Агапантус (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Агапантус (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Ніжний агапантус давно полюбився садівникам за свою витонченість та легкість. Його вирощують для прикраси ділянки або під зрізання. А деякі види можна навіть утримувати у кімнаті. Розповідаємо, як доглядати цю чарівну квітку!

Загальна інформація

Агапантус – африканська рослина, звична до суворих умов. У нього дуже потужне кореневище, яке допомагає йому адаптуватися до різного клімату. Довгасте темне листя довжиною до 70 см зібране в пружну розетку.

Навіть до цвітіння агапантус дуже декоративний. А до літа він випускає округлий товстий квітконос до 1,5 м заввишки. На ньому розпускається пишне кулясте суцвіття з дрібних білих, блакитних або фіолетових дзвіночків. Його діаметр сягає 25 см.

Цікаво, що фарбування пелюсток не однорідне. На дорослому кущі формується до 150 дрібних квіток. Приємний бонус у тому, що різні види агапантуса чудово схрещуються між собою, і щоразу дають новий ефектний результат.

Загальна інформація

Види агапантусу

За рахунок схильності до перезапилення порахувати всі можливі сорти та гібриди просто неможливо. Але ми розібралися з основними видами, які стануть у нагоді!

Парасольковий агапантус

Його листя досить широке, порівняно з іншими родичами. По центру проходить характерний жолоб, а кінчик кожної листової пластини звужений.

Парасольковий агапантус

Східний агапантус

Цей вид найчастіше культивують у кімнатних умовах. У нього тонке жолобове листя і красиві блакитні квітки. На підвіконні розетка зростає дрібніше – пропорційно до розміру вазону.

Східний агапантус

Африканський агапантус

Щодо компактного вигляду до 65 см у висоту з яскраво-синіми або блакитними суцвіттями. Саме на його основі виведено багато популярних декоративних сортів, включаючи цілу серію білосніжних.

Африканський агапантус