Як визначити позаматкову вагітність в домашніх умовах. Ознаки

Коли запліднена яйцеклітина починає розвиватися за межами головного жіночого дітородного органу, то таке явище не вважається нормальним і називається позаматковою вагітністю.

Чому важливо розпізнати позаматкову вагітність як можна раніше

Часто діагностується трубне протягом вагітності, при якому зростання плодового яйця починається в якій-небудь з фаллопієвих труб. Набагато рідше це спостерігається в черевній порожнині, в шеечной області матки.

Важливо знати! Як визначити позаматкову вагітність в домашніх умовах має бути відомо абсолютно кожної жінки в репродуктивному віці, оскільки від даної проблеми не застрахований ніхто. А відсутність вчасно наданої лікарської допомоги загрожує серйозними наслідками для життя.

При такому стані загибель плода є однозначною, оскільки подальший розвиток плодового яйця неможливо. Найголовніше – це зберегти життя жінки. Настання смертельного результату можливо із-за розриву фаллопієвій трубки з подальшим внутрішньою кровотечею. Часто виникає перитоніт.

Чим раніше звернутися до лікаря, тим простіше буде справитися з даною проблемою і з мінімальними втратами для здоров’я. При ранньому встановленні правильного діагнозу вдається запобігти розривання маткової труби, а в деяких випадках навіть зберегти її під час оперативного втручання з переривання патологічної вагітності.

Як можливо визначити в домашніх умовах такий патологічний стан, як позаматкова вагітність, значимо із-за ризику розвитку таких ускладнень:

 • виникнення запалень в репродуктивних органах;
 • безпліддя;
 • спайковий процес;
 • загальні порушення в діяльності статевої системи жінки.

Важливо пам’ятати! При відсутності елементарних знань про те, як розпізнати цю патологію самостійно, виникнення небажаних наслідків найбільш ймовірно.

Загрузка...

Як визначити позаматкову вагітність в домашніх умовах: основні симптоми

Сама головна небезпека такого відхилення – це те, що протягом нормальної вагітності майже таке ж, як і патологічною. Спостерігається аналогічна симптоматика.

Як визначити позаматкову вагітність в домашніх умовах. Ознаки допоможуть розпізнати ВМБ на ранніх термінах

Як визначити позаматкову вагітність в домашніх умовах відомо далеко не всім, але при уважному ставленні до свого організму це цілком реально.

Важливо звертати увагу на такі симптоми в поєднанні з класичними ознаками та з позитивним тестом:

 • гострі хворобливі відчуття в нижній частині живота, які лише посилюються з кожним разом;
 • біль може поширюватися по всьому животі, особливо після розривання фаллопієвої труби;
 • наявність виділень з кров’ю, яких не буває при здорової вагітності;
 • біль, що віддає в анальний отвір, труднощі зі стільцем і сечовипусканням;
 • порушення самопочуття, запаморочення, аж до втрати свідомості, такі ознаки посилюються після розриву трубки.

Плодове яйце зростає, внаслідок цього і відбувається погіршення стану хворої.

Симптоми позаматкової вагітності на першому тижні

На самому початку це стан аналогічно самопочуттю жінки зі здоровою вагітністю. Лише можуть турбувати незначні піхвові виділення з вмістом крові. Але по мірі зростання плодового яйця, симптоматика патологічної вагітності стає все більш яскравою.

Симптоми позаматкової вагітності на 6-8 тижні

Прогресування розглянутої проблеми дуже небезпечно, і якщо на початковому етапі захворювання складно відрізнити від звичайної вагітності, то після 6 тижні цю патологію не помітити неможливо.

Від 6 до 8 тижнів зазвичай жінку турбують наступні ознаки:

 • інтенсивний біль у нижній частині живота, що локалізується на одній з сторін, в залежності від того, яка з труб постраждала;
 • в інших випадках спостерігається гарячковий стан;
 • загальне погіршення самопочуття, слабкість, втрата працездатності.

Будьте обережні! Не варто відразу ж приймати болезаспокійливі лікарські засоби, щоб поліпшити самопочуття. Таким чином можна просто зняти один із симптомів, але патологічний процес при цьому буде продовжуватися.

Оскільки саме після 6 тижня найбільш можливий ризик руйнування маткової трубки, дуже важливо розуміти, як і за якими ознаками можна визначити самостійно позаматкову вагітність в домашніх умовах.

Симптоми ВМБ від 8 і більше тижнів

Діагностують ВМБ найчастіше після 6 або 8 тижні, коли патологічна симптоматика стає все більш яскраво вираженою. Чим раніше звернутися за лікарською допомогою, тим кращим буде результат цього захворювання.

Для 8 тижні характерні наступні симптоми:

 • часті переймоподібні болі в животі;
 • блідість шкіри;
 • зниження кров’яного тиску, запаморочення;
 • поширення болю, яка здатна доходити до плеча при горизонтальному положенні.

У найбільш важкому стані жінка може впасти в непритомність. Дані симптоми можуть сигналізувати про внутрішню крововтраті, що сталася із-за руйнування фаллопієвої труби.

Для того, щоб дізнатися, як самостійно в домашніх умовах визначити позаматкову вагітність, можна скористатися наступними даними. Симптоми перших тижнів Симптоми 6-8 тижня Симптоми на строк більше 8 тижнів Погіршення самопочуття відсутня. Болючість у нижній області живота з конкретної сторони. Сильні переймоподібні хворобливі відчуття. Можуть виникати невеликі мажучі виділення з вмістом крові. Слабкість, запаморочення. Зниження кров’яного тиску, непритомність. Підвищення рівня температури. Лихоманка.

 

Визначення позаматкової вагітності по тесту

Експрес тести зазвичай видають наявність в організмі вагітності, не залежно від того, де почала розвиватися запліднена яйцеклітина. Але при патологічній вагітності вміст ХГЛ зазвичай на порядок нижче, тому тести не завжди дають правдивий результат.

Зверніть увагу! Якщо тест на вагітність негативний, але всі інші характерні ознаки наявності, то це достатня причина для того, щоб терміново йти до лікаря.

Результатом останніх медичних розробок став спеціальний тест-касета, визначає наявність патологічної вагітності. Його можна придбати в будь-якій аптеці за порівняно доступною вартості.

Як визначити позаматкову вагітність за рівнем ХГЛ

Виявлення рівня ХГЛ вважається найбільш достовірним способом встановлення наявності вагітності, особливо в сукупності з дослідженням на ультразвуковому апараті.

Коли після процесу запліднення яйцеклітина закріплюється в матковому просторі, то вміст ХГЛ, як правило, збільшується кожні 2 доби. Однак при зростанні плодового яйця поза маткою такої динаміки не спостерігається.

Тому при наявності найменшого натяку на захворювання, зазвичай проводиться неодноразовий аналіз крові на ХГЛ.

Ознаки розриву труб при позаматкової вагітності

Розривання фаллопієвої труби відбувається через зростання ембріона, коли його розміри збільшуються настільки, що труба вже виявляється нездатною розтягуватися і розривається. При такому процесі жінка зазвичай відчуває сильний ріжучий біль, що супроводжується запамороченнями і слабкістю.

Може підвищуватися температура, а також часто жінки втрачають свідомість. При такому стані потрібна термінова госпіталізація, оскільки існує небезпека для життя.

Коли необхідно терміново звернутися до лікаря

При появі початкових симптомів вагітності, таких як затримка місячних, слабкість, набухання грудей, нудота і втрата апетиту, краще негайно звернутися до жіночого лікаря, щоб провести ряд діагностичних досліджень, які дозволяють встановити наявність в організмі плодового яйця.

Це важливо на самому ранньому терміні, оскільки яйцеклітина не завжди прикріплюється до стінки матки, в результаті чого виникає патологічна позаматкова вагітність.

ВМБ – небезпечний стан, що може привести до смертельного результату. Тому для того, щоб уникнути значних проблем зі здоров’ям, важливо вчасно встановити і усунути патологію.

Як визначити позаматкову вагітність в домашніх умовах. Про ознаки розкажуть у цьому відео:

Як визначити позаматкову вагітність на ранніх термінах, а також як проходить операція, — дивіться в цьому ролику:

Ваші думки та відгуки про позаматкової вагітності

Також цікаве: