Бругмансія (50 фото) – види, вирощування та догляд у відкритому ґрунті

Бругмансія (50 фото): види, вирощування та догляд у відкритому грунті

Дивну бругмансію прозвали «ангельськими трубами». Чому? Та ти тільки подивися, які незвичайні та великі у неї квіти! Посадивши таке дерево у себе в саду, ти отримаєш дуже екзотичну та самодостатню композицію!

Загальна інформація

Бругмансія відноситься до пасльонових, і зараз це офіційно єдиний представник свого роду. Це велика деревоподібна рослина з Південної Америки з величезними квітками-дзвіночками.

У відкритому ґрунті бругмансія може зростати лише в деяких районах на Півдні та Кавказі. Найчастіше її благополучно вирощують у діжках, і навіть так вона зростає до 2 м. Але врахуй, що її частини містять дурманливі речовини!

У бругмансії складна та потужна коренева система, яка в природних умовах йде на кілька метрів углиб. Великі трубчасті квітки виростають до 25 см у довжину та до 15 см у діаметрі. Вони сильно пахнуть, і надвечір аромат посилюється. Цвітіння триває хвилями із середини літа.

Загальна інформація

Види бругмансії

При всій різноманітності роду, у культурі вирощують лише кілька видів бругмансії. Зазвичай це різновиди з махровими квітками, тому що вони ще декоративніші.

Південноамериканська бругмансія

Розкидистий чагарник у дикій природі зростає до 3 м. Природно, у діжці він буде набагато дрібнішим, але все одно радуватиме великими білосніжними квітками до 30 см у довжину.

Південноамериканська бругмансія

Помітна бругмансія

Це чагарник, схильний до оздоблення. У природних умовах він виростає до 4 м, а довжина квіток перевищує фантастичних 40 см. Найчастіше зустрічаються жовті та рожеві сорти.

Помітна бругмансія

Золота бругмансія

Її красиві золотисті бутони можуть відливати кремовим або рожевим. У неї дуже ефектні гілки, що поникають, які теж здерев’янюють з часом. Це колумбійський вигляд.

Золотиста бругмансія

Догляд за бругмансією

Бругмансія дуже теплолюбна, але це, мабуть, єдина специфічна її особливість.Зверни увагу, що при температурі нижче 5-7 градусів вона просто загине, але цього можна уникнути при вирощуванні в діжці.

Температура та освітлення

У природному середовищі бругмансія ховається під кронами більш високих дерев, так що віддає перевагу півтіні. Але врахуй, що світло при цьому все одно потрібне, інакше воно не зацвіте. Комфортна температура – ​​близько 18-25 градусів.

Температура та освітлення

Полив

Поливати південне деревце доведеться дуже часто, а влітку взагалі раз на 1-2 дні. Справа в тому, що на таке велике листя і квітки йде дуже багато ресурсів. Крім того, у спеку року обов’язково потрібні обприскування.

Полив

Грунт

Бругмансія дуже комфортно почувається на жирних суглинках, причому з високою вологістю. Ґрунт повинен бути досить поживним, тому що рослій рослині потрібно багато корисних речовин.

Грунт

Добрива та підживлення

Бругмансію обов’язково треба підгодовувати, особливо навесні. У цей час формуються бутони. Добрива вносять кожні 10 днів спочатку з фосфором, а потім з калієм. Рекомендуємо використовувати органіку чи мінеральні суміші для квітучих чагарників.

Добрива та підживлення

Обрізка

Бругмансіюобрізають у санітарних цілях та для збереження декоративності. Це потрібно робити навесні, але не варто захоплюватись. Занадто інтенсивне обрізання погано позначається на кількості бутонів. З тих самих міркувань не потрібно обрізати бічні горизонтальні пагони.

Обрізка

Зимівка

На зиму бругмансію в діжці переносять у приміщення при температурі 10-15 градусів. Якщо вона росте у відкритому ґрунті, її доведеться пересадити спочатку пересадити в діжку. Після такого переїзду вона може скинути листя, але це не страшно – відросте нове. При температурі вище +13 градусів, як і раніше, потрібні обприскування та висока вологість.

Зимівка

Посадка та розмноження бругмансії

Розмножувати бругмансію насінням довго та неефективно. Простіше використовувати черешки після обрізки – по 3-4 бруньки на кожному. Потрібно зрізати з них лисячі і вкоренити спочатку у воді, а потім – у пухкому легкому ґрунті. В основному, освіта коріння починається через 2 тижні.

Молодий черешок потрібно залишити в прохолодному місці при 10-15 градусах і періодично обробляти фунгіцидами. Через любов до вологості він все одно може почати підгнивати. Тоді потім перед висаджуванням пошкоджену частину доведеться видалити.

Ще один спосіб – розмноження відведеннями із міцних торішніх гілок.На них потрібно зробити надрізи, обробити стимулятором, обернути сфагнумом та обмотати плівкою. Поступово зволожуй мох, і десь за місяць з’являться коріння. Стебло можна зрізати, прибрати листя та пересадити відразу в ґрунт.

Посадка та розмноження бругмансії

Боротьба зі шкідниками та хворобами

З комах бругмансії найчастіше загрожують павутинні кліщі та білокрилка. Тут є досить універсальних фунгіцидів. Здебільшого запах рослини не надто привабливий для комах.

Найпоширеніша хвороба – грибок та супутні гнилі, бо бругмансія постійно потребує високої вологості. При невеликих ураженнях використовую марганцівку та товчене вугілля. Якщо проблема масштабніша – професійні фунгіциди.

Дуже рідко бругмансію вражають віруси. Тоді листя покривається хаотичними плямами різної форми, закручується і деформується. А рослина загалом не росте і вироджується. На жаль, тоді його доведеться позбутися.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Бругмансія – фото

Завдяки її ефектному вигляду, бругмансію дедалі частіше вирощують у декоративних цілях. А з нашою фотогалереєю ти зможеш ще більше вразитись її екзотичною красою!

Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія– фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія - фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото
Бругмансія – фото