Як схуднути в пост, яким повинно бути харчування у ці дні

Великий піст — це спосіб для віруючих очиститися від скверни, випробування для душі і тіла, показати смирення перед Господом. Для деяких це привід змусити себе, нарешті, сісти на дієту, сподіваючись схуднути у Великий піст. Хоча Церква каже, що головне завдання поста не в забороні продуктів харчування, піст — це в першу чергу смирення душі, що проявляється через обмеження в харчуванні.

75cf42fd88e0a4fd5a93f0a1ac9d9e1e Як схуднути в пост, яким повинно бути харчування у ці дні

Правила дотримання посту

Перелічимо основні моменти правил харчування в піст:

 • Понеділок, середа, п’ятниця — в ці дні одноразовий прийом їжі, тільки ввечері. Вживати можна лише холодну їжу, без додавання олій.
 • По вівторках і четвергах дозволена їжа гаряча, але також один раз і тільки вечорами.
 • У суботу і неділю дозволено присмачити їжу будь-яким рослинним маслом. У ці дні можна їсти двічі за день.
 • Перші сім днів посту і страсний тиждень — це періоди найбільш суворих днів посту. Деякі дні можна проводити тільки на хлібі і воді, а є такі дні, коли вживання їжі заборонено.
 • Зрозуміло, що вся їжа тваринного походження повністю заборонена.

  Корисна чи шкідлива така система живлення — серед фахівців немає єдиної думки. Але переважна більшість дієтологів вважають, що особливо шкідливо для людей, страждаючих ожирінням і харчової залежністю.

  fa71382d67f754046e3ba122be66bbb8 Як схуднути в пост, яким повинно бути харчування у ці дні

  Користь посту

  Одним з позитивних властивостей посту вважається відмова від важкої тваринної їжі, що дозволить відпочити організму.

  Вживання рослинних продуктів допоможе очистити кишечник, вивести шлаки і токсини з організму. Що повинно спричинити за собою зменшення маси тіла.

  5bf9daebb49cb02fe03f25137a770861 Як схуднути в пост, яким повинно бути харчування у ці дні

  Час Великого посту — це тренування сили волі. Крім того, з’являється багато часу на інші більш важливі справи.

  Тому дотримання цих правил допоможе, як схуднути під час посту, так і зміцніти духовно.

  Негативні моменти поста

  Фахівці виділяють цілий ряд негативних явищ під час суворого дотримання посту.

  В організм під час посту не надходить білкова їжа, в результаті чого зменшення ваги людини відбувається не за рахунок жирової тканини, а шляхом «поїдання» організмом власної м’язової маси.

  Різке входження і, особливо, вихід з посту обов’язково потягне за собою проблеми з травною системою. Тому, як входити, так і виходити з посту потрібно поступово.

  Крім того, багато днів під час Великого посту абсолютно голодні або прийом їжі дозволяється тільки ввечері. З-за такого режиму людина неусвідомлено може з’їсти більше, ніж потрібно, що також не сприяє схудненню. Адже вже давно доведено, з частими прийомами їжі організм менше вживає їжі. Тоді подумайте, чи можна схуднути на посаді, коли зголоднів цілий день, жадібно накидається на продукти. А це загрожує і гастрит, і ожирінням.

  Ще один такий нюанс, що кілограми, скинуті голодуванням, при поверненні на нормальне харчування повертаються у подвійному розмірі, тому що організм в цей час отримує величезний стрес, а почавши харчуватися в звичайному для себе режимі, обов’язково припасе для себе недоторканний запас на випадок повторення подібної ситуації.

  Їжа, яка дозволена в пост, складається в основному з вуглеводів, тому цілком можливо, що скинувши спочатку пару кілограм, потім почнете їх стрімко набирати.

  e407a39a0d1d70d1845e88874697c9a0 Як схуднути в пост, яким повинно бути харчування у ці дні

  Нестача білка в організмі призводить до занепаду сил, а також позначиться на настрої. Нервозність і дратівливість будуть супроводжувати вас постійно.

  Чи можна схуднути, дотримуючись посту? Можна, але для цього потрібно правильно підібрати продукти, співставити своє харчування з фізичною активністю. Адже занадто великі навантаження можуть підірвати здоров’я.

  Тому, якщо все-таки хочете витримати піст, не перестарайтеся, вводите в своє меню такі продукти, які б змогли підтримати ваш організм в цей непростий для неї період. Наприклад, грибочки або будь-які горіхи не заборонені постом. Пам’ятайте, головне не те, які продукти ви не їли, а то з яким серцем і духовною їжею ви провели час Великого посту.

  Підбірка відео

  Також цікаве: