Фіалка (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Фіалка (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Звична прикраса домашніх підвіконь, фіалка чудово почувається і в саду. І нічого дивного, адже в природі це дикий багаторічник, який ще й дуже невибагливий. Розповідаємо докладніше про тонкощі вирощування та утримання фіалок!

Загальна інформація

Більшість фіалок багаторічники, але в саду їх найчастіше вирощують як однорічні та дворічні рослини. Це з тим, що вони розростаються і втрачають свою декоративність. Велике яйцевидне або серцеподібне листя зібране в прикореневу розетку.

У природному середовищі фіалки воліють півтіні та відкриті вологі місця, причому незалежно від того, чи ростуть вони в Європі чи Африці. Квітки фіалок поодинокі, з великими нижніми пелюстками, можуть бути різних форм та відтінків. Середня висота кущиків – до 30 см, але є й зовсім карликові різновиди.

Квітнуть фіалки навесні чи влітку, залежно від сорту. Вони чудово почуваються між деревами, біля хвойників і серед чагарників. Ними ж можна прикрашати альпінарії, а ще висаджувати в контейнери і кашпо.

Загальна інформація

Види фіалок

Вибір фіалок настільки величезний, що кількість їх видів вже давно перевищила 500. Але для квітництва особливо цікаві кілька з них!

Запашна фіалка

Це багаторічник із тими самими фіолетовими, рожевими або білими бутонами. Її особливості – серцеподібне листя, прості або махрові квітки та яскравий аромат через високий вміст ефірних олій.

Запашна фіалка

Граціозна фіалка

Витончений вигляд із зубчастим фактурним листям і великими квітками до 4 см кожен. Граціозні фіалки краще ростуть у півтіні, цвітуть до осені, але потребують живильного грунту.

Граціозна фіалка