Пушкінія (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому ґрунті

Пушкінія (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Пушкінію часто плутають із мініатюрним гіацинтом, і на перший погляд вони справді схожі. Тому ми вирішили поговорити про неї докладніше, щоб з’ясувати, чим вона все-таки відрізняється і як її доглядати!

Загальна інформація

Пушкінія не має нічого спільного з видатним поетом. Названа вона на честь Мусіна-Пушкіна, першовідкривача цієї рослини на Арараті. Саме там і в горах Кавказу пушкінія зустрічається найчастіше.

Малі крихка квітка насправді стійкий багаторічник, який зацвітає навесні в перших рядах. Висота пагонів не перевищує 15-20 см, і вони оточені кількома ланцетним листям. Маленька луска цибулина нагадує яйце. Білі або блакитні квітки схожі на дзвіночки із 5-6 пелюсток.

Загальна інформація

Види пушкінії

У садах Росії вирощують лише три основні види пушкінії, і саме на них ми сьогодні зупинимося докладніше. Це гіацинтоподібна, проліскоподібна та альба.

Гіацинтоподібна пушкінія

Невелика акуратна квітка виростає всього до 15 см у висоту.Бутони – білі або блакитні, зі смужкою по центру пелюстки. Лінійне листя виглядає дуже соковитим і м’ясистим.

Гіацинтоподібна пушкінія

Проліскоподібна пушкінія

Цей вид трохи більший – до 20 см заввишки. У неї яскраве і витягнуте вузьке листя, яке з’являється відразу з квітконосами або трохи пізніше. Квітки переважно – блякло-блакитні.

Проліскоподібна пушкінія

Пушкінія Альба

Білосніжний різновид декоративної пушкінії з дуже великими як для цього виду квітками. Альба зустрічається в нас досить рідко, але цікавіше вона виглядає.

Пушкінія Альба

Догляд за пушкінією

Вона не боїться холодів, опадів та несприятливих умов загалом. Але її обов’язково потрібно прополювати, розпушувати ґрунт навколо та вчасно видаляти зів’ялі бутони для продовження цвітіння.