Альтанка з дерева: 120 фото + інструкція по будівництву і монтажу

Приклади гарних альтанок з дерева на дачній ділянці. Фото з докладним описом від майстрів з будівництва та виконання монтажних робіт для зведення альтанки.

Хіба можна постійно знаходитися в приватному будинку, коли навколо плодові дерева, грядки і божественний небосхил? Відповідь очевидна – ні! З іншого боку, ніхто не захоче годинами безперервно працювати і навіть відпочивати під відкритим небом. Тому на кожній земельній ділянці повинна бути альтанка. А якщо її користувачі звикли слідувати колишнім традиціям, то тимчасове укриття за замовчуванням має бути дерев’яним.

Особливості дерев’яної альтанки

Треба розуміти, що прості альтанки для дачі бувають не тільки дерев’яними, але також цегляними, металевими (кованими), комбінованими. Однак не кожному аналогу дерев’яної конструкції вдається:

  • Гармоніювати з природою;
  • Надавати хороший мікроклімат незалежно від пори року;
  • Уособлювати традиційний стиль;
  • Служити основою для ремонту і модернізації;
  • Приносити користь здоров’ю завдяки натуральному складу та блаженному аромату.

Тому перш ніж відмовлятися від дерев’яної альтанки з-за її пожежонебезпеки і нестійкість до вологи-комахою, варто спочатку оцінити позитивні особливості. Тим більше що пиломатеріал завжди можна замінити новим, а також обробити антипіреном і антисептиком для попередження займання і покриття гниллю.

Різновид дерев’яної альтанки

На різних фото альтанки з дерева можна помітити конструкції каркасного і цілісного типу. У першому випадку використовується несучий каркас з балок перерізом не менше 100х150 мм Сам каркас збирається послідовно, після чого обшивається дошками.

Цілісна конструкція сама по собі є несучою основою. Адже її стіни укладаються один на одного. У підсумку цілісна конструкція міцніше каркасній, однак останній варіант полегшує зведення і не вимагає попередньої усадки.