Гойдалки для дачі своїми руками: 7 ідей як зробити, покрокові відео та фото

Як зробити гойдалку для дачі своїми руками: 7 ідей

Не важливо, якого розміру ділянка, адже хочеться зробити її максимально красивою, комфортною та затишною! Гойдалка для дачі – маленька повсякденна радість, яка сподобається не лише дітям, а й дорослим. Не обов’язково витрачати шалені гроші на незрозумілі конструкції. Їх можна зробити своїми руками, і навіть із підручних матеріалів!

1. Дитячі гойдалки на дереві

Такі прості гойдалки вішають прямо на товсті гілки дерева в саду. Це дуже швидкий, зручний та бюджетний варіант, для якого тобі не потрібні спеціальні навички.

Дитячі гойдалки на дереві - як зробити своїми руками

Тобі знадобиться: 1 м бруса товщиною від 50 мм, інструменти по дереву, кронштейни та ланцюг.

Як зробити: Розпили брус на дві однакові деталі для сидіння шириною по 13-15 см. Відшліфуй обидві частини, пофарбуй конструкцію і збери сидіння на металеві куточки. Вкрути по кутах кронштейни відповідного навантаження і вдень у них міцний сталевий ланцюг.

3. Гойдалка зі старої покришки

Це бюджетний варіант для дітей, адже вони швидко зростають і незабаром гойдалки доведеться міняти. Можеш навіть не робити фундамент, адже практика показує, що вони й так чудово відстоять кілька років.

Гойдалка зі старої покришки для дачі - як зробити своїми руками

Тобі знадобиться: Брус 100 мм, стара покришка, мотузка.

Як зробити: Розпили брус на простий каркас буквою «П» або «Г», якщо можна прикрутити його до стіни будинку. Зроби додаткові опори під кутом та зміцни всі з’єднання металевими планками. Зі старого колеса зроби сидіння і підвісь його на міцні мотузки до ланцюгів або кронштейнів.

4. Гойдалка-кокон для дачі

Кокони – красиві, затишні та компактні, так що добре виглядають у дальньому куточку саду у тіні між деревами. На такій гойдалці приємно просто посидіти з книжкою, ховаючись від суєти.

Гойдалка-кокон для дачі - як зробити своїми руками

Тобі знадобиться: Кільце для батута, 7 м водопровідної труби 25 мм, трійники, скотч, сизалева мотузка, ланцюг.

Як зробити: Основою буде саме кільце, до якого потрібно прикрутити каркас із труб на трійниках.Для дітей підійде пластик підвищеної міцності, але щоб гойдалка була довговічнішою – доведеться гнути металеві труби. Пофарбуй конструкцію,обмотайте контур мотузкою, з неї ж зроби сітку і прокладіть оббивку з подушкою.

5. Плетена гойдалка для дачі

Такий ефектний та незвичайний варіант гойдалки для дачі точно відразу приверне увагу своєю оригінальністю. А ще плетена гойдалка виходить дуже легкою, адже сама мотузка практично нічого не важить порівняно з деревом або металом.

Плетена гойдалка для дачі - як зробити своїми руками

Тобі знадобиться: Міцна кольорова мотузка, живці лопат.

Як зробити: Для каркасу підійдуть звичайні відшліфовані живці лопат із просвердленими дірками. Усі вузли ти можеш детально розглянути у майстер-класі на відео. Низ можна зробити із щільної тканини або з тих самих вузликів, а потім застелити маленьким матрацом.

6. Гойдалка

Гойдалка-гамак за своєю суттю нагадує кокон і робиться так само на кільці. Це займе лише кілька годин, і тобі не доведеться свердлити, пиляти чи гнути труби.

Гойдалка-гамак для дачі - як зробити своїми руками

Тобі знадобиться: Металеве кільце діаметром 1 м, щільна міцна тканина, моток широкого ременя, синтепон.

Як зробити: Обв’яжи кільце синтепоном, щоб воно було м’якшим і не тиснуло в спину, і загою тканиною. Виріж з тканини коло для сидіння з припусками по 20 см для формування купола. У відео показано, як гарніше обшити кільце, щоб воно було максимально непомітним. Ремінь прикріпи на великі карабіни, а для зміни довжини використовуй звичайні регулятори від старих рюкзаків.

7. Гойдалка-лавка

Це досить складний і кропіткий варіант, але готова гойдалка дуже красива і елегантна. Вона чудово підійде для дорослих, тому що більш містка і витримує велику вагу.

Гойдалка-лавка для дачі - як зробити своїми руками

Тобі знадобиться: Близько 0,2 кубометрів деревини для каркасу та лавки, гаки, кронштейни, рейки, болти з гайками, ланцюг.

Як зробити: Спочатку підбери відповідний креслення – вони досить однотипні, так що вибирай за розмірами. Всі дошки потрібно нарізати, почистити та обробити спеціальною ґрунтовкою. Тобі знадобляться бруси різної товщини – докладніше простіше розглянути на відео.

Перш за все збери каркас з перекладиною і обріж все зайве, а потім збери лавку зі спинкою. Ланцюг вставляється в дерев’яні шайби, які потрібно випиляти окремо. Перед збиранням відшліфуй та пофарбуй усі деталі спеціальною фарбою для дерева.