Швидкі вуглеводи. Список продуктів, таблиця для схуднення. Глікемічна дієта

Людський організм – це складна за будовою і внутрішньому устрою система. Для її безперебійної правильній працездатності, необхідно якісне харчування, в яке повинні обов’язково включатися не тільки білки, а також жири і вуглеводи, корисні мінерали і мікроелементи.

Невід’ємною частиною раціону повинні бути продукти, що містять ці речовини. У цій статті піде мова про те, як важливі вуглеводи для здорового тіла.

Наскільки важливі швидкі і повільні вуглеводи при схудненні

Вуглеводи – компоненти, які дозволяють правильно регулювати обмінні процеси в тілі людини. Це відбувається за рахунок енергії. Таким чином, вуглеводи – це речовини, які несуть в собі велику енергетичну цінність, ніж інші.

При складанні дієтичного харчування, необхідно враховувати, що бувають повільні і швидкі вуглеводи. Список продуктів (таблиця для схуднення буде наведена далі) має складатися з збалансованого співвідношення цих компонентів.

Швидкі вуглеводи ще називають простими, вони легко засвоюються організмом. Це відбувається за рахунок наявності високого глікемічного індексу і цукру в крові.

Повільні вуглеводи, називаються ще складними, володіють низьким вмістом цукру і за допомогою клітковини уповільнюють процес обміну речовин. Такі вуглеводи засвоюються значно довше, що дозволяє уникнути різких коливань цукру в крові.

Вуглеводи зазвичай містяться в продуктах рослинного походження, і вони віддають організму енергію. При цьому продукти, багаті вуглеводами, зазвичай також містять велику частку калорійності.

Зверніть увагу! Краще не вживати у великій кількості наведені нижче швидкі вуглеводи (список продуктів). Таблиця для схуднення рекомендує віддавати перевагу саме повільним вуглеводів.

Якщо весь час зловживати простими вуглеводами, організм звикає до швидкого отримання необхідної йому енергії легким шляхом, без додаткової переробки цієї їжі.

Надалі це призведе до того, що організм буде весь час відчувати голод, навіть при отриманні достатньої кількості повільних вуглеводів.

Однак швидкі вуглеводи незамінні при фізичних навантаженнях. Вони дозволять отримати в найкоротші терміни так необхідну енергію. Крім того, прості вуглеводи корисні в першій половині дня, так як дають необхідну енергію до вечора, але їх не можна вживати перед сном, тут будуть корисні повільні вуглеводи.