Фізостегія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Фізостегія (50 фото): види, догляд та посадка у відкритому грунті

Пишні суцвіття фізостегії, на перший погляд, здаються звичайними колосками. Але придивившись, ти більше ніколи їх не переплутаєш через об’ємну циліндричну форму та цікавий вид самих бутонів. Розповідаємо докладніше про цю дивовижну рослину!

Загальна інформація

Назву фізостегії можна буквально перекласти як щось на кшталт «бульбашка під покровом». І все це через опуклу форму чашечки бутонів. До речі, такі оригінальні видовжені суцвіття правильно називають плейхоазією. Зацвітає фізостегія у серпні та радує до заморозків.

До нас цей трав’янистий багаторічник потрапив із Північної Америки, і вже чудово адаптувався до умов середньої смуги. Висота пагонів коливається від 60 до 120 см, причому у них завжди незвичайна чотиригранна форма.

Корневище швидко та інтенсивно розростається. Краї листя різьблені і нерівні, а відтінок часто досить світлий. Форма бутонів трохи нагадує лілейник, а довжина суцвіть сягає 35 см.

Загальна інформація

Види фізостегії

Згідно з різними класифікаціями, рід фізостегії налічує від 3 до 12 видів, а також їх декоративні форми. У саду культивують лише віргінську фізостегію. Зупинимося на найцікавіших сортах.

Фізостегія Альба

Як легко здогадатися, це білий сорт. Він відрізняється дуже щільними суцвіттями, великими квітками та висотою пагонів до 80 см.

Фізостегія Альба

Саммер Спайр

Всі любителі рожевих кольорів точно оцінять цей сорт. Таке насичене забарвлення потрібно ще пошукати, а на тлі темного листя воно здається набагато яскравішим.

Саммер Спайр

Букет Роуз

Один із найоригінальніших сортів завдяки гарному бузковому відтінку бутонів. А ще – одна з найвищих, тому що висота пагонів сягає 1,2 м.

Букет Роуз