Фальш-камін своїми руками: 8 красивих ідей, як зробити покроково (фото та відео)

Як зробити фальш-камін своїми руками: 8 ідей

Каміни давно асоціюються із самим поняттям домашнього вогнища, тепла та затишку. Але зробити справжній можна далеко не скрізь, а у міських квартирах це скоріше виняток. Та й у приватних будинках повноцінний цегляний камін краще планувати ще на етапі будівництва. А ось з гарною імітацією все куди простіше – вона чудово доповнить твою спальню або вітальню. Розповідаємо, що можна зробити!

1. Фальш-камін із картону

Щоб прицінитися до штучних камінів та весело провести час із дітьми, першу пробну модель можна зробити навіть із непотрібних картонних коробок. Ідеально підійдуть великі коробки від техніки – з одного – подіум, з іншого – сам камін.

Розміти дверцята для майбутньої топки, акуратно проріж їх і загорни всередину. Щоб з’єднати деталі – буде достатньо широкого скотчу. Зверху обклей камін гарним пакувальним папером або залишками шпалер, прикрась його готовими поліуретановими елементами.

Фальш-камін із картону своїми руками
Фальш-камін із картону своїми руками

2. Фальш-камін із цегли

Це найефектніший і найправдоподібніший, але й один із найдорожчих варіантів. Хоча якщо в тебе залишилася непотрібна цегла з будівництва – чудова нагода пустити її у справу. По суті, тобі потрібно тільки викласти нішу тієї форми та розміру, які тобі подобаються.

Тут немає жодних хитрощів – кладка така сама, як і для стін або перегородок. Все той же розчин, акуратні шви, а за бажання – фарба поверх. Зверху можна укласти дерев’яну або кам’яну полицю, а нішу заповнити свічками. Цегла не боїться вогню і температур, тому сміливо бери справжні.

Єдина серйозна проблема цегли – це її значна вага, тому спочатку перевір стан статей. Щоб розрахувати потрібну кількість, продумай свої розміри та розділи їх на розміри однієї цегли. Найголовніше при укладанні – постійно контролювати рівнем прямолінійність кожного ряду.

Фальш-камін із цегли своїми руками
Фальш-камін із цегли своїми руками
Фальш-камін із цегли своїми руками