Галантус (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Галантус (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Неможливо уявити початок весни без чарівних квітучих галантусів усюди. Це ті проліски, яких ми з таким нетерпінням чекаємо в останні морозні дні. Бажаєш дізнатися, як виростити їх самостійно? Тоді читай далі!

Загальна інформація

Галантус – трав’янистий багаторічник і один з ранніх первоцвітів. Йому навіть не потрібно чекати, доки сніг повністю зійде. Лускаті цибулини галантуса зовсім маленькі – до 4 см, але при цьому густо покриваються дітьми буквально за сезон.

Квітки галантуса нагадують пониклі дзвіночки чистого білого кольору. Поступово вони в’януть, а квітконос відмирає, тому не потрібно обрізати його спеціально. Галантус – чудовий варіант для північних регіонів нашої країни.

Загальна інформація

Види галантусу

Галантуси культивують вже не перше століття, тому нічого дивного в наявності різних сортів немає. Найбільший інтерес для квітникарів мають такі види!

Білій галантус

Компактний та найпопулярніший вид до 15 см у висоту.Втім, у цій категорії вже є й високі гібридні сорти. Білий галантус дуже легко виростити, а розмножується він сам.

Білосніжний галантус

Ікарійський галантус

Його відразу видно по дуже яскравому зеленому відтінку листя. Особливо цікаво виглядають декоративні сорти з махровими квітками – справжня дивина!

Ікарійський галантус

Кавказький галантус

Як не дивно, до нас він потрапив із Туреччини. Дуже скромний компактний вигляд близько 10 см заввишки з ніжними білими квітками. Довжина бутонів, що поникли, доходить до 3 см.

Кавказький галантус

Галантус Елвіса

Середньорослий галантус висотою до 25 см може похвалитися дуже великими квітками. А ще – раннім терміном цвітіння, бо він розпускається у лютому.

Галантус Елвіса

Складчастий галантус

Це пізніший вигляд, який зацвітає у березні, а іноді вже у квітні.Він примітний характерним восковим нальотом на листових пластинах та виразним ароматом.

Складчастий галантус

Догляд за галантусом

Незважаючи на те, що багато видів дикого галантусу занесено до Червоної книги, він чудово розмножується в домашніх умовах. Тобі більше доведеться контролювати і проріджувати посадку, ніж переживати, що вона погано почувається!

Температура та освітлення

Всі первоцвіти, поширені в середній смузі, стійкі до морозів. Але галантус практично рекордсмен. Низька температура йому скоріше на користь, тому що за рахунок неї він довше цвіте. А ось надто тепла зима буває згубною для цибулин, які виходять з анабіозу раніше часу. При цьому освітлення майже не має значення.

Температура та освітлення

Полив

Галантус не потребує спеціального поливу, тому що йому цілком вистачає природних опадів та талих вод. Тільки якщо зима була зовсім безсніжною і змінилася посушливою весною, можна трохи зволожити грунт.

Полив

Грунт

За рахунок того, що ґрунт ранньою весною постійно вологий, ґрунт має бути дуже пухким і з гарним дренажем.Інакше навіть невибагливі цибулини галантусу ризикують почати гнити.

Грунт

Добрива та підживлення

Щоб галантус довше та інтенсивніше цвіл, підживлюй його мінеральними добривами з калієм та фосфором. Але не використовуй азот та органіку у великих кількостях, бо замість бутонів наростатиме листяна маса.

Добрива та підживлення

Обрізка

Галантуси не потрібно викопувати на зиму. Просто обріж усю наземну частину після того, як вона остаточно помре. Зовсім молоді цибулини одразу після посадки на зиму мульчують торфом.

Обрізка

Пересадка

Галантуси стрімко виснажують ґрунт навіть при внесенні добрив. А все тому, що вони розростаються майже як бур’ян. Тому раз на 4-5 років цибулини радять пересаджувати на нове місце.

Пересадка

Зберігання цибулин

Викопані цибулини підсушують і зберігають у пластиковому пакеті у прохолодному місці. Перед цим оглянь їх на предмет пошкоджень та шкідників. Зокрема, у них люблять ховатися на зиму личинки та гусениці.

Зберігання цибулин

Посадка та розмноження галантусу

Цибулини галантусу висаджують у саду наприкінці літа, щоб до зими вони освоїлися на новому місці. Глибина посадки залежить від розміру цибулини, але в середньому близько 5 см.

Якщо ти хочеш розмножити рослину, закопай її глибше, і тоді у процесі на квітконосі сформуються нові цибулини. А якщо посадити його ближче до поверхні, воно гірше зростатиме, але активно дасть діток.

Дорослий кущик можна розмножити діленням влітку або восени, у міру відмирання наземної частини. А якщо хочеш – довірся природі, адже галантус елементарно розмножується самосівом та радує роками.

Посадка та розмноження галантуса

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Єдина хвороба, що становить реальну небезпеку для галантуса – грибок, через поєднання високої вологості та низьких температур. Не допускай надмірного загущення посадки, контролюй ситуацію, вирізай усі підозрілі пагони з листям та користуйся фунгіцидами.

При появі на цибулини або втечах незрозумілих деформацій, пагорбів і плям такі екземпляри краще взагалі знищити. Це може бути вірус, який взагалі не лікується, проте стрімко поширюється.

Комахи теж не надто страшні галантусу, бо ранньою весною для них холодно. Але цибулини можуть пошкодити гризуни та кроти, які рили свої ходи поблизу.При невеликому пошкодженні ріжу цю ділянку, обробіть антисептиком, підсушіть і висадіть цибулину заново.

Ще одна справді небезпечна проблема – цибулинні нематоди, які селяться у тканинах цибулин. При слабкому ураженні спробуй вимочити їх у гарячій воді. Але якщо шкідників вже багато, радимо спалити такі рослини, знезаразити ґрунт і кілька років не висаджувати на цій ділянці цибулинні.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Галантус – фото

Ти, напевно, і так знаєш, як виглядає галантус у лісі або на ділянці. Але ж ми вже з’ясували, що його видів набагато більше, ніж прийнято рахувати. Дивись та порівнюй!

Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус - фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус - фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус – фото
Галантус - фото
Галантус – фото