Камелія (50 фото) – види, догляд та посадка у відкритому ґрунті

Японська камелія

У цю групу входить безліч декоративних сортів всіляких кольорів. Вони відрізняються розмірами, ступенем махровості та будовою бутонів. Також японську камелію використовують у народній медицині.

Японська камелія

Догляд за камелією

Недосвідчені садівники побоюються камелію через її вимогливість. Насправді, якщо дотримуватися лише кількох основних правил, вона майже не завдає проблем!

Температура

Камелія любить тепло, тому найкраща температура для неї 20-25 градусів. У таких умовах вона укорінюється та формує нирки. Надмірна спека для неї не підходить. Восени почні поступово знижувати температуру. Більшість сортів витримують короткочасні морози до -10 градусів.

Температура

Освітлення

Що більше рівномірного розсіяного світла – то краще для камелії. Тільки окремі види віддають перевагу легкій півтіні – зокрема, японській. Влітку вазон із камелією краще винести на вулицю або на незасклений балкон.

Освітлення

Полив

У теплу пору року потрібен густий і частий полив, а ще щоденні обприскування. Але що нижча температура – ​​то рідше проводяться водні процедури. Стеж, щоб ґрунт просихав хоча б на 1,5 см.

Полив

Грунт

Грунт має бути насамперед пухким, а по-друге – обов’язково кислим. Можна використовувати готові суміші для азалій. Або змішати листову землю з хвойною та додати торф, корута розпушувачі.

Грунт

Добрива та підживлення

Камелі потрібно багато поживних речовин, але при цьому зважай на її життєвий цикл. Її підгодовують із середини весни до другої половини літа раз на 2-3 тижні. Коли підгодівлі припиняються, рослина починає формувати бутони.

Добрива та підживлення