Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах. Тренуємо м’язи і шкіру обличчя

У гонитві за красою та молодістю жінки століттями намагалися підтримувати тонус шкіри обличчя різними способами. Найчастіше це вимагає чималих витрат часу і фінансових вкладень.

Проте провідними косметології та тренерами з фейсбілдінга був розроблений унікальний комплекс вправ, тонізує м’язи, не займає багато часу і не вимагає фінансових вкладень.

Вправи для підтримки лицьових м’язів можна застосовувати в будь-який вільний або зручний час, в будь-якому місці.

Як гімнастика обличчя діє на м’язи і шкіру. Як часто потрібно її практикувати для ефекту підтяжки і тонусу м’язів

Крім щоденного догляду за обличчям фахівці рекомендують щодня навіть в домашніх умовах виконувати спеціальні вправи для шкіри і м’язів обличчя, завдяки чому виходить ефект підтяжки.

Часу і зусиль для їх виконання потрібно небагато, близько 5-10 хвилин, а користь таких вправ велика.

Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах не дають миттєвого ефекту, але якщо набратися терпіння, то цей безкоштовний і безпечний метод обов’язково порадує позитивними змінами.

Регулярне виконання гімнастики для обличчя сприяє:

 • Збільшення відтоку лімфи, що сприяє швидкому виведенню шлаків;
 • Поліпшення циркуляції крові і покращене харчування їх киснем;
 • Розгладження мімічних зморшок, за рахунок зростання лицьових м’язів;
 • Накопичення протеїну і молекул колагену, що сприяють підтягнутості, пружності і тонусу м’язів.
Загрузка...

6 простих вправ за 5 хвилин для підтяжки обличчя

Унікальні тонізуючі вправи для підтяжки обличчя займуть небагато часу і не вимагають застосування особливих зусиль.

Круговий масаж очей

Масаж очей виконується на ділянках нижніх і верхніх повік, під глазницей і над глазницей. Перед тим як приступити до масажу, слід нанести на область навколо очей легкий зволожуючий живильний крем або сироватку, приготовану за домашнім рецептом.

Будьте обережні! Виконуючи в домашніх умовах вправи для підтяжки шкіри в області очей, не варто забувати про те, що епідерміс цієї зони дуже чутливий. Шкіра ніжна, тому допускати хворобливі відчуття тут протипоказано.

 • Подушечками чотирьох пальців виконати масажні рухи 2 око одночасно, круговими рухами з легким притисненням шкіри в одну сторону, потім в іншу. Так треба зробити по 10-12 повторень в кожну зі сторін.
 • Вертикально поставленими чотирма пальцями виконувати легке притискання по нижній, а потім і по верхньому століттю за 4-8 секунд. Після чого частими постукуваннями пройти століть в напрямку до носа і назад.

 

 • Зробити 8-10 слабких придавливаний подушечками пальцем по зовнішнім глазницам, потім прокочують рухами перейти до перенісся і повторити 8-10 придавливаний. Від внутрішніх куточків очниці по бровам і верхній очниці опустити пальці до скронь на зовнішній куточок очниць. Повторювати такі спіральні натискання від 10 раз.
 • Після лимфодринажа необхідно провести процедуру контрастного ополіскування обличчя. Починати і закінчувати потрібно прохолодною водою.

Здивування (сильне здивування)

Важливо знати! Виконуючи класичне вправа для підтяжки і тонусу шкіри лобової частини обличчя, можна притримувати м’яз руками (просто притиснути пальці до центру лоба) так, щоб по центру лоба не утворювалися дрібні складочки, запобігаючи появі нових зморшок.

 

 • Подушечками вказівних пальців трохи притиснути шкіру над бровами. Потім проводять рухом протягнути руками в сторони, розтягнувши зморшки. Повторити рух 4-5 разів.
 • Поставити долоні на лоб, маючи підставу кисті над бровами. М’язами чола, піднімаючи бровные дуги, рукою створювати невеликий опір. Такі рухи повторювати рух 5-6 разів.

Надування щік

 

Вправи, що сприяють підтяжки овалу обличчя і корекції щік.

 • Зробити глибокий вдих ротом і максимально надувши щоки затримати дихання. Потім повільно крізь напіввідкриті губи випустити повітря. Зробити 10 повторів.
 • Надути щоки трохи і проробляти перекатывающие рух повітрям з щоки в щоку.
 • Виконувати масажні рухи язиком по внутрішній стороні щоки.

Поцілунки

 

Вправи, спрямовані на збільшення пружності м’язів, що керують рухом губами.

 • Максимально широко посміхнутися, потім швидко і плавно зробити трубочку губами. Повторювати вправу 15-18 разів.
 • Шию слід максимально витягнути губи направити вперед, стиснувши їх бантиком, потягнутися ними вперед, ніби цілуючи. Губи злегка притиснути пальцями. Така напруга викличе опір у губних м’язах.

Витягування вух

Вправа, спрямовані на суттєве уповільнення утворення зморшок.

Пальцями затиснути мочки вух і протягом 25-35 секунд тягнути їх вниз, потім такий час тягнути їх вгору. Після цього круговими рухами потягнути вушні мочки в одну і в іншу сторону.

Розслаблення

Що б розслабилися лицьові м’язи, слід притиснути трьома пальцями надбрівні дуги. Розтягнути брови протягом 2-4 хвилин. Така вправа сприяє тонізації підшкірних м’язів лобової частини обличчя.

 

Комплекс універсальних вправ для омолодження обличчя в домашніх умовах

Лицьових м’язів необхідні регулярні тренування, якщо цього не робити, то вони швидко втрачають тонус, еластичність і життєздатність. Це провокує відвисання і дряхлению шкіри вже до 37-40 років.

Якщо ж регулярно робити вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах, лицьові м’язи стануть чинити активний опір одвисанню і стають свіжими і пружними.

Цікавий факт! Іноді серед людей зустрічаються ті, у кого обличчя зовсім не відповідає реальному віку. Завдяки молодому обличчю чоловік здається набагато молодше, ніж є насправді.

 

За твердженнями вчених-дерматологів цей тип людей просто схильний до прояву більшої кількості почуттів і емоцій, ніж звичайні люди.

Завдяки цьому вони волею-неволею виконують набагато більше мімічних рухів, ніж інші. Це сприяє підтримці всіх м’язів обличчя у постійному тонусі і воно старіє набагато повільніше.

Результат виконання комплексу гімнастичних вправ, тонізуючих шкіру обличчя, стане помітним через 2-4 тижні щоденного активного праці.

Для губ

Міцно стискаючи губи, не розкриваючи щільний бантик, намагатися посміхнутися. Витягнути губи вперед, втягуючи щоки всередину. Фіксувати кожне положення 8-12 секунд. Виконати 10 повторів.

Проти брылей

Набрати повний рот повітря. Максимально сильно здавлювати м’язи щік, перекочувати шар повітря то в одну, то в іншу сторону щік.

Для носогубних складок

Посміхнувшись, легенько придавити в області носо-губної складки. Трохи вщипнути і відтягнути пальцями шкіру. Напружуючи м’язи, пальцями потрібно відчути опір.

 

Для шиї і підборіддя

Перекинути голову максимально назад, натиснути мовою на бугорочек, розташований на небі. Витягаючи шию, плавно і повільно крутити головою в сторони.

Від зморшок навколо очей

 • Злегка придавити двома пальцями куточки очей. Закрити максимально сильно очі, потримати 3-4 секунди і максимально широко розкрити їх. Під пальцями потрібно відчути легкий тремор м’язів.
 • Залишити пальці в куточках очей. Очі максимально піднімати вгору. Нижню повіку потягнути вгору, долаючи напруга, чергувати з розслабленням століття. Потрібно відчути напругу і легкий тремор у зовнішній частині очниці.
 • Малювати знак нескінченності в різних напрямках по 20 секунд.

 

Від мімічних зморшок

Максимально широко відкрити рот, висунути язик, очі закотити. Зафіксуватися 60 секунд у такому положенні. Після повільно зробити вдих носом, розслабити обличчя.

Від вертикальних зморшок на лобі

Подушечками 3-х пальців обох рук вертикальні зморшки щільно притиснути в центрі лоба. Шкіру добре натягнути і розвести пальцями в сторони. При цьому брови намагатися зрушити і тримати в напрузі.

 

Від горизонтальних зморшок на лобі

Притиснути пальцями надбрівні дуги, повторюючи їх форму. Піднімати брови догори, пальцями потрібно чинити їм опір.

Комплекс вправ для підтяжки овалу обличчя (фейсбілдінг)

Фейсбілдингом називають комплекс доступних вправ для підтяжки і корекції обличчя, які можна виконувати і вдома. Вже через 1 місяць щоденних тренувань м’язів обличчя можна побачити значний ефект.

Зверніть увагу! Готуючись зайнятися комплексної гімнастикою обличчя, слід ретельно помити руки і нанести на шкіру легкий живильний крем або рослинне масло.

1. Вимовляємо голосні букви. Максимально напружити м’язи артикуляції. З виразом вимовляти голосні: Е, У, О, А, И. Цю вправу потрібно повторювати не менше 30 разів.

2. Висування вперед нижньої щелепи. Нахилити голову назад, натягуючи шкіру від підборіддя та ключиці. Нижню щелепу висунути. Зафіксувати таке положення на 10 секунд. Потім повільно розслабитися.

3. Для омолодження та зміцнення губ. Щоб підняти опущені куточки губ, потрібно зафіксувати пальцями носогубную область і, посміхаючись, піднімати нагору куточки губ.

 

4. Зміцнюємо і розгладжуємо щоки. Покласти (зверху вниз) вказівні пальці в складку між носом та щоками, трохи розтягнути губи. Середніми пальцями притримувати куточки губ, стежити, щоб куточки були підняті. Щільно стискати і розслабляти губи.

5. Надувати губи. Щільно притиснути долонею куточки губ і щік. Витягнути вперед губи усією їх поверхнею, не складаючи бантиком. Долонями чинити опір.

6. Для очей. Закрити очі. Закотити зіниці вгору і повернути назад. Виконуючи вправу докладати зусилля, щоб відкрити очі. У верхньому столітті потрібно відчути напругу м’яза.

7. Відкриваємо рот і моргаємо. Максимально розкрити рот. Подати трохи вперед голову, при цьому часто кліпаючи очима 8-10 секунд. Вправу повторити 25-30 разів

8. Ворушити вухами. Притиснути до черепа вушні раковини, повільно рухати ними вниз-вгору 20-25 разів. Виконуючи вправу потрібно відчувати скорочення вушних м’язів.

9. Вправи мовою.

 • Висунути язик і скрутити його в ролик, потім розгорнути і знову згорнути. Повторювати вправу 10-15 секунд.
 • Максимально витягнути мову, намагаючись дістати до підборіддя, потім до носа, до правого і лівого куточка губ.

Гімнастика обличчя Керол Мадджио. Особливості, як робити

 

Виконуючи в домашніх умовах вправи Керол Мадджио для підтяжки обличчя, шкіра набуває свіжості, поліпшується її колір, зменшуються або зовсім зникають мішки, що висять на очницях, розрівнюються носогубні зморшки, контур овалу обличчя стає підтягнутим і чітким.

Ніжна і чутлива шкіра шиї, зони декольте і очей також зміцнюється і розгладжується.

Особливістю методики фейсбілдінга Керол Мадджио стало зібрання елементарних дій, які використовує в роботі всі існуючі лицьові м’язи.

Весь комплекс Керол поділяє на 3 основні курсу:

Початківець курс14 найпростіші вправи для підтяжки шкіри обличчя в домашніх умовах, старші основою всього комплексу програми.Просунутий курсПолягає в трохи обважнених вправах для новачків плюс кілька більш просунутих і ускладнених вправ.Вправи в машиніЕлементарні вправи, які можна з легкістю виконувати навіть під час поїздки за кермом машини.

Крім загальнозміцнюючих вправ Керол спільно з косметологами розробляє індивідуальні заняття, спрямовані на омолоджуючий ефект обличчя. Виконувати такий комплекс потрібно кілька разів у день.

Керол Мадджио радить при виконанні її вправ дотримуватися кількох правил:

 • Вправи необхідно виконувати з правильного початкового положення: втягнутий прес, напружені сідниці і стегна.
 • Обов’язкова концентрація на працюючих особових м’язах.
 • Підключити уяву і представивши тремор і натяг м’язи.
 • Після кожного зробленого вправи повністю розслабляти всі працюючі м’язи.

Виконувати вправи з комплексу від Керол Мадджио досить просто, їх легко запам’ятати і виконувати самостійно в домашніх умовах.

Для усунення та профілактики подвійного підборіддя слід затискати на шиї і між ключицями шкіру, відхилитися назад головою. Цей рух досить виконати 30 разів, фіксуючи по 3-4 секунди.

 

Для усунення та виключення утворення брылей нижню губу прикусити нижнім рядом зубів, щоки притиснути пальцями. Відводячи голову назад повільно і плавно виробляти відкривання і закривання рота. Утримувати максимальну положення голови внизу 25 сек.

 

Для зміцнення століття потрібно пальцями притримати повіки, потім постаратися, долаючи опір пальців подивитися вгору і примружитися. Дана дія краще виконувати, спостерігаючи в дзеркало.

 

Зменшити ніс і вкоротити його кінчик. Злегка доторкнутися вказівним пальцем кінчика носа знизу. Максимально сильно відтягнути верхню губу вниз, при цьому рот повинен залишитися закритим. Затримувати таке становище бажано мінімум 30 разів за 2-3 секунди.

 

Головним чином фейсбілдінг спрямований на категорію жінок у віці 35 і вище, оскільки саме в цей час більшість жінок помічають різкі вікові зміни шкіри обличчя.

Однак дівчатам більш молодого віку, що бажають продовжити молодість своєї шкіри, варто почати робити в домашніх умовах вправи для підтяжки обличчя максимально раніше.

Автор методики наполягає, що коли вправи виконуються в положенні стоячи, потрібно не забувати тримати напругу в м’язах сідниць, стегон і преса. Це дозволяє зосереджувати свою увагу на ділянці обличчя, задіяному в роботі.

Фейсбілдінг досить поширений, ефективний і нерадикальный спосіб привести обличчя в задовільний стан і підтримати її в необхідному тонусі. Домашні вправи замінюють хірургічні підтяжки та інші дорогі процедури.

 

Простий комплекс гімнастичних вправ, націлених на роботу лицьових м’язів, що набирають все більшої популярності. Виконувати їх не складно і витрати мінімальні. Все, що необхідно для гімнастики – це масло або легкий крем і бажання бути красивою.

Досягти значних результатів допоможе регулярне і правильне виконання всіх необхідних вправ для шкіри. Зрозуміло, для найкращого результату важливий комплексний підхід до підтримки і відновлення краси.

Виконуючи комплекс вправ також важливо дотримуватися правильного харчування, регулювати потрапляння ультрафіолету на шкіру, достатньо часу приділяти активному відпочинку і сну, пити достатню кількість чистої води.

Вправи для підтяжки і ідеального овалу обличчя в домашніх умовах:

Корисні секрети фітнесу для обличчя:

Також цікаве: