Сальвія (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Сальвія (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

За дивовижною назвою сальвії ховається вже добре знайома всім нам шавлія. Це не тільки лікарська рослина, але ще й ціла група декоративних видів та сортів для прикраси твого саду. Про них ми сьогодні розповімо докладніше!

Загальна інформація

Сальвія або шавлія – це багаторічний чагарник або трав’яниста рослина, залежно від виду. У природному середовищі сальвія мешкає у помірних та тропічних кліматичних зонах. Назва з латинського тісно пов’язана з поняттям «здоров’я», і не дивно, адже про цілющі властивості шавлії знали ще за давніх часів.

В основному, у побуті шавлією називають якраз лікарські сорти, а сальвією – декоративні. У садівництві ефектну рослину почали використовувати близько 300 років тому, і з того часу селекціонери значно досягли успіху у своїх творчих пошуках.

У середніх широтах найчастіше сальвію вирощують як однорічник, за рахунок чого вона завдає ще менше клопоту. У рослини характерні чотиригранні пагони до 1,2 м заввишки з тонким черешковим листям. Суцвіття – складної хуртовинної або колосовидної форми, причому їх довжина доходить до 20 см. Квіти дрібні, всіх відтінків білого, рожевого та фіолетового.

Спільна інформація

Види сальвії

Видів сальвії насправді безліч – практично під тисячу. Банально тому, що вона дуже популярна та поширена. Розберемо основні їх!

Лікарська сальвія

Навіть цілющі аптечні сорти дуже декоративні. Є трав’янисті та напівчагарникові підвиди, що виростають до 70 см.

Лікарська сальвія

Лугова сальвія

Лугові сорти примітні дуже ефектним та красивим цвітінням. Найпоширеніші відтінки – білий, синій та фіолетовий. Пензлики суцвіть дуже довгі, майже від землі.

Лугова сальвія