Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах. Гімнастика для обличчя

Чим старшою стає людина, тим сильніше старіє організм, не в кращу сторону змінюється тіло і обличчя. З віком шкіра втрачає свою еластичність, здатність до швидкої регенерації клітин, стає схильна до сухості і обвисання.

М’язи обличчя стають менш пружними, у зв’язку з чим, овал обличчя втрачає свою ідеальну форму з плином часу. Сучасні методи естетичної косметології та медицини здатні уповільнити процеси старіння і в’янення шкіри.

 

Одним з найбільш ефективних і доступних методів омолодження обличчя вважають комплекс фейсбілдінга. Це спеціально розроблені ефективні вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах.

Тренери з гімнастики для м’язів обличчя запевняють, якщо виконувати вправи регулярно і правильно, позитивний результат можна очікувати вже через 7-10 днів після початку занять.

Загальні правила виконання вправ підтягуючих

Виділяють ряд загальних рекомендацій, яких необхідно дотримуватися в фейсбілдінг. рекомендації розробили досвідчені фахівці в лицьовій гімнастики з метою максимізувати ефект від процедур. Серед основних правил виділяють наступні:

1. Займайтеся в положенні сидячи, так як воно максимально розслаблено для тіла. При цьому важливо дивитися в дзеркало, щоб виключити ймовірність неправильного виконання.

Сидяче положення для людини вважається самим розслабленим. Саме тому в процесі масажу вона буде напружуватися для досягнення найбільш позитивних результатів.

 

2. Комплекс, який обрали, слід повторювати щодня. Щоденне виконання вправ забезпечить максимальну ефективність.

3. В процесі виконання важливо сильно напружувати м’язи, щоб домогтися кращого результату. Чим сильніше напружуються м’язи в процесі процедури, тим корисніше тренування.

4. До початку гімнастичних вправ слід виконати очищення обличчя, а також нанести на шкіру крем. Всі вправи виконуються так, щоб домогтися легкого печіння.

 

Легке печіння в м’язах говорить про те, що все виконано правильно. Вправи менше 10 хвилин в день навряд чи дадуть швидкий і помітний результат, а в часових вправах немає особливого сенсу.

5. В середньому тривалість щоденного комплексу повинна становити 10-15 хвилин.

Загрузка...

Самомасаж обличчя

Самомасаж лицьових м’язів, шиї дозволить відновити правильний підтягнутий контур і овал обличчя. Кілька тижнів самомасажу допоможуть підтягнути обличчя і омолодити шкіру завдяки поліпшенню циркуляції крові в цих областях.

Фахівці рекомендують приступати до регулярного виконання самомасажу обличчя вже з 25-27 річного віку, щоб виключити виникнення передчасних зморшок.

Зверніть увагу! Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах не позбавлять від наявних глибоких зморшок, але вони подбають про тонус шкіри і виключать появу нових зморшок.

 

Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах рекомендується виконувати щодня у точно встановлений час.

Додатково можна використовувати крем або масло, підбираються індивідуально залежно від типу шкіри.

Приміром, дитяча присипка – хороший варіант для жирної шкіри. Рослинні масла варто застосовувати для сухої шкіри, для нормальної — можна вибрати крем з рослинними екстрактами і поживними речовинами.

До прийомів самомасажу відносять:

 • розтирання;
 • погладжування;
 • легкі натиски.

Фахівці рекомендують використовувати такі вправи, ефективність яких перевірена часом.

Вправа «Окуляри»

Вправа передбачає погладжування по верхньому століттю, починаючи рух біля внутрішнього куточка допомогою безіменного і вказівного пальців. Повторюється 3 рази.

Вправа «Погладжування по контуру обличчя»

Початковою точкою вважається середина підборіддя, кінцева – мочка вуха. Друга лінія, починаючи посередині лоба, а закінчується біля скронь; далі рухаються від краешков рота до мочок вух.

Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах, дозволяють заощадити значну кількість коштів і часу на відвідування косметичних кабінетів, ненабагато поступаючись за ефективністю салонним процедурам

Ще одна лінія починається внизу носа і досягає вух, рухаючись по щокам. На закінчення виконують погладжування по шиї за допомогою долонь, рухаючись від ключиць до підборіддя. Кожен рух повторюють 8-10 разів.

Спіралеподібні розтирання

Можна використовувати спіралеподібні розтирання. Лінії такого масажу аналогічні погладжування. Кожен рух повторюють 5 разів. Далі виконують так – виконують масажні рухи зовнішнього куточка ока за допомогою середнього і безіменного пальців, як би роблячи восьмерочку. Всі рухи виконуються по 8-10 разів.

 

Легкі натиски

Можна виконувати і легкі натиски під очима, в ділянці перенісся та в основних місцях складок, з допомогою легких натисків подушок пальців. Досить 3 разів для кожної області.

Вправа «Стаккато»

Останнім ефективна вправа – стаккато, яке часто називають «грою на роялі».

Воно передбачає під собою легке поплескування, починаючи в центрі обличчя, рухаючись по основних лініях масажу, вже зазначеним вище.

Спочатку поплескування виконують внутрішньою частиною руки, а потім тильною. Досить по 5-10 повторів.

Для підтяжки щік і контуру овалу обличчя

Цей комплекс ефективних вправ розроблений професійними фейсбилдерами. Його необхідно виконувати з ранку кожен день для тонусу лицьових м’язів і боротьбу зі старінням шкіри.

 

 

 • Необхідно подумки створити у роті повітряна куля і катати на всі боки.
 • Слід міцно стиснути губи і натискати на щоки, рахуючи подумки до 10.
 • Далі необхідно відкрити рот і злегка висунути щелепу вперед, рухаючи нею вліво-вправо, нарощуючи швидкість.
 • Далі необхідно витягнути язик і відтягнути вниз зі звуком «а».

 

Вправи для очей і ліфтингу шкіри навколо очей

Необхідно покласти пальці на віскі, як би натягуючи шкіру тому. Очі при цьому залишаються відкритими. Сама вправа передбачає їх відкривання і закривання по черзі так, щоб пальці залишалися на одному місці, а шкіра натягалася. Повторюють 40 разів.

 

Далі необхідно добре потерти долоні до відчуття тепла, закрити очі і покласти зверху долоні. Саме таке вправу – голова закинена, повіки опущені вниз, а брови піднімають вгору. Необхідно зробити 10 разів.

Для зміцнення м’язів губ

Для вправ для підтяжки обличчя і м’язів губ в домашніх умовах потрібно стати так – сидячи, впираючись на спинку стільця або крісла, руки опущені і розслаблені. Вправа 1 – різко вдихають, щоб розширювалися ніздрі і надувалися щоки. Далі повітря видихають частинами, сильно стуливши губи. 3-4 повторення.

 

Наступна вправа – 5-6 раз вимовте звуки «а», «о», «і», «и». Вправа 3 – рот відкривають і закривають повільно, затримуючись в положенні, коли він відкритий. Вправа 4 – піднімайте по черзі куточки рота, а потім разом. Вправа 5 – губи міцно стискають, як би загортаючи всередину.

Далі – вдихають, витягаючи губи вперед, а куточки рота намагаються утримати пальцями, видихають спокійно. Виконати потрібно 4 рази.

Для зменшення брылей і усунення другого підборіддя

Вправи для підтяжки обличчя і позбавлення від брылей в домашніх умовах зводяться до наступним:

 

 • Обличчя треба поплескувати тильною стороною пальців по лінії від середньої точки підборіддя і по щоках.
 • Вказівні пальці розташовують внизу щелепи в поглибленні, при цьому лівий повинен бути під правим. Виконують масажують пиляльні руху.
 • Головною масажної лінії виконують точковий масаж.
 • В долонях розтирають крем або масажне масло і ковзаючими сильними рухами втирають у шкіру, просуваючись по контуру обличчя від підборіддя.

 

Зміцнення надбрівних м’язів на лобі

Надбрівні м’язи можуть виглядати дуже неестетично, але їх можна прибрати за допомогою вправ для підтяжки обличчя в домашніх умовах. Для початку виконують піднімання і опускання брів. Для зусилля над ними кладуть пальці. Далі виконують зведення брів.

Для зусилля між ними ставлять середні та вказівні пальці обох рук, безіменні пальці встановлюють під бровами. При цьому робиться розстроєне вираз обличчя, щоб перенісся морщилася.

 

Тепер необхідно піднімати куточки брів. Центр чола фіксується з допомогою долонь для забезпечення додаткового зусилля. Остання вправа направлено на роботу перенісся.

Долоні слід розташувати трикутником так, залишаючи невелику місце над переніссям. Сенс вправи зводиться до того, щоб лоб піднімався вгору.

Для підтяжки шкіри шиї

Щоб підтягнути шкіру на шиї, можна вибрати наступні дії:

 

 • Голову потрібно відкинути, розслабляючи щелепу, далі слід її повільно напружувати, як би намагаючись накрити нижньою щелепою верхню.

 

 

 

 • Руки слід зчепити в замок, встановити під обличчям і закидати повільно голову назад до появи почуття напруги.
 • Плечі слід розрівняти, зверху покласти пальці, шию необхідно тягнути вгору, утримуючи плечі і затримуючи дихання. Досить дорахувати до 10 і розслабитися, зробивши видих.
 • Руки і плечі розслаблені, голова опущена до грудей, вправа зводиться до круговим перекатам голови.
 • Вправа представлено поворотами голови в різні сторони по черзі без підняття плечей.
 • Вправа аналогічно попередньому, але завдання наступна – голова повинна торкнутися плечей.

 

Гімнастика для носа

За допомогою постійно виконуваних вправ для носа є можливість підтягти шкіру, що позитивно позначиться на його формі. Початкове положення однаково – живіт повинен бути втягнутим, а сідниці напруженими. Оптимальна кількість повторів – близько 40.

ПризначенняВиконанняВправи, щоб вкоротити ніс.За допомогою великого і вказівного пальця слід виконати натискання і стиснення носа в області перенісся. З допомогою вказівного пальця фіксують кінчик носа. Вправа передбачає опускання кінчика носа і губи вниз, фіксацію в цьому положенні і розслаблення.Вправи для підтяжки обличчя в домашніх умовах і для випрямлення носа.Пальці розташовують аналогічно попередній вправі. Відмінність полягає в тому, щоб штовхати ними ніс в сторону, що протилежна викривленою.Вправа для витончення носа.Вказівним пальцем слід зафіксувати кінчик носа, натисканням просуваючи його вгору, а також підтягуючи верхню губу і відкриваючи рот. Ідеальне положення – як би натягнути її на зуби.

Ворушити вухами

Вправи для вух відомі кожному:

 

 • Слід тягнути за вуха, утримуючи мочки пальцями, рухаючись зверху вниз. Сила повинна бути помірною.
 • Пальцями слід взятися за вушні раковини, смикаючи вуха вправо-вліво.
 • Необхідно виконати обертання вухами, а потім їх відтягування.

 

Все повторюються по 15-20 разів.

Вправи мовою

Також можна виконувати гімнастику для мови. Вони прості, але дуже ефективні:

 • облизати губи по колу, намагаючись максимально витягати язик;
 • перекочувати горішки або вигаданий куля з повітря за допомогою мови у роті, роблячи упор на щоки;
 • посміхатися з напругою, оголюючи зуби, висовувати язик, надаючи йому форму чашки;
 • почистити зуби мовою;
 • побарабанить по зубах мовою з відкритим ротом.

 

За умови щоденного виконання цих вправ буде достатньо, щоб побачити перші результати омолодження і підтяжки контурів обличчя вже через тиждень-другий.

Зрозуміло, миттєвої підтяжки не станеться, тримати в тонусі м’язи обов’язково потрібно, щоб шкіра і м’язи не розслаблялися і не увядали.

Додатково необхідно обов’язково підживлювати шкіру живильними кремами і лосьйонами для продовження молодості на довгі роки.

Корисні відео-ролики про гімнастики для лицьових м’язів проти старіння шкіри

Вправи для підтяжки обличчя (зміцнення лицьових м’язів) в домашніх умовах (базова вправа):

Вправи для підтяжки овалу обличчя в домашніх умовах:

Також цікаве: