Птахи Ленінградської області – фото, назви та описи (каталог)

Птахи Ленінградської області: фото, назви та описи (каталог)

Природа Санкт-Петербурга та його околиць унікальна. Північна столиця знаходиться на березі Фінської затоки, і тут свій специфічний клімат та ландшафт. Звичайно, це вплинуло на різноманітність флори та фауни регіону. Сьогодні ми хочемо розповісти тобі про звичних та дивовижних птахів Ленінградської області – з фото та назвами!

1. Берегівка

Крихітна ластівка, довжина тільця якої – всього лише 12 см. У всьому сімействі є тільки один вид, який ще дрібніший за береговушка – мала берегова ластівка.

Берегівня

2. Біла трясогузка

Витончена трясогузка зі своїм витягнутим тільцем, що плавно переходить у довгий хвіст, виглядає по-справжньому елегантно. Її нітрохи не псує кумедна тремтяча хода.

Біла трясогузка

3. Шпак

Дивним чином шпаку вдається бути одночасно непомітним, але яскравим.Його чорно-коричневе забарвлення поблизу виявляється складним переплетенням візерунків, на фоні якого виділяється помаранчевий дзьоб і лапки.

Шпак

4. Щігол

Щеглов можна зустріти практично по всій Ленінградській області і майже будь-якої пори року. Вони люблять відкриті простори та поля з бур’янами.

Щегол

5. Амортизатор

Досить один раз побачити сопілку, і більше ти її ні з ким не сплутаєш. А все через химерне чубчик цього співачого птаха, який так схожий на модні сучасні укладання.

Сопіллювальник

6. Польовий жайворонок

До непомітного зовнішнього вигляду та строкатого забарвлення додається дуже гарний та мелодійний спів. Щоправда, такі чудові звуки вміють видавати лише самці, а ось самочки віддають перевагу тиші.

Польовий жайворонок

7. Сійка

Дивно, але сойка відноситься до того ж сімейства, що галки, граки та ворони. Ось уже у кого на перший погляд немає нічого спільного зі своєю ріднею! До речі, сойки досить великі, до 40 див.

Сойка

8. Чубаті синиці

Ти, напевно, знаєш, як виглядає звичайна синиця. Чубату легко відрізнити по сіро-коричневому оперенню, чорно-білій голові, а головне – по кумедному стрепанному чубчику.

Хохолата синиця

9. Чорний дрізд

Це великий птах чорного кольору з помаранчевим дзьобом. Самки трохи світліші, і більш бурі, зі світлою грудкою. Дрозд дуже музичний і товариський.

Чорний дрізд

10. Вирви

Це звичайна міська ластівка, до якої ми найбільше звикли. У неї типова будова тільця і ​​такі типові розміри. Але серед своїх родичів вирва ще досить велика – цілих 20 р.

Воронок

11. Сірий журавель

Це другий за чисельністю вид журавлів, і він аж ніяк не рідкість у Ленінградській області. Птах досить великий, з розмахом крил до 2 м і зростанням до 1,2 м.

Сірий журавель

12. Зяблік

Зяблик – ще один співочий птах, який радуєсвоїм мелодійним цвіріньканням. Вже з першим теплом зяблики активно заселяють навколишні дерева.

Зяблік

13. Сорокопут

Він же – жулан звичайний, і він – справжня гроза всіх комах в околиці. Розміри сорокопута – до 18 см, і найбільші особини важать до 29 р.

Сорокопут

14. Горобник

Незважаючи на відсутність явної подібності, горобець – теж дрізд. Але найбільше він відрізняється від родичів навіть не зовнішнім виглядом, а способом життя, бо горобці збираються в цілі колонії.

Горобник

15. Лісовий коник

Вона ж – шевриця. Маленька пташка розміром до 16 см нагадує крихітного горобця, але відноситься до трясогузкових. На це вказує характерна загострена форма крил та хвоста.

Лісовий коник

16. Сиза чайка

Окрім озерних чайок у Ленінградській області поширені ще й сизі. Вони менші за великі білоголові, а ще у них слабші дзьоб і округліші форми в цілому.

Сиза чайка

17. Сорока

Сорока з її переливчастим пір’ям і чорно-білими крилами давно не потребує представлення. Вчені давно довели, що це один з найрозумніших птахів у природі. А ще сороки дуже соціальні, і вони навіть мають свої соціальні обряди.

Сорока

18. Піночка-весничка

Маленька співоча пташка зовні майже не відрізняється від інших піночок. Але в неї своя неповторна манера співу, яку неможливо сплутати.

Піночка-весничка

19. Сільська ластівка

Іноді її називають касаткою. Це ще один класичний представник свого сімейства, але цього разу – середніх розмірів. Розмах крил такого малюка сягає 35 см.

Сільська ластівка

20. Морянка

Одна з найкрасивіших качок Ленінградської області. Найпростіше дізнатися самця, тому що має дуже довгий і тонкий хвіст, який злегка закручується нагору.

Морянка

21. Ворон

Найбільший представник свого сімейства, а ще мудрий довгожитель. У воронів глухе чорне забарвлення з таким же чорним дзьобом, лапами та очима. Існують свідоцтва про особини вагою до 2 кг.

Ворон

22. Чиж

Чиж – унікальний птах, і іноді він не хоче відлітати навіть на зиму. Чижі фантастично витривалі, і це неодноразово доведено у процесі спостереження за перельотами кільцевих особин.

Чиж

23. Іволга

Шумна і химерна іволга за природою одиночка, хоч у це і складно повірити. Якщо тобі вдалося зустріти парочку – це справжнє везіння!

Іволга

24. Велика поганка

Вона ж – чомга. Водоплавний птах трохи менше качки із забавним комірцем та вушками з оперення. На зиму птах скидає свої «прикраси».

Велика поганка

25. Оляпка

За смішною назвою ховається водяний горобець, який селиться біля озер та річок. Він чудово плаває та харчується дрібними водними жителями.

26. Кропивник

Його ж називають горішком, можливо – за строкате горіхове забарвлення. Це єдиний представник свого сімейства, і один із найменших птахів Ленінградської області – до 12 р.

Кропивник

27. Луговий коник

Це найближчий родич лісового коника, про якого ми говорили вище. Але цей малюк віддає перевагу іншій місцевості для життя. Його забарвлення трохи світліше, а дзьоб трохи довший.

Луговий коник

28. Зеленушка

Зеленушка виглядає, як химерний нащадок синиці та сніговика. Вона часто селиться ближче до людей та віртуозно копіює голоси інших птахів, вплітаючи їх у свою пісню.

Зеленушка

29. Білолобий гусак

Незважаючи на розвинену здатність плавати, білолоба гуска вважає за краще переміщатися по суші. Він трохи дрібніший від звичайної сірої гуски і з характерною білою плямою на голові.

Білолобий гусак

30. Галка

Від ворон і граків галка відрізняється більш округлим тілом та головою. За рахунок цього мигцем здається, що вона пухнастіша. Чорно-сірий колір у поєднанні з проникливими блакитними очима начебто віддає синій.

Галка

31. Чубаті чорніти

Середніх розмірів кремезна качка, яку традиційно простіше впізнати по самцю. У них – однотонне чорне оперення з білими боками, світлим дзьобом, жовтими очима та чубчиком на голові. Самочки – чорно-коричневі, але теж легко впізнаються по очах і сірому дзьобу.

Хохлате чорніти

32. Лазорівка

Це ще одна чарівна синиця, цього разу з яскравим жовто-блакитним оперенням. Лазорівка селиться у лісах, і особливо любить березові та дубові гаї.

Лазорівка

33. Жовта трясогузка

Мабуть, найекзотичніша представниця свого сімейства. Вона мало відрізняється від звичайної міської трясогузки за розмірами або формою тіла, але її миттєво видає яскраве жовте забарвлення.

Жовта трясогузка

34. Великий строкатий дятел

Великий та численний вид, який часто селиться навіть у міських садах та парках. Дятел – найважливіша ланка лісової екології, а також він залишає дупла, в яких потім гніздяться дрібні птахи.

Великий строкатий дятел

35. Грач

Мабуть, грак найбільше схожий на воронів, але все ж таки відрізняється габаритами. Зграї граків часто селяться біля полів, тому що харчуються хробаками та личинками.

Грач