Геленіум (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Гелініум (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Садівники вже давно полюбили геленіум за його незвичайну красу. Типові квітки-ромашки пофарбовані у всі відтінки жовтого, червоного, оранжевого та бурого. Тож якщо ти давно хочеш наповнити ділянку сонячним теплом – це саме твій варіант!

Загальна інформація

Геленіум – класичний представник айстрових. У природі він живе у різних регіонах Америки, а особливо – США. За легендою, своє ім’я ефектна квітка отримала на честь красуні Олени, тієї самої, що була причиною Троянської війни.

Красу геленіуму лише підкреслює той факт, що він розпускається пізно, коли майже всі вже закінчили цвісти. Тож якщо тобі потрібен ідеальний осінній варіант – ось він, у твоєму розпорядженні!

Щільний кущик геленіуму – це окремі рослини, які просто ростуть групами. Висота квітконосів сягає 1,5 м, а бутони бувають одиночними чи щиткових суцвіттях. Цікаво, що восени коренева система геленіуму гине, але підземні бруньки формують нові корені та розетку.

Загальна інформація

Види геленіуму

У рід геленіумів входить близько 40 різних різновидів, але ми для початку розберемо найцікавіші з них. Ось ці види особливо цінні для садівників!

Осінній геленіум

Великий багаторічник з прямими і не надто гіллястими пагонами витягується до 1,3 м. Стебло та листя трохи опушені, а на тонких квітконосах розпускаються великі строкаті квітки.

Осінній геленіум

Геленіум Бігелоу

Незвичайний вид з ланцетним листям і жовто-коричневими суцвіттями по 5-6 см. Висота прямих пагонів досягає 80 см, так що це середньоросла різновид.

Геленіум Бігелоу

Весняний геленіум

Він відрізняється раннім цвітінням та жовтуватим забарвленням суцвіть діаметром до 7 см. Висота пагонів у середньому сягає 1 м.

Весняний геленіум