Жовтизна очей. Причини, хвороби, як повернути шкірі здоровий вигляд

Зміна природного кольору шкіри навколо очей не викликає яких-небудь фізичних незручностей, але вважається недоліком з естетичної точки зору, так як надає їх власникові втомлений і хворий вигляд.

При появі некрасивих кіл в периорбитальной зоні в першу чергу робляться спроби їх видалення за допомогою різних домашніх і фабричних препаратів або маскування засобами декоративної косметики.

Основні причини появи жовтизни навколо очей

Так як шкіра повік є дуже тонкою і чутливою, її здоров’я є показником нормальної роботи всього організму.

У зв’язку з цим першорядне значення має ретельний аналіз причини появи жовтизни навколо очей і внесення відповідних коригувань в спосіб життя, харчування, а можливо, і медикаментозне лікування.

У більшості випадків причини появи цього недоліку банальні і пов’язані з неправильним способом життя, однак бувають і випадки, коли це є симптомом якого-небудь захворювання, про що слід знати.

Загрузка...

Неправильне харчування

Збалансоване харчування – запорука здорового кольору шкіри у здорової людини.

Похибки раціону, що полягають в браку необхідних організму мінералів і вітамінів, недостатня кількість споживаної рідини, що викликає зневоднення з часом викликають погіршення загального стану організму.

Жовтизна очей, причини появи якої полягають у недоліках живлення свідчить про наявність розладів у функціонуванні внутрішніх органів, систем і загострення наявних хронічних захворювань.

Очищення крові, що надходить від усіх органів від токсинів і шлаків, забезпечує печінку.

При появі в ній застійних явищ відбувається розширення судин і нагнітання формених елементів крові, в тому числі еритроцитів, які, накопичуючись і склеюючи між собою, провокують поява жовто-коричневих тіней навколо очей.

Постарайтеся підібрати раціон харчування, при якому печінка працювала б в найбільш щадному режимі.

Уникайте гострої, солоної і жирної їжі, а також консервованих продуктів, віддавайте перевагу вареним, і сирим овочам і фруктам. Обов’язково випивайте достатню кількість попередньо підігрітою чистою води (порціями по 150-180).

Будьте обережні! Дотримання дієт без попередньої консультації з фахівцем, особливо, якщо вони спрямовані на різке зниження ваги, може призвести до серйозних порушень у роботі внутрішніх органів і виникнення різного виду патологій.

Кола в зоні навколо очей або подглазничной області в цьому випадку – неминуче явище.

Постійне недосипання, перевтома

Недосипання супроводжується перманентним перенапруження очних м’язів, внаслідок чого є однією з найбільш частих причин появи кіл біля очей.

Крім цього, нераціональний режим праці і відпочинку, пов’язаний з нестачею сну є однією з можливих причин порушення функцій серцево-судинної і нервової систем.

Недосипання і хронічне перевтома викликають гіпоксію, провокують гиперперфузию (збільшення кровотоку) і переповнення судин кров’ю, тим самим сприяючи утворенню темних кіл, з часом набувають жовтуватий або коричневий відтінок.

Шкідливі звички

Куріння і вживання алкоголю викликають погіршення зовнішнього вигляду. Однією з перших страждає найбільш тонка і чутлива шкіра периорбитальной області. Це пов’язано з тим, що:

Куріння, алкоголь, стреси і недосипання відносяться до основних причин, які провокують поява жовтизни навколо очей. У цьому випадку відтінок наближений до коричневим тонам.

 • Нікотин і етанол викликають кисневе голодування клітин шкіри, в ній припиняється відтворення волокон колагену. В результаті погіршується тургор, шкіра починає швидко висушуватися, тьмяніти і набувати жовтуватий відтінок.
 • Жовтизна очей, причини якої криються у зловживання алкогольними напоями, є ознакою розвитку хронічного гепатиту, викликаного постійної інтоксикацією клітин печінки.
 • Стреси

  Поява синюшного або коричневого забарвлення шкіри навколо очей може бути проявом індивідуальної реакції організму на стрес.

  Нервове перенапруження, надлишок негативних емоцій на роботі чи вдома погіршують захисні функції імунної системи.

  Це призводить до різноманітних порушень роботи організму і загострення наявних хронічних захворювань і негайно відбивається на шкірі.

  Постійні стресові ситуації, при яких відбувається зайве виділення кортизолу, провокують збільшення кровотоку і звуження судин, що супроводжується мікророзривами капілярів століття. Зовні проявляються у вигляді кіл синюшного кольору, з часом набувають жовто-коричневий відтінок.

  Кисневе голодування

  Найчастіше гіпоксія проявляється хронічною втомою і зміною (потемніння або пожовтінням) кольору шкіри, особливо в області очниць.

  Інші причини жовтизни навколо очей

  Менш часто причинами появи жовтих кіл стають хвороби інфекційного та неінфекційного походження, спадковість та індивідуальна реакція організму на певні подразники.

  Звузити коло можливих причин появи жовтизни навколо очей можна за допомогою нехитрого способу:

 • покладіть пучки пальців на вилицю, злегка натисніть на нижню повіку і потягніть вниз;
 • затримайте пальці в такому положенні на 30 секунд;
 • відпустіть пальці і зробіть аналіз змін кольору шкіри під очима у відповідності з таблицею:
 • Зміна кольору шкіри Можливі причини появи жовтизни під очима Потемніння Генетична схильність або вікові зміни Посвітління Надмірне скупчення крові в периорбитальной області Без змін Надлишок пігменту, алергія або надмірне УФ-випромінювання Круги стали менш виражені, але не зникли зовсім Надлишок пігменту, проблеми з судинами

  Спадковість (генетична схильність)

  Жовтизна очей, причина появи якої закладена генетично, зазвичай проявляється ще в дитинстві і не потребує лікування. Вона характеризується підвищеною кількістю меланіну в шкірі даній області і властива переважно азіатам, чорношкірим і взагалі людям з темним тоном шкіри.

  Явище гіперпігментації століття часто спостерігається у жінок після 30 років, які володіють специфічним типом шкіри з гіперактивністю пігментних клітин — меланоцитів.

  Вплив ультрафіолетових променів

  Підвищена чутливість шкіри до UV-променів є можливою причиною виникнення коричневих кіл біля очей.

  Надмірне ультрафіолетове випромінювання пошкоджує капіляри і може викликати гіперпігментацію шкіри, що локалізується переважно на шкірі повік.

  Алергічна реакція

  Зміна кольору шкіри в зоні навколо очей — можлива реакція на вплив алергену, що проникає через слизову оболонку очей або дихальних шляхів.

  Виникаючий при цьому свербіж спонукає людину терти очі, що, в свою чергу, посилює запалення і стимулює більш активну роботу меланоцитів. У результаті посилюється пігментація.

  Після виключення контакту з подразником і прийому антигістамінних препаратів, ознаки алергії, в тому числі надмірна пігментація шкіри біля очей зазвичай зникають.

  Поява кіл біля очей, в результаті контакту з алергеном може бути обумовлено низкою захворювань, що вимагають системного лікування.

  Таким є, наприклад, нейродерміт, що об’єднує групу захворювань неврогенно-алергічного характеру, що розвивається в осіб із спадковою схильністю і характеризується періодичними загостреннями.

  Зловживання продуктами з високим вмістом каротину

  Раціон харчування, що включає велику кількість каротинсодержащих продуктів може спровокувати так звану «неправдиву жовтяницю», при якій, незважаючи на пожовтіння шкіри, білки очей не змінюють забарвлення і залишаються світлими на відміну від захворювання цієї жовтяницею.

  Овочі і фрукти, багаті каротином мають, як правило, яскраво-оранжеве забарвлення — це апельсини і мандарини, гарбуз, морква та ін

  Каротиновая жовтяниця проявляється в основному у дітей, у харчуванні яких присутній надлишок высоковитаминизированных соків, сумішей і продуктів з підвищеним вмістом жовто-оранжевого пігменту.

  Жовтизна очей, причини появи якої полягають у зловживанні продуктами з високим вмістом каротину іноді спостерігається у дорослих, в основному у тих, хто дотримується жорстку монодієту з переважним вживанням в їжу будь-яких з цих овочів або фруктів.

  Порушення в роботі внутрішніх органів

  Зміна кольору шкіри біля очей – симптом, характерний для широкого кола захворювань. Поява жовтого і коричневого відтінків у більшості випадків пов’язано з порушеннями в роботі печінки, жовчного міхура і жовчовивідної системи, які до того ж можуть бути наслідком інших системних захворювань.

  Зверніть увагу! Перенісся, область скроні і нижню повіку є зоною проекції печінки і жовчовивідних шляхів на обличчі і з’явилася жовтизна очей – причина задуматися про їх здоров’я.

  Таке порушення природного забарвлення шкіри часто пов’язано з підвищеним рівнем білірубіну в крові. При високій концентрації білірубін просочується в тканині і надає їм сірувато-жовтий відтінок.

  Пожовтіння шкіри спостерігається при застійних явищах у печінці, що виникають при розвитку патологій серцево-судинної системи. Такими хворобами є:

  • мітральний стеноз;
  • перикардит;
  • недостатність тристулкового клапана.

  Гепатит та інші хвороби

  Пожовтіння шкіри біля очей є одним із симптомів захворювання гепатобіліарної системи, яке може носити як інфекційний, так і неінфекційний характер.

  Важливо пам’ятати! Якщо крім кіл жовтого або коричнюватого кольору навколо очей ви виявили пожовтіння шкіри і слизової на інших ділянках (шкіра долонь, мова) і, в особливості, зазначається пожовтіння склер, необхідно негайно звернутися до спеціаліста-гастроентеролога, так як це може свідчити про захворювання на гепатит.

  Форми гепатиту

  Інфекційні (вірусні) форми Неінфекційні форми Вірусний гепатит A, B, C, D, E, F, G Токсичний гепатит (алкогольний, лікарський і при отруєнні різними хімічними речовинами) Бактеріальний гепатит Променевої гепатит Паразитарний гепатит Аутоімунний гепатит, як наслідок дефекту роботи імунної системи

  Нерідко поява темних, в тому числі жовтих кіл біля очей може бути пов’язано з наявністю в організмі гельмінтів, так як деякі з паразитів пошкоджують слизову кишечника, викликаючи анемію.

  Якщо ви помітили пожовтіння шкіри навколо очей, не варто впадати в паніку, так як це не обов’язково пов’язане з наявністю патології в організмі.

  Воно може бути обумовлено рядом факторів, не пов’язаних з хворобою, таких як неправильний спосіб життя, генетична схильність, індивідуальна реакція організму на алергени.

  У першу чергу потрібно усунути першопричину виникнення такого дефекту, а потім займатися видаленням жовтизни шляхом проведення різних косметичних заходів.

  Жовтизна очей. Причини, як з цим боротися:

  Як прибрати синці і жовтизну під очима, поради Олени Малишевої:

  Також цікаве: