Заспокійливі засоби при стресі що не викликають сонливість. Інструкція по застосуванню

Депресія – важке захворювання, яке супроводжується зниженням фізичної і психічної активності, мігренню, порушенням сну й апетиту, підвищену дратівливість, втомою і апатією.


Якщо більш легкі нервові захворювання можна лікувати активними спортивними заняттями і веденням здорового способу життя, то при депресії середнього і важкого ступеня тяжкості без медичних препаратів не обійтися.

Побічні дії більшості антидепресантів

На сьогоднішній день існує досить великий вибір таких ліків, які називаються – антидепресанти. Вони здатні впоратися з пригніченим станом хворого, повернути їй радість життя.

Іноді антидепресанти викликають небажані побічні ефекти, але більша частина з них слабко виражена, організм швидко пристосовується до ліків і неприємні симптоми проходять самі.

Якщо трапляються більш серйозні ускладнення, то знижують дозу препарату та призначають спеціальні ліки, щоб усунути ускладнення. Як варіант, призначають інше ліки аналогічної дії.


Побічні ефекти антидепресантів:

  • Проблеми ШКТ: порушення в роботі шлунково-кишкового тракту проявляються відчуттям нудоти, діареєю, запором, зниженням апетиту, які звичайно проходять самі після тижня-двох від початку лікування.
  • Набір зайвої ваги: деякі антидепресанти підвищують апетит. Так як під час депресії пацієнти мало їдять, або зовсім відмовляються від їжі, вони сильно худнуть. У цьому випадку, надбавка у вазі тільки на користь хворому. Але в будь-якому випадку слід контролювати вагу з допомогою раціонального харчування і фізичних навантажень.
  • Проблеми зі сном: лікування антидепресантами іноді викликає безсоння, підвищену сонливість, яскраві або кошмарні сновидіння. Налагодити здоровий сон можна з допомогою спеціальних ліків, зменшенням дози. Такий стан у більшості випадків проходить до другого тижня лікування. У рідкісних випадках лікар призначає інший антидепресант.

 

 • Порушення в сексуальній сфері: прийом антидепресантів може спровокувати сексуальну дисфункцію, виражену в аноргазмії, сповільненій еякуляції, зниження лібідо.
 • Лікування антидепресантами зрідка викликають тривожні стани, підвищену пітливість, набряки.
 • Вплив препаратів на м’язову рухову активність проявляється у тремор (тремтіння кінцівок або всього тіла), екстрапірамідних розладах (зміну м’язового тонусу), судомах.
 • Алергічні реакції на антидепресанти виражаються у шкірної висипки, сверблячки.

 

 • Синдром відміни у пацієнтів може виявитися неприємними симптомами: запамороченням, безсонням, дратівливістю, головним болем, нудотою, швидкою стомлюваністю. Як правило, пацієнт приходить протягом тижня. Щоб уникнути появи неприємних симптомів, дозу препарату слід знижувати поступово.
 • Думки про суїцид і навіть дії суїцидального характеру спостерігаються у дітей і молодих людей, що приймають антидепресанти вперше. Причина такої реакції на препарат криється в самій депресії або наявності інших психічних захворювань. Після нетривалого регулярного прийому ліків психічний стан пацієнтів нормалізується.

Практично всі небажані реакції, що виникають при прийомі антидепресантів, можна уникнути, знизивши дозу або призначивши інше ліки.

Будьте обережні! Заспокійливі засоби при стресі, не викликають сонливість, тим не менш, впливають на здатність керувати транспортними засобами. Беручи антидепресанти, слід утриматися від водіння.

Загрузка...

Антидепресанти і сонливість

Заспокійливі засоби при стресі, не викликають сонливість, є справжньою панацеєю для хворих депресією зі зниженим емоційним фоном, апатією, загальмованими процесами головного мозку, підвищеною сонливістю.

Причини сонливості у людини, що страждає депресією, можуть бути різними:

 • безсоння, викликана зовнішніми життєвими негараздами при депресії ситуативної;
 • гіперсомнія при ендогенній депресії;
 • порушення сну при прихованій депресії, виражені в пізньому засипанні вночі і важке пробудження вранці.

 

У легких випадках для лікування достатньо психотерапії та заходів, спрямованих на зміцнення психічного і фізичного стану людини.

Для лікування важких форм депресії призначають заспокійливі та стимулюючі препарати, а також ліки збалансованого дії. Вони знімають психоемоційний напруга, прибирають симптоми млявості та апатії, заряджають енергією.

Сонливість, викликана важкою депресією, проходить після лікування основного захворювання. У випадках, коли побічний ефект у вигляді підвищеної сонливості від призначеного препарату не проходить протягом декількох днів, його слід змінити.

Антидепресанти на рослинній основі легкого дії

Багато заспокійливі засоби при стресі, не викликають сонливість, роблять з лікарських рослин.

Найчастіше, головним компонентом антидепресантів є трава звіробою.

Його хімічний склад виявляє м’яку заспокійливу дію на нервову систему, знімає напруження, тривожність, панічний страх, втома.

Сьогодні популярні такі ліки від депресії:

Препарат (назва)СкладДіяНедолікиФорма випуску та цінаНегрустин

 

Вміст капсули складається з сухого екстракту звіробою плюс допоміжні речовини. «Негрустин» у вигляді сиропу складається із звіробою, пропандіол, гліцерину, сорбітолу.Легко засвоюється організмом, не викликаючи серйозних ускладнень. Препарат можуть приймати молоді. Ліки підвищує якість сну, працездатність пацієнта, настрій, апетит. Це заспокійливий засіб, не викликає сонливість, призначають при тривалому стресі.Препарат впливає на уважність і точність реакцій, тому не рекомендується водіння автотранспорту.Ліки випускається у вигляді капсул, таблеток та розчину. Вартість «Негрустина» у Москві близько 200 руб. за 50 мл розчину або за 30 капсул в упаковці. Продається без рецепта.Нейроплант

 

До складу препарату входять: сухий екстракт звіробою продірявленого і допоміжні компоненти.Ліки ефективно в боротьбі з будь-якими видами депресії, піднімає настрій, лікує апатію, підвищує працездатність.Вагітним і годуючим жінкам, а також пацієнтам молодше 18 років «Нейроплант» застосовувати не слід.Круглі таблетки коричнево-жовтого кольору. Препарат відпускається без рецепта. Ціна за 20 таб. в картонній пачці становить близько 370 руб.Ново-Пасит

 

Таблетка складається з анксиолитика гвайфенезину та сухого екстракту лікарських трав. В сиропі трав’яні екстракти використовуються в рідкій формі з додаванням допоміжних речовин.Препарат має седативну дію, знімає психічне напруження, мігрені, алергічні шкірні прояви, заспокоює роздратований кишечник, лікує безсоння – порушення, викликані тривалою депресією.Пацієнтам з порушеннями засвоєння глюкози і при шлунково-кишкових захворюваннях у гострій фазі «Ново-Пасит» приймати не можна. Він також впливає на точність реакцій, тому слід уникати водіння автомобіля під час лікування.Препарат має дві лікарські форми — сироп і таблетки в п/о. Сироп випускають у флаконах по 100 мл або по 200 мл Ціна сиропу 180-300 руб. в залежності від обсягу і регіону продажу. Таблетки коричневого кольору випускаються по 60 або по 10 штук в поліетиленових банках. Ціна препарату — від 200 до 600 руб. в різних аптеках. Відпускається без рецепта.

 

Побічний ефект при прийомі рослинних препаратів зі звіробою може бути виражений у посиленні шкірної пігментації.

І хоча дані ліки є препаратами легкого дії, приймати їх слід тільки за призначенням лікаря. Їх не можна вживати дітям до 12 років, при важкій депресії, а також вагітним і годуючим.

Важливо пам’ятати! Фахівці не рекомендують вживати цю групу медикаментів одночасно з такими препаратами, як Циклоспорин, Дигоксин, Теофілін, нортриптиліну або Амітриптилін, Индавирин.

При паралельному лікуванні іншими антидепресантами ліки на основі звіробою здатні послабити або надмірно посилити їх дію.

Препарати нового покоління з низькою імовірністю побічних дій

Заспокійливі засоби при стресі, не викликають сонливість, — це ліки нового покоління. Сьогодні вони дуже популярні, так як практично не викликають побічних дій.

Сертралін

Переваги цього препарату в тому, що під час лікування:

 • ліки не впливає на роботу міокарда;
 • вага пацієнта не змінюється;
 • зберігається психічна і рухова активність пацієнта;
 • не виникає синдрому відміни;
 • цей заспокійливий препарат, що не викликає сонливість, можна призначати при стресі підліткам і людям похилого віку (з корекцією дозування).


Сертралін знижує тривожність, лікує панічні розлади, застосовується не тільки для лікування, але і для профілактики депресії. Препарат випускається під торговими марками «Асентра», «Золофт», «Торін». В упаковці 14 або 28 таблеток по 50 мг.

Вартість Сертраліну залежить від кількості таблеток в упаковці і компанії-виробника. Ціна на ліки коливається від 250 до 750 руб. за пачку. Для покупки необхідний рецепт від лікаря.

Флуоксетин

Препарат призначають пацієнтам, страждаючим нав’язливими страхами, булимическим неврозом і затяжним алкоголізмом на тлі важкої депресії. Флукосетин покращує настрій, знімає напругу, усуває дисфорію, володіє стимулюючою дією.

Стан тривожності зменшується вже після одноразового прийому. Препарат сприяє схудненню, знижуючи апетит хворого. Тому при лікуванні пацієнтів з недостатньою масою тіла препарат є небезпека виникнення анорексії.


Флуоксетин має невисоку ступінь ефективності. Але це відшкодовується відсутністю побічних ефектів, можливістю його застосування під час вагітності. Флуоксетин випускаються під різними торговими марками — «Канон», «Ланнахер», «Озон».

Форма випуску — капсули дозуванням 10 або 20 мг. Вартість упаковки з 20 капсул – 25-165 руб. в залежності від дозування, регіону і виробника. Ліки можна купити виключно за рецептом лікаря.

Эсциталопрам

Високоефективний препарат, відмінно переноситься дорослими пацієнтами. Складається з активної речовини — эсциталопрам і додаткових компонентів. Лікує депресії і виникають на їх тлі панічні розлади.

Під час лікування препарат в окремих випадках надає побічні дії — слабкість, тремор, запаморочення, розлад кишечника, порушення сну, шкірні алергічні реакції. Може виникнути «синдром відміни».


Передозування Эсциталопрамом практично неможлива. Ліки продаються у вигляді таблеток в п/о по 5, 10, 20 мг. Кількість в упаковці — від 5 до 28 штук. Ціна препарату від 250 до півтора тисяч рублів залежно від форми та дозування. Продається тільки за рецептом.

Антидепресанти не призначають, якщо пацієнт проходить терапевтичне лікування електрошоком.

Зверніть увагу! Антидепресанти нового покоління слід вживати ще кілька місяців після поліпшення стану, поступово знижуючи дозу препарату до повного припинення медикаментозної терапії. Це допоможе організму уникнути стресу і запобіжить повернення симптомів захворювання.

Заспокійливі засоби при стресі, не викликають сонливість

Афобазол

Широко відомий препарат. Володіє стимулюючим впливом, знижує тривожність, дратівливість, позбавляє від запаморочення і пітливості.

Афобазол не викликає сонливість, не погіршує уважність і пам’ять.

Побічні ефекти у вигляді чхання або кропив’янки виникає вкрай рідко. Не викликає лікарської залежності.

У складі препарату активний компонент фабомотизол та допоміжні речовини. Одна упаковка містить 60 таблеток препарат по 10 мг. Ціна за упаковку по країні від 270 рублів до 400 рублів. Відпускається без рецепта.

Гліцин

Це ліки призначається пацієнтам будь-якого віку для лікування нервових розладів і наслідків важких психічних потрясінь, а також як відновне засіб після інсультів і хірургічних операцій.

Гліцин стимулює роботу головного мозку, знижує психічну напругу, покращує пам’ять і працездатність.

Препарат не має седативну властивість, не викликає лікарської залежності і підвищеної сонливості.

Дія Гліцину проявляється після перших прийомів. Ліки складається з активного компонента «гліцин микрокапсулированный» та додаткових речовин. Одна таблетка — 100 мг. В картонній пачці вартістю близько 60 рублів — 50 таблеток. З аптеки відпускаються без рецепта.

Адаптол

Його призначають при неврозах, дратівливості, тривожних станах і страхи. Ліки підвищує фізичну і психічну активність, знімає психоемоційну напругу, головні болі, конфліктність.

Побічні дії виражаються у запаморочення, зниження артеріального тиску, шкірних алергічних реакціях. Але вони вкрай рідкісні. Адаптол — препарат малотоксичний. Його можна застосовувати одночасно з транквілізаторами, нейролептиками та іншими антидепресантами.

Крім того, що адаптол відноситься до заспокійливим засобів, не викликає сонливості і мають гарний антистресовий ефект, він також чудово допомагає при ПМС і менопаузі

Ліки не має седативну дію і не спричиняє сонливість. Але слід бути обережними: на водіння транспортних засобів може вплинути почуття слабкості при зниженні АТ. Адаптол складається з речовини «тетраметилтетраазабициклооктандион» та допоміжних компонентів.

Вага однієї таблетки становить 500 мг, у пачках розфасована по 10 або 20 таблеток. Ціна варіюється від 500 до 700 рублів за упаковку в залежності від кількості і дозування ліків. Відпускається в аптеці строго за рецептом.

Заспокійливий засіб при стресі, не викликає сонливість, необхідно приймати протягом довгого часу для отримання потрібного терапевтичного результату.

Хороших сучасних антидепресантів сьогодні багато, і вибрати потрібні ліки без консультації фахівця вкрай складно. Перш, ніж зважитися на покупку дорогого лікарського препарату, уважно вивчіть його фармакологічна дія і всі особливі вказівки, після чого порадьтеся з лікарем.

Гліцин — заспокійливий засіб при стресі, не викликає сонливість:

Флуоксетин, Венлафаксин. Роздільне та спільне застосування:

Також цікаве: