Чи можна при місячних займатися інтимним життям. Рекомендації лікарів

Для багатьох інтимна близькість є вираженням своїх почуттів, тому вимушена пауза статевого життя із-за фізіологічних особливостей жіночого організму приносить розчарування.

Причини, чому не можна займатися сексом під час місячних

Багатьох людей, особливо молодих, хвилює питання: чи можна при місячних займатися інтимним життям. Сучасна медицина говорить про те, що секс під час місячних не бажаний.

Чи можна при місячних займатися інтимним життям — думка лікарів в нашій статті

Про категоричне виключення ніхто не висловлюється, тим не менш, існує кілька причин, що обмежують вільний вибір близькості:

 • У цей період у жінки, як правило, погане самопочуття; Відчуваються неприємні болі в області попереку і в низу живота;
 • Партнерка з-за природних виділень почуває себе скуто і не може розслабитися;
 • Процес виглядає неестетичним, викликаючи огиду;
 • Разом з кров’ю з організму жінки виводяться різні бактерії, які, потрапивши в сприятливе середовище, можуть активно розвиватися;
 • Таким чином, в кров чоловіка може потрапити інфекція, яка передається не тільки статевим шляхом;
 • Ризик зараження венеричними захворюваннями зростає в кілька разів.

Можна убезпечити себе і партнера від небажаних наслідків навіть при постійній інтимного життя. Під час місячних лікарі рекомендують займатися сексом з використанням презерватива.

Чи можна при місячних займатися анальним сексом?

Враховуючи той факт, що статевий контакт може мати різні види, є можливість виключити вагінальний секс, замінивши його, наприклад, на анальний. Якщо партнери при цьому відчувають себе задоволено, цей спосіб цілком виправдовує себе.

До того ж, фахівці відзначають наступні позитивні моменти:

 • В момент статевого контакту відбувається масаж матки, що знімає больові відчуття;
 • Покращується самопочуття жінки, зникають нервозність і дратівливість;
 • Знижується ризик небажаної вагітності.

Перераховані аргументи говорять про те, що можна займатися інтимним життям при місячних.

Важливо пам’ятати, що за рахунок посиленого скорочення матки при статевому контакті, можуть з’явитися рясні виділення. Тому в середині циклу і анальний статевий контакт не бажаний, оскільки він здатний викликати кровотечу.

Чому багатьом жінкам хочеться сексу під час місячних?

Через біологічних особливостей жіночого організму в період місячних збільшується кількість тестостерону і окситоцину. Ці гормони відповідають за сексуальність і активність, що посилює жіноче лібідо.

Даний факт пояснює посилення сексуального потягу до партнера в цей період. Слід зазначити, що рівень гормонів збільшується двічі за цикл: під час овуляції і під час місячних.

Зверніть увагу, що природа подбала і про тривалості роду, яка найбільш імовірна під час овуляції, і про настрої жінки. Всім відомо, що під час місячних жінки найбільш дратівливі, примхливі і непередбачувані, а після статевого контакту рівень гормонів нормалізується, і настрій відповідно приходить в норму.

Крім гормонів у деяких спрацьовує психологічний аспект.

Відомо, що заборонений плід солодкий, тому на всяк категорична відмова з’являється посилене бажання мати це будь-якими способами. І ще одну причину знаходять психологи, переконані в тому, що жінка здатна розслабитися, тому що впевнена, що в цей період шанси завагітніти сильно зменшуються.

Позитивні моменти сексуального життя під час менструації

Цікавий факт! Незважаючи на суттєві аргументи проти занять статевим контактом при місячних, все ж існує і кілька переваг, які вказують на те, що можна вести інтимне життя, не перериваючись:

 • По-перше, близькість допомагає знімати больові симптоми. За умови, що жінка здорова і відчуває себе нормально, випробувавши оргазм в організмі виробляються анаболіки, що природним шляхом знижують хворобливі скорочення матки.
 • По-друге, значно скорочується тривалість менструального періоду. Так як оргазм здатний викликати сильні скорочення матки, що в свою чергу провокує інтенсивність виділень, але за тривалістю вони зменшуються.
 • По-третє, за рахунок збільшення матки та її чутливості у цей період спостерігається яскравий прояв оргазму. До того ж статеві органи набрякають, роблячи піхву вже, що також збільшує чутливість.

В цілому емоційний стан жінки покращується. Тому інтимна близькість під час місячних також може приносити задоволення.

Як впливає статевий акт на менструальний цикл?

Ті жінки, інтимне життя яких тривала і під час місячних, говорять про те, що сексом можна займатися і відзначають, що тривалість циклу різко скорочується. Багатьох це лякає, бо думають, що ті виділення, які повинні ще тривати, залишаються всередині матки і можуть нашкодити здоров’ю. Однак, це не так.

Пояснюється це тим, що під час статевого акту матка починає активно скорочуватися і відбувається інтенсивне виділення менструальної рідини. Також на посилення виділень впливає простагландин, що знаходиться в чоловічій насінної рідини.

Як повинен відбуватися статевий акт під час місячних?

Щоб відчути максимальне задоволення і не зазнавати деяких незручностей і незручностей при статевому акті під час місячних, існує кілька правил:

 • Перед статевим контактом важливо прийняти душ і провести гігієну статевих органів;
 • Найбільш прийнятним варіантом, якщо ви зробите це разом з партнером, що дозволить не забруднити постільна білизна та одяг;
 • Якщо ж місцем статевого акту виявиться диван або ліжко, то слід подбати про додаткові простирадлах і вологих серветках;
 • Важливо пам’ятати, що під час місячних не рекомендується глибоке проникнення, так як матка в цей момент дуже чутлива. Якщо при статевому контакті спостерігаються неприємні відчуття, то його краще припинити;
 • Нормальним і природним вважається використання при такому акті презервативів. Це дозволить уникнути не тільки від небажаної вагітності, але і захистить від можливих проникнень бактерій та інфекцій в організм.

Дотримуючись ці прості правила можна отримати задоволення від заняття сексом під час місячних і внести деяку різноманітність у своє інтимне життя, додавши нові відчуття і враження.

Чи можна завагітніти під час менструації?

При занятті сексом під час місячних цілком можливо завагітніти, так як іноді в організмі жінки може дозріти не одна, а дві яйцеклітини. Причому процес дозрівання може відбуватися як одночасно, так і відрізнятися в невеликому проміжку часу.

Найчастіше таке вважається можливим при нерегулярному статевому житті, генетичної схильності, сильному гормональний сплеск, а також при сильному оргазмі.

Всім відомо, що сперматозоїд здатний зберігатися в організмі жінки кілька днів.

І якщо у партнерки нерегулярний менструальний цикл, що ускладнює прорахувати період настання овуляції, то ймовірність завагітніти зростає. Спеціалісти також називають ще одну причину можливості завагітніти під час статевого акту при місячних – це неправильне застосування контрацептивних препаратів.

Так, якщо жінка, приймаючи оральний контрацептив, не закінчила курс, то через 2 дні можуть початися місячні. Якщо в цей момент трапляється незахищений секс, то цілком ймовірно, що може настати вагітність.

Зверніть увагу! Перші дні місячних вважаються найбільш безпечними і в цей період ризик завагітніти сильно знижений. Так як в матці створюється агресивне середовище для сперматозоїдів, в якій вони гинуть. Але в цей період спостерігається найбільша інтенсивність виділень. В останні дні менструального циклу виділення слабшають, але і зростає життєздатність у сперматозоїдів.

У такій ситуації, природно, і виникає можливість запліднення. Так як, зберігшись в маткових трубах, протягом 5 днів сперматозоїд може «дочекатися» виходу яйцеклітини. Яйцеклітина може дозріти передчасно в результаті гормонального збою.

Лікарські рекомендації про інтимне життя під час місячних

Актуальність питання чи можна займатися сексом під час місячних не втрачається вже протягом довгого часу, так як однозначної думки, навіть серед практикуючих гінекологів, не існує. Деякі висловлюються негативно, говорячи про підвищену ймовірність заразитися венеричними захворюваннями та іншими інфекціями.

При цьому відзначають, що важливо в цей період використовувати презерватив не тільки з новим, але і з постійним партнером. Інша половина фахівців висловлюються про позитивний вплив такого статевого акту на стан і самопочуття жінок. Всі доводи лікарів наведені в таблиці:

Переваги і недоліки статевого життя під час місячних

за проти Емоційне розвантаження Ризик придбати або інфекційне запальне захворювання Зняття больових відчуттів Посилене сексуальний потяг Скорочення тривалості циклу

Єдине думка в цьому питанні зводиться лише до того, що займатися сексом під час місячних це справа індивідуальна і кожен вибирає самостійно і під свою відповідальність: йти на ризик і випробувати нові відчуття або утриматися.

Корисне відео про те, чи можна під час місячних займатися інтимним життям:

Секс під час місячних — рекомендації лікаря: