільш клопіткий етап кератинового випрямлення. Якщо в точності виконати вимоги, згодом волосся будуть мати м’яку, текуче і гладку структуру. Якщо цього не зробити, результат від процедури буде нульовим.
 • Протягом 3 днів після випрямлення необхідно ретельно оберігати волосся Від попадання на них вологи і пари.

  Душових, ванних, саун, прогулянок під дощем, басейнів, пляжів та інших місць з підвищеною вологістю необхідно уникати. Від зминання, перегинів та іншого механічного викривлення.

  Не можна зв’язувати і заплітати волосся, користуватися обідками, гумками і шпильками, надягати окуляри та головні убори.

  Під час сну акуратно розправляти волосся над головою по подушці.

  Якщо заломи і перегини утворилися, відразу випрямити їх праскою. Від потрапляння хімічних засобів – лаків, мусів, дезодорантів, парфумів тощо. Протягом 14 днів Утриматися від фарбування фарбою з аміаком. Краще користуватися тоніком.

  Протипоказання до кератіновие випрямляння волосся

  Прямі протипоказання до застосування методу пов’язані з виділенням парів формальдегіду.

  Індивідуальна чутливість до цього токсичного речовини викликає:

  • опіки слизових;
  • різь в очах, кон’юнктивіт;
  • набряки дихальних шляхів, загострення бронхіту;
  • дисфункції нервової системи – тривожність, слабкість, запаморочення, блювання, тремор і судоми.

  Організм реагує на формальдегід накопичувально, і отруєння може статися при повторному кератировании або пізніше. Це речовина зафіксовано в списку канцерогенів.

  Тому вагітним і годуючим жінкам строго протипоказано кератиновое випрямлення. Також не варто його робити алергікам і мають хронічні дисфункції серцевої, дихальної і нервової систем, печінки і нирок. Алергія на кератин і інші компоненти зустрічається рідко, але її також треба враховувати.

  Перед випрямленням слід переконатися в хорошому стані шкіри на голові. Якщо є подразнення подряпини або висип, від кератирования потрібно утриматися.

  Інтенсивне випадання волосся з якої-небудь причини – теж серйозне протипоказання до цієї процедури. Збагачені кератином волосся стає важче – це посилить проблему.

  Наслідки після кератинового випрямлення волосся

  Більшість жінок, які скористалися цим методом, дійсно задоволені результатом і повторюють процедуру по мірі необхідності. Таких відгуків на форумах досить, і їм можна довіряти.

  Але є також чимало свідчень про наслідки, які принесли прикрі розчарування тим, кому кератирование не підійшло. Фахівці, відповідаючи на їх питання, узагальнено виділяють кілька проблем, які наведені в таблиці.

  Кератинове випрямлення волосся – відгуки про негативні наслідки Пояснення косметологів і трихолог Погіршилося самопочуття під час або після процедури Це індивідуальна реакція на формальдегід або алергія на кератин. Таким жінкам протипоказано кератирование Після збагачення кератином пошкодженого волосся, збільшилися їх ламкість і випадання Якщо волосся сильно пошкоджені агресивними перукарнями маніпуляціями – постійної прасуванням, неодноразовими хімічними завивками і особливо освітленням – у них необоротно зруйновані хімічні зв’язки волокон. Без цих зв’язків кератин безсилий, він лише механічно ускладнить і без того ламке волосся. Тому сильно пошкоджену частину волосся перед кератированием необхідно зістригти. Там, де зв’язку хоча б частково збережені, кератин впроваджується у внутрішню структуру та зміцнює їх Перше кератиновое випрямлення було успішним, а наступні вже не принесли очікуваного зовнішнього ефекту та оздоровлення Значить, кератирование робилося частіше, ніж потрібно. У цьому випадку рекомендується дотримання необхідного інтервалу між процедурами Спроба зміцнити волосся кератином виявилася провальною. Волосся стали інтенсивно випадати. Якщо протягом 3 місяців перед кератированием або після нього жінка серйозно хворіла, пережила нервовий зрив або гормональну дисфункцію, випадання волосся неминуче. Це пов’язано з загальним стресом, а не з якістю косметичної процедури. Збагачення кератином, при всій його користь, не зможе зберегти здоровий вигляд волосся при загальному занепаді сил.

  Причини виникнення наслідків після процедури

  Вірогідність негативних наслідків зростає:

 • Якщо при кератировании застосовані засоби низької якості.
 • Якщо технологія процесу не дотримана.
 • Якщо не вжито заходів безпеки і не враховані протипоказання.
 • Якщо волосся сильно пошкоджені або ослаблені.
 • Якщо загальний стан жінки негативно позначається на здоров’я волосся.
 • Догляд за волоссям після кератинового випрямлення

  Кератин у волоссі (не тільки привнесений випрямленням, але і власний, природний) руйнується:

  • Від гарячої вологи. Тому стежать за своїм волоссям жінки миють їх тільки теплою і бажано кип’яченою водою. А лазні і сауни намагаються відвідувати нечасто.
  • При митті волосся сульфатными шампунями. Після кератирования потрібно користуватися тільки бессульфатными, а краще рекомендованими виробником засобами.
  • Коли волосся висихають смятом стані. Тому не рекомендується після випрямлення лягати спати з мокрою головою, пов’язувати або прибирати вологі волосся під шапку.
  • При висушуванні гарячим повітрям.
  • При високотемпературних укладках.
  • При агресивних механічних маніпуляцій – начосах, жорстких гумках і шпильки, занадто туго зафіксованих зачісках.
  • Морська вода – також ворог кератину. Якщо кератирование зроблено перед поїздкою до моря, волосся не слід мочити при купанні. І згодом потрібно захищати їх спеціальною сироваткою.

  Думка перукарів про кератиновом випрямленні волосся

  Майстри, що працюють в цій області і мають високий рівень підготовки, нарікають на своїх несумлінних колег, які спокусившись високою вартістю процедури і надією на те, що клієнтка другий раз не прийде, видають неякісні засоби для кератирования за дорогі бренди. Це сильно підриває довіру до методу.

  З відомих марок радять вибирати:

  • Nanokeratin;
  • Brazilian blowout;
  • Vitaker;
  • Indola;
  • QOD;
  • Global Keratin.

  Зверніть увагу! Професіонали не вважають, що піддають своє здоров’я на небезпеку, роблячи клієнткам кератинове випрямлення волосся. Їх відгуки про наслідки цієї процедури говорять про явне перебільшення ризику отруєння формальдегідом.

  Кератинове випрямлення волосся вважається найефективнішим методом, проте є не єдиним. Якщо немає бажання радикально міняти імідж, можна скористатися ламінуванням або нанесенням желатинової маски. Повного випрямлення вони не дають і діють не так довго, але і коштують такі процедури набагато дешевше.

  Відгуки

  Кератинове випрямлення волосся. Відгуки, наслідки в цьому корисному відео:

  Кератинове випрямлення — до і після, процес: