Птахи Підмосковя – фото, назви та описи (каталог)

Птахи Підмосков'я: фото, назви та описи (каталог)

З настанням тепла завжди дуже цікаво спостерігати за природою, що прокидається. Зізнайся, адже ти теж іноді ловиш себе на тому, що знову придивляєшся до рухів у гілках і прислухаєшся до пташиного співу? Тоді ця добірка популярних птахів Підмосков’я з фото та назвами спеціально для тебе. Більше не доведеться гадати, хто це такий гарний пролетів повз!

1. Білий лелека

Заслужений топ-1 у цьому списку, лелека гніздиться на дахах або стовпах. У холодну пору року птахи відлітають зимувати до Індії чи Африки. По краях крил у білого лелеки – чорна окантовка, через що іноді здається, що й спина птаха чорна.

Білий лелека

2. Сійка

Витончена сойка примітна незвичайним забарвленням з рожевим підтоном і бірюзовими смугами. Сойки живуть у лісах і славляться своїм умінням наслідувати інших птахів та тварин.

Сойка

3.Дрозд

За всієї зовнішньої непоказності дрозда його спів – один із наймелодійніших серед птахів Підмосков’я. Граки відрізняються пісочно-коричневим забарвленням і яскравим оранжевим дзьобом.

Дрозд

4. Кобчик

Мініатюрний кобчик насправді справжній хижак! Це крихітний сокіл із сильним дзьобом і кігтями, який полює на дрібних гризунів прямо нальоту.

Кобчик

5. Іволга

Іволга зібрала в собі все найкраще одразу – помітну зовнішність та приємний голос. Це спритний і активний лісовий птах жовтого кольору з чорним пір’ям.

Іволга

6. Глухар

Глухар відноситься до курячих, а за розмірами та будовою тіла більше нагадує індика. Насамперед приваблює його яскраве оперення. Глухарі не дуже добре літають і воліють не підніматися високо.

Глухар

7. Лебідь Шипун

Той самий білий лебідь, якого ми всі добре знаємо, і який занесений до Червоної книги з усіма своїми родичами. Завдяки довгій шиї він легко щипає водорості з дна водойм.

Лебідь Шипун

8. Зимородок

Зимородок дуже маленький, але абсолютно чарівний зі своїм жовто-синім забарвленням. Вони живуть біля водойм і харчуються дрібною рибкою – це помітно по тонкій і довгій дзьобі.

Зимородок

9. Амортизатор

Суритель трохи нагадує горобця через своє забарвлення. Її очі ніби оточені чорною маскою, а під хвостом і по тільце розкидані цегляного кольору цятки.

Сопіллювальник

10. Домовий сич

Порівняно зі своїми родичами, домові сичі досить дрібні, і тільки здаються суворими через велику голову і виразний погляд. Вони часто селяться біля людей – під дахом сараїв та інших господарських споруд.

Домовий сич

11. Лисуха

Лисуха схожа на чорну качку середнього розміру з незвичайним білим дзьобом і наростом поверх нього. Це рідкісний водоплавний птах, на потужних лапах якого немає перетинок, тому він може швидко пересуватися і по суші.

Лисуха

12. Кряква

Кряквадуже схожа на звичайну качку, і це справді її прямий предок. У неї так само виражені різницю між самочками і самцями: у селезнів переливчасте зелене оперення.

Кряква

13. Беркут

Великий і небезпечний хижак із сімейства яструбиних може нападати навіть на оленів! Щоправда насправді частіше полює на гризунів та зайців. А розмах його крил нерідко сягає фантастичних 2,5 м.

Беркут

14. Орлан-білохвіст

Цього великого орлана легко впізнати за коротким білим хвостом у формі клина. А ще – за характерною орлиною формою потужної жовтої дзьоби із загнутим кінчиком.

Орлан-білохвіст

15. Дитина

У цього птаха химерна витягнута форма тулуба, а ще вона не надто активна. Черепаш живе у вологих регіонах і воліє пересуватися пішки.

Красник

16. Зяблік

Зяблик належить до співчих птахів, і цілком може позмагатися навіть із солов’ям.А ще у нього дуже цікаве забарвлення з бурою грудкою та сіро-зеленуватою спиною.

Зяблік

17. Трясогузка

Дрібні трясогузки отримали свою назву за специфічну ходу, під час якої у птаха тремтить хвіст. У Підмосков’ї живуть ще й ефектніші жовті трясогузки, з яскравим жовто-зеленим забарвленням.

Трясогузка

18. Рябчик

Рябчика часто називають зайцем серед птахів через його чудового слуху та зору у поєднанні з обережністю та полохливістю. Він теж відноситься до курячих, тому не дуже гарний у польоті.

Рябчик

19. Зелений дятел

Хоч правильніше і було б сказати оливковий. Ще одна дивина Підмосков’я, виглядає як звичайний дятел, але химерного забарвлення. Зустріти такого птаха досить проблематично – дуже вже вони полохливі.

Зелений дятел

20. Московка

Московка – найближча родича синиць, але вона ще менша і переважно сірого забарвлення. Її голову прикрашає кумедний чорний чубчик.

Московка

21. Зозуля

За розмірами та статурою зозуля нагадує сороку. Ти, напевно, знаєш, що самки не висиджують яйця самостійно і підкидають у чужі гнізда. Так ось, це правда!

Зозуля

22. Великий вип

Цю рідкісну птицю навіть занесено до обласної Червоної книги. Вона живе на болотах і харчується дрібною рибою за допомогою свого потужного дзьоба. Сам по собі птах невеликий, але після тих ревущих звуків, які він видає, у це важко повірити.

Великий вип

23. Снігур

Снігур миттєво впізнають по визначній червоній грудці, яка особливо яскраво виділяється взимку на снігу. Снігури люблять ягоди та нирки, з яких і складається їхній раціон.

Снігур

24. Сапсан

Цей мініатюрний сокіл відрізняється від родичів виразною формою грудей. У нього цікаве чорно-сіре забарвлення, яке з відстані злегка нагадує луску.

Сапсан

25. Крече

Розмах крил цього середніхрозмірів сокола досягає 1,8 м. У них строкате сіро-буре забарвлення та загострені крила. Цікаво, що самки кречету більші за самців.

Кречет

26. Соловей

Мелодійні соловейки досить поширені у всіх регіонах Підмосков’я. Співочий птах легко почути, але складно помітити, бо вони дуже маленькі та зовсім непримітного забарвлення.

Соловей

27. Ворон

Благородні ворони мають так багато спільного зі звичайними міськими воронами. Це один із найрозумніших птахів, а ще – справжній довгожитель, який може прожити понад 70 років.

Ворон

28. Озерна чайка

Ці чайки набагато менші за свої морські родички, але в іншому майже не відрізняються від них. Вони галасливі, живуть зграями, гніздяться прямо біля води та харчуються рибою.

Озерна чайка

29. Могильник

Могильник відноситься до яструбиних і відрізняється характерним рудо-коричневим забарвленням.Розмах крил часто перевищує 2 м, а живляться могильники в основному падаллю, але можуть полювати і самостійно.

Могильник

30. Грач

Ще один птах, якого регулярно плутають то з вороном, то з вороною. Але грак справді близький родич останньої, лише з суцільним чорним забарвленням із металевим відливом.

Грач