Ходьба на колінах. Користь чи шкода, як правильно і скільки ходити. Думки лікарів

Ходьба на колінах – спеціальний лікувальний вправа, яка рятує людину від болю і неприємних відчуттів в суглобах, а також надає загальний оздоровчий вплив на організм. Фахівці відзначають велику користь цієї вправи в лікуванні і профілактиці найпоширеніших захворювань при правильному підході до виконання методики.

Коли ходьба на колінах корисна

Загрузка...

При артрозі (кінезитерапія)

Спеціальні вправи тренують колінні суглоби, допомагаючи їм вступити в активну боротьбу з ранніми ознаками артрозу. Методика усунення болю і неприємних відчуттів в різних групах суглобів (в тому числі і колінному) – кінезітерапія – вперше була розроблена професором С. Бубновським.

На думку автора, робота суглобів здійснюється при дотриманні важливої умови – їм потрібно регулярне надходження змащення. Мастило – синовіальна рідина – забезпечує безболісне тертя суглобів, захищає їх від передчасного стирання і деформації. Саме рух змушує людський організм виробляти мастило, тому лікування проблем з суглобами повинно ґрунтуватися не на спокій, а на русі.

При артрозі рекомендується кінезітерапія — ходьба на колінах. Користь чи шкода такої вправи залежить від правильності його виконання

Кінезітерапія при артрозі – це спеціально розроблені вправи, що виконуються на колінах, які корисні наступними лікувальними діями:

 • тренування м’язів і суглобів;
 • гальмування руйнування суглобів і зупинка розвитку артрозу;
 • нормалізація кровотоку;
 • забезпечення доступу до хрящів кисню і поживних речовин;
 • посилення вироблення суглобної (синовіальної) рідини;
 • розширення рухового режиму;
 • усунення неприємних відчуттів і клацань в колінних суглобах;
 • зменшення болю;
 • скорочення рецидивів захворювання.

Методика доктора Бубновського у профілактиці та лікуванні артритів і артрозу колінних робить упор на вправі «Ходьба на колінах». Користь і шкода цієї вправи близькі один до одного, тому кожен бажаючий освоїти методику повинен дотримуватися певні рекомендації, які може дати тільки лікар.

Методика включає такі вправи, які можна на ранніх стадіях прояви хвороби, але категорично заборонені при прогресуванні патології.

Тому комплекс вправ повинен підбиратися фахівцем індивідуально для кожного пацієнта, залежно від стадії розвитку патології.

Для загального оздоровлення організму (даоська практика)

Східна філософія називає організм людини єдиним цілим, з тісно взаємодіючими і залежними один від одного органами, тканинами, системами. Людина почуває себе здоровим, повним енергії і життєвих сил у тому разі, коли нічого не заважає вільній циркуляції по організму так званої життєвої енергії Ци. Погане самопочуття пояснюється філософами забитостью каналів, які вимагають термінової прочищення.

Щоб перемогти в боротьбі з поганим самопочуттям і вилікувати багато захворювань, східні цілителі радять виконувати спеціальну гімнастику на колінах кожен день всього за кілька хвилин.

Філософи стверджують, що стимуляція енергії Ци і крові через колінний суглоб надає оздоровлюючу дію на весь організм.

Даоська практика – це проста і ефективна методика боротьби з різними порушеннями в організмі людини, яка бере початок в китайській медицині. Прихильники даосизму називають коліна палацом усіх сухожиль та каналів:

 • розташовані в колінних суглобах зв’язки і сухожилля мають безпосереднє відношення до каналу печінки;
 • активізуючи роботу колінних суглобів, людина дає навантаження на поперек, тим самим стимулюючи роботу каналу нирок;
 • зона колін містить безліч точок належать до каналу шлунка – отже, вплив на коліна сприяє зміцненню шлунка;
 • також в зоні колін розташовуються точка каналу селезінки і точка каналу жовчного міхура.

Даоська техніка ходьби на колінах корисна в наступних напрямках:

Ходьба на колінах дуже знадобиться бажаючим постройнеть

 • Для схуднення.

Ходьба на колінах у боротьбі з надлишковою вагою буде мати користь при навантаженні не менше 20 хвилин в день. Щоб уникнути шкоди від вправи для інших систем організму необхідно переконатися у відсутності протипоказань.

Ефективне спалювання зайвих жирових відкладень відбувається завдяки активному залученню плечових, спинних і грудних м’язів, а також м’язів стегон, сідниць.

 • Для поліпшення зору.

На думку китайських цілителів, стимуляція колінних сухожиль позитивно впливає на роботу печінки, а печінка відповідає за зір. Для профілактики та лікування офтальмологічних захворювань під час ходьби на колінах очі необхідно закрити.

Крім того, за допомогою ходьби на колінах можна поліпшити стан волосся,
нігтів, зубів і кісток (зміцнити їх)

 • Для зміцнення кісток, волосся і зубів.

Даоська техніка передбачає при ходьбі на колінах навантаження на поперек – у результаті відбувається поліпшення роботи нирок. Нирки безпосередньо відповідають за здоров’я кісток, волосся і зубів, тому виконання вправ буде корисно для профілактики остеопорозу та різних захворювань хребта, для зміцнення волосяної цибулини, при лікуванні карієсу і інших стоматологічних захворювань.

 • Для поліпшення постачання організму кров’ю.

Ходьба на колінах і на четвереньках посилює циркуляцію крові, завдяки чому в організмі усуваються застої. В результаті збагачення судин мозку і ніг киснем та іншими поживними речовинами, відбувається поліпшення кольору обличчя, підвищення пластичності ніг і рук, наповнення їх м’язів силою і енергією.

 • Для профілактики і лікування захворювань ШКТ.

Органи черевної порожнини, у тому числі шлунок, кишечник, підшлункова залоза і жовчний міхур, також активно задіюються при виконанні даоських вправ. Організм привчається працювати без збоїв, починає виводити з організму шкідливі і непотрібні речовини.

Правила ходьби на колінах

Методика виконання Даоської практики

Дуже важливо пам’ятати про те, що ходьба на колінах з даоської техніці несе виняткову користь у тому випадку, якщо людина дотримується певних інструкцій. Їх порушення може завдати шкоди здоров’ю та призвести до негативних наслідків.

Найперше правило – заняття повинні бути щоденними, а навантаження поступово підвищуватися (від 2-х хвилин на добу з поступовим збільшенням до 20-30 хвилин).

При різких болях в стійці на колінах кілька днів не слід виконувати ходьбу, а робити вправи в наступній послідовності:

 • Кілька хвилин постояти на колінах на подушці, покладеної на матрац.
 • Прибрати подушки і трохи постояти на матраці.
 • Сісти на п’яти і виконувати рухи, переминаючись з п’яти на п’яту.
 • Після зменшення больових відчуттів можна спробувати пересуваюсь по матрацу на колінах.
 • При наявності на колінах набряків перед початком ходьби помасажуйте їх

  Якщо в області колінних суглобів помітні набряки, то перед початком вправ треба помасажувати щиколотки і колінну чашечку.

  При відсутності болю і набряків даоська техніка виконується на килимку в наступній послідовності:

 • Встати на коліна, постояти 30 секунд.
 • По черзі переносити вагу тіла з однієї ноги на іншу, відриваючи одне коліно від підлоги.
 • Розпочати рух на колінах, що імітують ходьбу, з опорою на кулаки. Коліна піднімати по черзі.
 • Продовжити ходьбу на колінах без опори на кулаки.
 • Виконувати ходьбу на колінах у різних напрямках: обличчям вперед, потилицею вперед, туди-сюди, колом, вліво, вправо, по діагоналі.
 • Ходьба на колінах за методикою Бубновського полягає у використанні під час вправ наколінників з подрібненим льодом

  Методика доктора Бубновського

  Доктор Бубновський створив свою методику ходьби на колінах на основі даоської практики, удосконаливши її шляхом додавання деяких деталей:

  • Надіти наколінники з подрібненим льодом. Зробити їх можна з будь-щільної тканини і, помістивши великі крихти льоду, зафіксувати на колінах.
  • Постояти в наколінниках 20-30 секунд, переминаючись з ноги на ногу.
  • Зробити кілька кроків, пересилюючи біль. Можна спиратися на кулаки, триматися за стілець або диван.
  • Щодня збільшувати кількість кроків в наколінниках з льодом, поступово довівши їх до 30.

  Важливо відзначити: методика доктора Бубновського спрямована на лікування артрозу через біль, для цього в процес включені наколінники з льодом.

  Основне навантаження – стояння і ходьба на колінах. Користь і шкода цієї вправи безпосередньо залежать від дотримання певних умов та правил.

  Основні правила – це поступове збільшення навантаження і відсутність протипоказань до виконання вправ (гострі болі, набряки, загострена форма захворювання).

  Коли ходьба на колінах шкідлива

  Протипоказання

  Виконувати вправи не рекомендується у випадках:

  • При будь-яких захворюваннях, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
  • При наявності в організмі злоякісних пухлин;

  Ходьба на колінах протипоказана при онкології

  • Якщо виявлені невідомі освіти (шишки, нарости і інші) в області колін;
  • Отримання будь-яких травм колінного суглоба, а також при наявності саден і ранок;
  • При остеохондрозі, артриті і артрозі в стадії загострення.

  Можливі ускладнення

  Ускладнення, які можуть супроводжувати регулярну ходьбу на колінах, слід відрізняти від нормальних больових явищ, що виникають в результаті систематичного впливу на суглоб.

  Ускладнення

  Нормальні явища

  Виражене посилення больового синдрому в колінному суглобі.

  Помірна біль. Якщо вона не супроводжується обмеженням руху кінцівок і загостренням інших захворювань хребта, то не є протипоказанням до ходьбі на колінах. Вправа приносить користь, і терпима біль – не сигнал про заподіяння шкоди, а здорова реакція суглоба на регулярну навантаження.

  Виникнення не проходять почервонінь і набряків. Почервоніння, яке проходить через кілька хвилин. Обмеження рухів кінцівки, сильне оніміння. Легке оніміння кінцівки. Рецидив артрозу з проявом всіх симптомів загострення. Рецидив остеохондрозу.

   

  При виникненні ускладнень слід одразу ж припинити виконання вправ і звернутися до лікаря.

  Як собі не нашкодити

  Щоб уникнути негативного результату від ходьби на колінах фахівці рекомендують наступне:

  • Не виконувати вправи через силу. Відчувши біль, потрібно дати суглобам звикнути до навантаження. Тому спочатку рекомендується просто стояти на подушках.
  • Щоденні заняття.

  • Не виконувати вправи на голій підлозі. Потрібно обов’язково стелити ковдру або килимок для фітнесу.
  • Правильний напрямок руху. Починати виконання методики потрібно з руху вперед, тільки потім можна додавати і чергувати напрямку.
  • Зняття напруги. По закінченні заняття необхідно лягти на спину, підняти прямі руки і ноги, розслабити їх і трохи потрясти. Потім кілька хвилин полежати з піднятими догори ногами, оперев їх на стіну.

  Важливо дотримуватися ці рекомендації кожен раз, приступаючи до виконання вправ.

  Думка лікарів про користь і шкоду ходьби на колінах

  Ходьба на колінах, на думку сучасних фахівців, є простим і ефективним способом боротьби з захворюваннями колінних суглобів, порушеннями роботи опорно-рухового апарату, порушеннями системи кровообігу.

  Застосовувати методики необхідно комплексно з медикаментозним лікуванням. Лікарі категорично забороняють замінювати лікарські препарати вправами: в такому випадку вони виявляться неефективними.

  Завдати шкоди під час ходьби на колінах може одноманітна навантаження – на думку ортопедів, саме вона і є основною причиною розвитку артрозу. Тому лікарі радять поступово підготовляти м’язи, починаючи вправи з мінімального навантаження, щоденно підвищуючи її і час виконання лікувальної методики. Підсумковим досягненням, за твердженням медиків, вважається 400 «колінних кроків» у день.

  Ходьба на колінах – оздоровчу вправу, перешкодами для якого не можуть стати ні вік, ні слабка фізична підготовка, відсутність фінансів. Дуже простий метод боротьби з різного роду захворюваннями вимагає лише дотримання певних вказівок і виконання всіх рекомендацій лікаря.

  Автор: Костылина Анастасія (anna-master)

  Ходьба на колінах — користь чи шкода такої вправи у цьому відео:

  https://www.youtube.com/watch?v

  7qYZOMZOaU

  Чим корисна ходьба:

  Також цікаве: