Як уникнути поганого запаху з рота. Методи усунення та лікування неприємного запаху

Неприємний запах з рота – досить поширена проблема, з якою стикається більшість людей. Це неприємне явище, яке не тільки доставляє дискомфорт оточуючим, але і може говорити про різні порушення систем організму.

Поганий запах з рота – естетична сторона питання

Як уникнути поганого запаху з рота – завдання, що вимагає негайного рішення. Адже розглянута проблема приносить своєму власникові ряд незручностей.

Несвіжий ротової запах в ранковий час знайома, напевно, кожній людині, але це нормальне фізіологічне стан і впоратися з ним допомагає звичайна чистка зубів. Є ж більш серйозний випадок, коли запах присутній постійно.

У медицині таке явище носить назву галітоз. Основною його причиною є скупчення у ротовій порожнині анаеробних бактерій, які виступають джерелом різноманітних хімічних елементів – кадаврина, сірководню, скатола, в результаті чого і виникає поганий запах.

Освіта погано пахнучих речовин зазвичай провокується вживанням в їжу продуктів, що містять багато білка — м’ясні і молочні продукти, риба, злаки, горіхи. Крім того, вживання таких специфічних інгредієнтів, як цибуля і часник, також можуть призводити до розглянутої проблеми.

Причинами «несвіжого дихання» є надмірне вживання алкоголю та никотиносодержащих речовин, і ряд захворювань – пародонтоз, синусит, недуги ШЛУНКОВО-кишкового тракту.

Галітоз приносить своєму власникові безліч незручностей, заважаючи нормальній кар’єрі й особистому житті, так як людина постійно відчуває дискомфорт і збентеження при спілкуванні з оточуючими.

Загрузка...

Що робити, щоб поганий запах з рота не з’явився

Існує кілька простих і дієвих способів, як уникнути поганого запаху з рота.

Полоскання порожнини рота після їжі

Один з найпоширеніших методів боротьби з галітозом – використання спеціальних ополіскувачів, очищають ротову порожнину. Можна виділити кілька основних видів розглянутих засобів:

 • мають у складі сполуки хлору – нейтралізують бактерії та їхні сполуки;
 • містять цинк – усувають летючі сірчисті виділення;
 • антисептики – борються тільки з самими бактеріями, а не з запахом;
 • містять цетилперидоновый хлорид – зменшують кількість анаеробних бактерій.

Полоскання порожнини рота доцільно проводити після їжі, бажано почистивши перед цим зуби. Така процедура допоможе видалити залишилися бактерії і не дозволить їм стати причиною поганого запаху.

Рідину потрібно не просто потримати в роті, а як слід прополоскати їй ротову порожнину. На початку полоскання рекомендується вимовити звук «а-а-а», що допоможе ополаскивателю опинитися на задній частині мови, де і накопичуються бактерії.

Фахівці не рекомендують використання ополіскувачів, як кошти, щоб уникнути поганого запаху з рота у дітей, так як існує ймовірність його проковтування.

Регулярно чистити зуби і язик

Один з головних способів, як уникнути поганого запаху з рота, – щоденне ретельне очищення зубів та язика. Якщо регулярно не проводити подібне очищення від залишків їжі, то позбутися від проблеми поганого амбре навряд чи вдасться.

Щоб уникнути такого, необхідно проводити чищення зубів і язика після кожного прийому їжі. Очищення зубів повинна займати 2-3 хв.

Для боротьби з поганим запахом, рекомендується віддавати перевагу зубних паст, що містять компоненти з антибактеріальними властивостями, тобто на основі цинку або хлору. Кошти з такими елементами не тільки відмінно очищають зуби, але і допоможуть нейтралізувати мікробну середу.

Один із способів, як уникнути поганого запаху з рота, — це регулярне чищення зубів і язика

Найчастіше при чищенні зубів люди забувають, що мова також вимагає не менш ретельного догляду. Саме ця процедура є основним засобом профілактики проти утворення поганого запаху.

Причому чищення вимагає задня зона мови, так як передня очищається самостійно, постійно стикаючись з твердими ділянками ротової порожнини. З цієї причини основна маса бактерій, службовців джерелом і першопричиною виникнення розглянутої проблеми, накопичується саме на корені язика.

Використання жувальної гумки або цукерок

Уникнути поганого запаху з рота допомагають і такі засоби, як різні жувальні гумки або м’ятні цукерки і льодяники. Фахівці радять використовувати засоби, що містять цинк або сполуки хлору, які допоможуть не просто замаскувати небажане амбре, але і нейтралізують виробляються бактеріями сірчисті з’єднання.

Крім того, смоктальні цукерки, жувальна гумка посилюють слиновиділення, що сприяє очищенню порожнини рота від анаеробних бактерій і вироблених ними хімічних сполук, які і служать джерелом поганого запаху.

Цукор, що міститься в жувальній гумці і цукерках, може негативно позначитися на стані зубів, тому не рекомендується використовувати їх занадто часто.

Застосування спеціальних спреїв

Спреї при боротьбі з галітозом дуже зручні, коли необхідно швидко і непомітно впоратися з проблемою. Достатньо всього 1-2 впорскувань, щоб освіжити дихання, при цьому не потрібно витрачати час на розсмоктування або розжовування, як у випадку з льодяниками і жувальними гумками.

Але у цього методу є і своя слабка сторона – не варто розраховувати на тривалу дію від застосування спреїв, крім того, вони лише пригнічують нехороший запах, не надаючи впливу на чинники його появи.

Зубна нитка проти поганого запаху з рота

Дуже часто після вживання їжі між зубами залишаються шматочки їжі, які й провокують розвиток бактеріальної середовища в порожнині рота. Іноді навіть при ретельному чищенні зубів неможливо повністю позбутися від цих залишків, так як зубна щітка просто не дістає до них.

У подібних ситуаціях стоматологи рекомендують використовувати зубну нитку, причому робити це потрібно перед чищенням зубів.

Процедура ця не з приємних, і займає багато часу, тому більшість людей нехтують цим методом очищення ротової порожнини. Фахівці наполягають, що застосування зубної нитки – найважливіший фактор при профілактиці і при боротьбі з розглянутою проблемою.

Максимальний ефект в лікуванні галитоза дає комплексне використання зубної нитки, очищення зубів, ясен і язика, а також полоскання рота спеціальними засобами.

Професійне чищення порожнини рота

Якщо навіть при регулярному чищенні зубів з ротової порожнини погано пахне, рекомендується звернутися за допомогою до стоматолога.

Фахівець проведе професійне очищення порожнини рота спеціальними засобами та інструментами:

 • механічне або хімічне видалення зубного каменю як не можна краще допоможе уникнути поганого запаху з рота;
 • чистка міжзубного простору допомагає позбутися від найдрібніших частинок нальоту;
 • полірування та очищення емалі допомагає запобігти утворенню зубного каменю у майбутньому.

Крім того, стоматолог дасть рекомендації щодо подальшого догляду, які дозволять уникнути можливих проблем з ротовою порожниною. При наявності будь-яких недуг зубів або ясен, фахівець порекомендує грамотне лікування.

Що робити, якщо неприємний запах з рота все ж з’явився

Якщо незважаючи на численні рекомендації, як уникнути поганого запаху з рота, галітоз все-таки присутня, необхідно обов’язково звернутися за консультацією до стоматолога або терапевта, щоб виявити точну причину цього явища і отримати кваліфіковане призначення медикаментів.

Лікування порожнини рота і гортані

В першу чергу, галітоз може бути пов’язаний з недугами ротової порожнини і горла. В цьому випадку проста чищення зубів і полоскання не допоможуть.

Одна з поширених проблем – карієс, коли в зубах утворюються дірки, в яких потім відбувається скупчення залишків їжі і розмноження бактерій. Огляд стоматолога допоможе вчасно виявити проблему і вирішити її.

Інша причина галитоза – пародонтоз, коли відбувається запалення і руйнування тканин навколо зуба. При цьому між зубом і яснами з’являється поглиблення, де також можуть накопичуватися анаеробні бактерії. Основним симптомом цього захворювання є кровоточивість ясен.

Ще один недуг, який може усунути стоматолог, – зубний камінь, що має коричневий колір і з’являється найчастіше на внутрішній стороні нижніх різців. Зубний камінь – це скупчення бактерій, кальцієвих відкладень і білкових молекул. Стоматолог виробляє видалення зубного каменю спеціальними пристосуваннями.

Якщо захворювання зубів і ясен виключені, а погане амбре все одно зберігається, варто приділити увагу ЛОР-органів. Для цього необхідно звернутися до отоларинголога, який встановить, чи не є причиною галитоза захворювання горла або носових пазух.

Так, поширеним фактором нехорошого амбре можуть бути різні запальні захворювання, гнійні інфекції, такі як: ангіна, гайморит, синусит та інші. Іноді джерело розглянутої проблеми криється в пробках на мигдалинах, які виникають в складках гланд.

При виявленні недуги, доктор призначає відповідну медикаментозну терапію, яка усуне причину захворювання і, як наслідок, галітоз.

Лікування захворювань шлунково-кишкового тракту

Ще один фактор нехорошого амбре – захворювання внутрішніх органів, а зокрема ШКТ.

Розглянута проблема зустрічається у людей, які страждають на гастрит, шлунково-кишковим рефлюксом і деякими іншими захворюваннями травної системи.

При таких патологіях, коли хворий не їсть, у нього скорочуються стінки стравоходу, що, в свою чергу, порушує нормальну циркуляцію повітря між ротовою порожниною і органами травлення, благотворно впливає на розмноження анаеробних бактерій.

Впоратися з запахом допомагає спеціальна дієта, що виключає вживання цукру і вуглеводів, і призначені лікарем медикаменти, у відповідності з наявним захворюванням: Альмагель, Омепразол, Мезим, Креон та ін

Народні рецепти проти неприємного запаху з рота

Відомо велика кількість народних рецептів, що допомагають вирішити проблему нехорошого амбре з ротової порожнини:

 • Один з таких способів передбачає виготовлення водного розчину 3% перекису водню (3-4 ч. л. на склянку води). Отриманим розчином рекомендується проводити полоскання 2-3 рази в день.

В результаті утворюється активний кисень, який знищує бактеріальну середовище і перешкоджає виникненню поганого запаху.

 • Дуже добре зарекомендувала себе в плані боротьби з різними недугами ротової порожнини застосування соснової, кедрової або ялицевої хвої. Її рекомендується ретельно розжовувати, поки не почне виділятися вода.

Така процедура забезпечує знезараження порожнини за рахунок містяться в хвої фітонцидів і очищає від залишків їжі. Використання хвої протягом 2 тижнів допоможе надовго позбутися від галитоза.

 • В якості засобу швидкої допомоги при недостатньому слюноотделении і сухості в роті рекомендується використовувати часточку лимона, жування якої позбавляє від неприємного амбре на пару годин.

 • Дієвий засіб – полоскання настоями цілющих трав – полин, деревій. Розглянуті рослини посилюють роботу слинних залоз, які нейтралізують гнильні бактерії та їхні сполуки, що провокують недобре амбре.

Приготування такого ополіскувача нескладне: заварити окропом 1 ст. л. висушеної трави і дати настоятися близько 15 хвилин. Використовувати такий настій рекомендується 2-3 рази в день після їжі.

 • Ще можна використовувати настої трав, відомих своїм широким протизапальною дією, – ромашки або календули. Відвар зменшує запалення ротової порожнини і знижує інтенсивність неприємного амбре.

Приготування розчину у цьому випадку така ж, як і при використанні гірких рослин.

 • Хороший результат дає полоскання настоєм звіробою або відваром кори дуби. Полоскання слід проводити 2-3 рази в день по 10 хв.

Відвари, допомагають уникнути поганого запаху з рота

Як готувати і вживати

Відвар листя суничного

1 ст. ложка на 2 склянки води, варити 20 хвилин. Напій потрібно вживати по півсклянки 2 рази на день

Настій листя щавлю

1 ст. ложка на 2 склянки води. Відвар готують на вогні протягом 15 хвилин після закипання, після чого відстоюють пару годин і проціджують. Отриманий напій п’ють 4 рази на день по чверті склянки перед їдою

Чай з м’ятою, чебрецем, плодами шипшини

Траву заварюють і п’ють замість чаю

 

Поганий запах з рота (галітоз) викликає у людини великий дискомфорт. Грамотна профілактика та своєчасне виявлення чинників цього явища допомагають нейтралізувати неприємний запах і уникнути проблем у спілкуванні з оточуючими.

Корисні відео-ролики про те, як позбавитися від запаху з рота

Як уникнути поганого запаху з рота:

Про причини і наслідки поганого запаху з рота розповість Е. Малишева:

Також цікаве: