Вправи з гімнастичним м’ячем для схуднення, преса і спини

Гімнастичний м’яч більше відомий під назвою фітбол. Цей доступний тренажер може стати хорошим помічником в боротьбі за стрункість і здоров’я, а вправи з гімнастичним м’ячем сподобаються і дорослим, і дітям.

Гімнастичний м’яч був винайдений лікарями з Швейцарії. Він використовувався для лікування невролгических захворювань та реабілітації травм хребта. Зараз його активно використовують і фітнес-тренери. Тренування з м’ячем дозволяють задіяти навіть самі дрібні м’язи, які не завжди можна розворушити на звичайних тренажерах.

713cc27f1a450315f68365e79f227709 Вправи з гімнастичним мячем для схуднення, преса і спини

Помічено, що навіть просто сидіння на м’ячі дозволяє спалювати калорії. Так як рівно сидіти на м’ячі не виходить, то в постійній роботі перебувають усі групи м’язів. Поліпшення постави і робота з вестибулярним апаратом дозволяє тренуватися з м’ячем для поліпшення рівноваги.

Фітбол добре використовувати для схуднення. Включаючи в щоденну зарядку по 15 хвилин вправ з гімнастичним м’ячем, ви зміцните м’язовий корсет і зробити тіло підтягнутим.

Як правильно вибрати м’яч? Є м’ячі різних розмірів, все залежить від вашого зростання. Для дітей може підійти маленький м’яч, діаметр якого становить 35 див. Якщо ваш зріст менше 170 см, то відповідний м’яч повинен бути в діаметрі 55 див. Зріст від 170 до 180 см – діаметр м’яча 65 см. При більш високому зростанні використовують більший м’яч – 85 див.

dd84b2c961ceaa0499ac0e0399e37a3e Вправи з гімнастичним мячем для схуднення, преса і спини

Як правило, основним критерієм вибору буде простий тест – потрібно мережа на м’яч, і якщо кут зігнутих колін дорівнює прямому куту – м’яч вам підходить ідеально! І ще момент – якість матеріалу. М’яч повинен бути з щільної гуми хорошої якості, не маючи при цьому неприємного запаху. Адже використовуючи більш дешеві моделі з тонкого матеріалу можна отримати важкі травми.

Існують різні моделі, які відповідають своїми якостями і тим, як вони впливають на організм. Для лікувальних процедур підійдуть гладкі м’ячі, а для тих, хто бореться з целюлітом потрібні рельєфні м’ячі, які під час виконання вправи виробляють антицелюлітний масаж. Але щоб не сильно відчувати рельєфність м’яча, можна використовувати більш щільний одяг.

c93895489c633cc1333549443f13b736 Вправи з гімнастичним мячем для схуднення, преса і спини

Тренерами фітнес-центрів розроблені різні комплекси вправ, які відмінно зміцнюють м’язовий корсет. Зі списку можна вибрати відповідні для ранкових вправ:

  • лягти стегнами на м’яч і виконувати віджимання. Якщо вправа дається легко, то перемістіть м’яч ближче до колін і далі, кому як зручно. Ця вправа дозволяє зміцнити грудної і плечовий пояс;
  • сісти на м’яч з широко розсунутими ногами. Ноги повинні щільно стояти на підлозі. Виконуйте повороти верхньої частини тіла, що дозволить зробити талію тоншою;
  • положення тіла те ж, тільки тепер потрібно пострибати, не відриваючи сідниць від м’яча. Ця вправа дозволяє зміцнити м’язи стегон і сідниць;
  • лягти спиною на м’яч, виконувати погойдуються руху так, щоб хребет розтягувався. Це хороша вправа для спини. Воно дозволяє уникнути здавлювання міжхребцевих дисків і зміцнити м’язовий корсет хребта;
  • лягти на підлогу, підніміть ногами м’яч і передайте його в руки. Відмінна вправа для преса;
  • лягти спиною на м’яч, ноги зафіксувати, руки закріпити за головою. Виконувати підйоми тулуба.

daf36b189be61f969751284ec1d5f261 Вправи з гімнастичним мячем для схуднення, преса і спини

Є свої невеликі мінуси і в фітболу. Цей м’яч досить об’ємний і займає додаткове місце. Яким би міцним не був матеріал, якщо м’яч потрапить на гострий предмет – він пошкодиться. Кожен, хто починає тренування на м’ячі, може не втримати рівновагу і боляче забитися.

І останнє: якщо ви живете в квартирі, то стрибки, виконувані на м’ячі, будуть чути всі ваші сусіди, які живуть поверхом нижче.

Займайтеся гімнастикою і отримуйте задоволення!

Відео по темі статті

Також цікаве: