Як приймати Дюфастон, щоб викликати місячні. Інструкція по застосуванню

Щоб викликати місячні, лікарі часто рекомендують приймати гормональний препарат Дюфастон. Препарат завоював популярність в гінекології завдяки таким якостям, як безпека, ефективність і доступність. Дюфастон допомагає стабілізувати менструальний цикл.

Викликати місячні при затримці і стабілізувати менструальний цикл можна за допомогою гормональних таблеток Дюфастон, приймати які потрібно в суворій відповідності зі схемою

У чому користь препарату Дюфастон при порушеннях циклу

Прогестерон готує жіночий організм до настання вагітності. Перед початком менструації, гормон починає активно вироблятися яєчниками і разом з естрогеном формувати сприятливу для зачаття середовище в порожнині матки.

Відбувається це приблизно на 14 день після початку менструації.

В цей період відбувається накопичення рідини, яка робить слизову матки рихлою і м’якою. Таке середовище сприяє прикріплення яйцеклітини до порожнини матки.

Якщо запліднення яйцеклітини не відбулося, то відбувається відторгнення накопиченої ендометрії – внутрішнього шару матки. Виходять накопичення у вигляді менструації.

Однак нерідко це злагоджена робота гормонів порушується, відбувається їх дефіцит, що і є причиною збою менструального циклу. Щоб налагодити роботу гормонів, гінекологи призначають Дюфастон, до складу якого входять синтетичні гормони, схожі з прогестероном і естрогеном.

Важливо знати! При прийомі Дюфастона відбувається підвищення рівня естрогену і далі, як правило, настає вагітність або дія препарату викликає менструацію. Щоб відновити гормональний фон, необхідно пройти повний курс лікування.

Відновлюючи баланс гормонів, Дюфастон нормалізує цикл, сприяє правильній роботі жіночого організму.

Загрузка...

Дюфастон і аменорея: коли починати пити препарат

Дюфастон широко використовується для усунення тривалої затримки місячних виділень. Аменорея – відсутність менструації більше, ніж 6 місяців, є симптомом різних захворювань. Це можуть бути проблеми ендокринної, нервової або репродуктивній системі.

Аменорея буває справжня і несправжня:

 • Несправжня аменорея пов’язана з генетичними аномаліями жіночих статевих органів: вони повністю зберігають гормональні функції яєчників, але при цьому кров’яні виділення можуть збиратися в маткових трубах, піхві.
 • При істинної аменореї, не настає овуляція, з-за чого і відсутня менструація. Для того щоб викликати місячні, і призначають Дюфастон (як приймати препарат буде розглянуто далі). Він здатний налагодити настання овуляції і, як наслідок, нормалізувати щомісячні виділення.
 • Терапію цим препаратом починають при перших симптомах захворювання. Чим раніше жінка почне курс лікування, тим швидше відновить своє жіноче здоров’я.

  Важливо пам’ятати! Цей лікарський засіб не варто приписувати собі самостійно. Необхідну дозу та курс лікування може призначити тільки гінеколог.

  Як правильно приймати Дюфастон при затримці місячних

  Якщо менструація запізнюється приблизно на 3-5 днів, то це вважається нормою і не потребує лікування. Такий збій може бути пов’язаний зі стресом, фізичною перевтомою, безсонням і т. д. Така зміна циклу до 3 разів на рік також не є патологією.

  Але якщо менструація запізнюється на тиждень і більше, то у такому випадку лікар призначає прийом Дюфастона.

  Правила прийому Дюфастона для виклику місячних

  При збої менструального циклу При тривалій затримці місячних Приймають по 1 таблетці на день з 11 по 25 день циклу. При вираженій нестачі гормонів п’ють по 2 таблетки в день Препарат п’ють по 2 таблетки на добу з 11 по 25 день менструального циклу

  Для усунення затримки при нестачі гормону, Дюфастон п’ють до настання місячних, але не більше 10 днів.

  Час між прийомом таблеток має бути рівне, потрібно розрахувати його в залежності від свого розпорядку дня. Наприклад: якщо перша таблетка була випита в 8 ранку, то друга має бути прийнята в 8 вечора. Припустимо невелике відхилення в 1 годину.

  До завершення курсу лікування, дозу поступово відміняють. Починають знижувати від 1 таблетки в день до 1 таблетки на 2 дні. Різка відміна ліків призводить до посиленим кровотеч і появи затримки. Такий же ефект з’являється при нехтуванні правилами прийому препарату.

  Можна використовувати Дюфастон для провокування викидня

  У складі препарату активною діючою речовиною є синтетичний гормон – прогестерон, який ще називають гормоном вагітності. Тому розглянутий препарат нерідко призначають при загрозі викидня, для збереження вагітності.

  Отже, препарат діє таким чином, що налагоджує менструальний цикл за рахунок відновлення балансу гормонів.

  Щоб викликати місячні, Дюфастон впливає на проблему зсередини, налагоджуючи роботу організму, тому він не може прийматися, як препарат екстреної допомоги.

  Дюфастон не допоможе спровокувати викидень, навпаки, тільки зміцнить плід і допоможе подальшому розвитку вагітності.

  Протипоказання до прийому Дюфастона

  Дюфастон може викликати деякі небажані реакції організму. Тому є протипоказання до застосування препарату:

  • Алергічна реакція на компоненти Дюфастона. Якщо у жінки є схильність до алергії, то перед застосуванням потрібно уважно вивчити склад препарату. При появі висипу або інших захворюваннях, необхідно негайно відмінити лікування.
  • Хвороби печінки, серцево-судинні захворювання. Можливе погіршення стану. При наявності захворювань серця або печінки, перед застосуванням препарату слід проконсультуватися з терапевтом.
  • Період лактації, оскільки компоненти проникають в грудне молоко і є небезпечними для дитини.

  Можливі побічні дії препарату

  Побічні ефекти один з неприємних моментів в лікарських засобах. Перед початком прийому будь-якого препарату необхідно уважно прочитати інструкцію.

  Дюфастон може викликати такі побічні ефекти:

  • Виникнення головних болів. Таке явище носить періодичний характер і може супроводжуватися запамороченням і нудотою.

  • Поява маткових кровотеч і виникнення гіперчутливості молочних залоз.
  • Алергічні реакції проявляються у вигляді висипань і плям на тілі. Супроводжуються вони свербінням і невеликими набряками, а також загальним дискомфортом в області прояву висипки.
  • Хворобливі відчуття в шлунку і печінки. Шкіра набуває жовтого відтінку, виникає загальне нездужання. Препарат може посилити вже наявне захворювання печінки та нирок.
  • Виникнення розширення вен, набряки, відчувається важкість у ногах. Відбувається при наявності захворювань вен.

  Зверніть увагу! У складі Дюфастона міститься дидрогестерон, який, на відміну від інших замінників, створений на основі чоловічого гормону – прогестерону. Завдяки чому не з’являються реакції, пов’язані з його підвищенням в жіночому організмі.

  При появі побічних ефектів Дюфастон замінюють на аналог або зовсім відміняють. В цілому препарат добре переноситься і рідко викликає небажані впливи.

  Препарат не чинить кортикостероидного, анаболічного і антиандрогенного дії, на відміну від природних аналогів. Не чинить згубний вплив на здоров’я.

  Як часто можна проводити лікування Дюфастоном

  Як часто приймати Дюфастон, щоб викликати місячні і добитися стійкого результату – важливе питання, при регулярних порушення циклу.

  Гінекологи стверджують, що препарат можна приймати тривалий час, оскільки він не завдає шкоди здоров’ю. Дозволяється приймати Препарат протягом 5 місяців, щоб нормалізувати цикл.

  Якщо препарат приймався правильно, а ефект так і не з’явився, слід переконатися у відсутності вагітності і якщо результат негативний, то потрібно пройти додаткове обстеження.

  Можливо, поставлений діагноз є невірним і затримка менструації пов’язана з іншими причинами, що і пояснюється негативним результатом терапії.

  Дюфастон – досить безпечний препарат, який ефективно бореться з затримкою менструального циклу, а також із захворюваннями, викликаними браком жіночого гормону.

  Перед початком прийому, потрібно пройти обстеження і з’ясувати точну причину збою менструального циклу. Будьте здорові!

  Автор: Світлана Каретнікова

  Корисні відео-матеріали про те, як правильно приймати Дюфастон і як можна викликати місячні іншими способами

  Про те, як правильно приймати Дюфастон:

  І які ще є безпечні способи викликати менструацію:

  Також цікаве: