Роджерсія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Роджерсія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті
Величезне листя роджерсії та її прості, але ефектні суцвіття-мітелки ідеально вписуються в сучасний зелений сад. Рослина абсолютно невибаглива, дуже декоративна і чудово почувається в тіні. А що ще потрібне? Розповідаємо про роджерсію докладніше!

Загальна інформація

Роджерсія – вологолюбна та тенелюбна рослина родом із гірських регіонів Азії. Її цінують за велике різьблене листя, здатність швидко розростатися і займати собою весь простір. До сезону цвітіння пишну зелену крону доповнюють високі суцвіття.

У роджерсії сильне стрижневе кореневищо, яке поступово розростається у сторони з віком. Середня висота суцвіття – до 1,5 м, а ось гілки з листям зазвичай нижче. Пряморозгалужені пагони формують густий чагарник.

Діаметр листя роджерсії легко сягає 50 см. Вони можуть бути різних відтінків – від зеленого до червоного та бронзового. Є сорти, які змінюють колір упродовж сезону. Зацвітає роджерсія в середині літа, а після в’янення листя починає рости ще активніше.

Загальна інформація

Види роджерсії

В основному види роджерсії відрізняються між собою формою та розміром листя. Відзначимо найцікавіші та декоративні з них!

Бузинолиста роджерсія

Як можна легко здогадатися, листя цієї роджерсії нагадує збільшену версію листя бузини. Вони пальчасті, але повністю розсічені на сегменти.

Бузинолиста роджерсія

Непальська роджерсія

Листя зібрані на довгому черешку на великій відстані один від одного. Через це і за рахунок своєї яйцеподібної форми із загостреними кінцями вони здаються ще більш витягнутими.

Непальська роджерсія

Конскокаштанолистна роджерсія

Наступний вигляд нагадує листя звичайного міського каштана. На перший погляд, їх навіть можна переплутати, але якщо покласти два зразки поруч, відмінності стають очевидними. Висота куща – до 1 м, а квітконосів – до 1,2 м.

Конскокаштанолистна роджерсія