Ландшафтний дизайн дачної ділянки – 100 красивих ідей для дачі та саду (фото)

Ландшафтний дизайн дачної ділянки: 100 красивих ідей

Божевільний ритм життя, постійний шум і гул, тисячі машин – і ось уже хочеться хоч ненадовго вирватися з міста. Добре, що вже давно дача – це зовсім не обов’язково нескінченні садово-городні турботи. На своїй ділянці можна створити будь-що: майданчик, альтанку, басейн, зону для барбекю або штучний ставок. А ми розповімо, як це зробити!

З чого почати?

Дослідні дизайнери розпочинають роботу з ландшафтним дизайном з проекту – і хто ми такі, щоб із ними сперечатися. Для цього зовсім не потрібно бути видатним проектувальником та інженером, цілком достатньо намалювати попередню чернетку і відзначити на ній усі функціональні зони, споруди та комунікації, які ти хочеш бачити біля свого будинку.

Якщо дача потрібна тобі лише для сімейного відпочинку чи виїздів на природу з друзями, віддай під це всю ділянку. Виділи місце для гаража та лазні, обміркуй варіант з басейном або затіненою альтанкою. Будуть доречні ставки, фонтани, гойдалки, альпійські гірки та будь-які інші елементи, на які вистачить фантазії та бюджету.

З чого почати - Ландшафтний дизайн дачної ділянки

Якщо у пріоритеті збирання врожаю, то мінімум дві третини території доведеться віддати під город, сад та теплиці. Обов’язково продумай господарську споруду для зберігання добрив, інструментів та інших дрібниць. А як зона відпочинку залиши маленьку альтанку або кілька затишних лавок під навісом.

Звичайно, обидва варіанти можна поєднати, але чим складніший проект – тим ретельніше його потрібно продумати. Проаналізуй грунт, виріши, які культури вирощуватимеш, і визнач для них місце на сонці або в тіні. У фруктово-ягідних дерев можна посадити гарні декоративні клумби. Обов’язково продумай систему поливу, яку можна поєднати з фонтаном або штучним ставком.

З чого почати - Ландшафтний дизайн дачної ділянки