Галантус (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Галантус (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Неможливо уявити початок весни без чарівних квітучих галантусів усюди. Це ті проліски, яких ми з таким нетерпінням чекаємо в останні морозні дні. Бажаєш дізнатися, як виростити їх самостійно? Тоді читай далі!

Загальна інформація

Галантус – трав’янистий багаторічник і один з ранніх первоцвітів. Йому навіть не потрібно чекати, доки сніг повністю зійде. Лускаті цибулини галантуса зовсім маленькі – до 4 см, але при цьому густо покриваються дітьми буквально за сезон.

Квітки галантуса нагадують пониклі дзвіночки чистого білого кольору. Поступово вони в’януть, а квітконос відмирає, тому не потрібно обрізати його спеціально. Галантус – чудовий варіант для північних регіонів нашої країни.

Загальна інформація

Види галантусу

Галантуси культивують вже не перше століття, тому нічого дивного в наявності різних сортів немає. Найбільший інтерес для квітникарів мають такі види!

Білій галантус

Компактний та найпопулярніший вид до 15 см у висоту.Втім, у цій категорії вже є й високі гібридні сорти. Білий галантус дуже легко виростити, а розмножується він сам.

Білосніжний галантус

Ікарійський галантус

Його відразу видно по дуже яскравому зеленому відтінку листя. Особливо цікаво виглядають декоративні сорти з махровими квітками – справжня дивина!

Ікарійський галантус

Кавказький галантус

Як не дивно, до нас він потрапив із Туреччини. Дуже скромний компактний вигляд близько 10 см заввишки з ніжними білими квітками. Довжина бутонів, що поникли, доходить до 3 см.

Кавказький галантус

Галантус Елвіса

Середньорослий галантус висотою до 25 см може похвалитися дуже великими квітками. А ще – раннім терміном цвітіння, бо він розпускається у лютому.

Галантус Елвіса