Як схуднути в басейні, як правильно проводити тренування у воді

Дуже хочеться, щоб процес схуднення був швидким та приємним. Однак мало таких способів, які б під час втрати зайвих кілограмів ще й сприяли гарному настрою. Плавання, мабуть, один з таких методів. Але як можна схуднути в басейні швидко? Тут, як і при будь-яких інших тренуваннях, важлива правильність виконання вправ.

250ac6a845c7613ff380175c6872a10d Як схуднути в басейні, як правильно проводити тренування у воді

Вплив плавання на організм

Перебування у воді доставляє масу задоволення навіть тим людям, які не вміють плавати. При цьому заняття плаванням відмінно тренують тіло і мають позитивний вплив на організм в цілому:

  • Інтенсивні заняття змушують спалювати багато калорій.
  • Вода володіє набагато більшою міцністю, ніж повітря, тому виконання вправ у воді вимагає великих м’язових зусиль, що сприяє їх активній тренуванні і збільшує силу м’язів.
  • З тієї ж причини розробляється витривалість тіла і його гнучкість.
  • Крім того, вода має здатність підтримувати тіло, що розслаблює суглоби, тому фізичні вправи у воді показані навіть людям із захворюваннями суглобів і опорно-рухового апарату.
  • Плавання позитивно позначається на роботі серця.
  • Дуже активно працюють руки під час плавання, що відмінно тренує грудні м’язи, а це сприяє гарній формі грудей.

2e04927c99493d78681906892a189efa Як схуднути в басейні, як правильно проводити тренування у воді

Основні помилки при занятті в басейні

Багато припускаються під час занять у басейні цілий ряд помилок, які не тільки не сприяє схудненню, але можуть стати причиною набору ще більшої кількості зайвих кілограмів.

Низькоінтенсивне тренування у воді призводять до того, що калорій на них витрачається дуже мало на тлі різкого збільшення апетиту. Більш того, деякі взагалі вважають відвідування басейну стресовою ситуацією, тому ще й починають заїдати його.

Ви повинні чітко з’ясувати для себе, що тренування в басейні дійсно можуть зробити ваше тіло сильним, гнучким і красивим, але цього не станеться від простого сидіння у воді. Потрібні активні, тривалі заняття. Неспішні запливи у воді або сидіння в ній може тільки розслабити організм, але ніяк не допоможе схуднути.

55b4f59f29a93f1491c3f81317862b6e Як схуднути в басейні, як правильно проводити тренування у воді

Для отримання помітного результату потрібно проводити заняття з плавання не менш трьох разів на тиждень, тривалість кожного близько години.

Багато хто задається питанням: чи можна схуднути в басейні швидко. Це можливо, але при цьому кількість тренувань збільшується до п’яти і чергується з такими силовими навантаженнями, як калланетика, аеробіка, пілатес, фітнес.

Великою помилкою є також різке зниження калорійності їжі. Зменшуйте вживання калорій поступово, зупинившись на рівні 1500 кілокалорій на день.

74ca937a37b0ff524c9b311021ea3fb0 Як схуднути в басейні, як правильно проводити тренування у воді

Приклад правильної тренування в басейні

Принцип побудови тренування схожий на тренування в спортивному залі. Починається вона з півгодинною розминки з поступовим нарощуванням інтенсивності. Після цього спускаєтеся в басейн.

Перші п’ять хвилин занять у воді дихання повільне, з повільним плаванням і розміреними гребками.

Потім різко збільшуєте темп, прискорюєте дихання і пливете в дуже інтенсивному темпі ще п’ять хвилин.

Після приступаєте до тренування нижньої частини тулуба. Для цього, утримуючись за дошку, виконуючи ногами сильні гребки, пропливаючи з одного кінця басейну в інший. Потім залиште тимчасово дошку і пропливаючи без дошки туди і назад. Таким чином, чергуючи вправи, зробіть шість повторів.

Завершіть тренування п’ятнадцятихвилинний запливом у розміреному, комфортному для вас темпі.

5f3427ca447b58161694a33dd9e79716 Як схуднути в басейні, як правильно проводити тренування у воді

Коли вийдете з води, не поспішайте йти, а зробіть вправи на розтяжку, ретельно опрацюйте всі м’язові групи.

Як схуднути за допомогою басейну, якщо не вмієте плавати: в цьому випадку допоможе гімнастика і біг у воді у самій дрібній частині басейну, заодно повчіться плавати і зможете приступити до справжніх тренувань.

Регулярні відвідування басейну, особливо в комплексі з іншими фізичними навантаженнями і дієтою, дозволять нормалізувати ваш вагу на протязі трьох місяців.

Відео по темі статті

Також цікаве: