Вправи для м’язів обличчя проти зморшок. Гімнастика для підтяжки обличчя

Вправи для м’язів обличчя проти зморшок, на думку косметологів, принесуть користь тільки при правильному їх виконання.

Як правильно виконувати гімнастику для м’язів обличчя

Є кілька рекомендацій для правильного виконання гімнастики:

 • перед проведенням процедури, шкіра обличчя ретельно очищається; можливе нанесення живильного крему;

Перш ніж виконувати вправи для м’язів обличчя проти зморшок, ретельно очистіть шкіру

 • гімнастика проводиться у світлому приміщенні, бажано перед дзеркалом;
 • кожна вправа виконується повільно;
 • важлива регулярність у виконанні вправ;
 • після досягнення значних результатів (це відбудеться після 3-4 місяців), важливо продовжити виконання вправ;
 • перед початком гімнастики максимально розслаблюються м’язи особи;
 • після проведення процедури, особа протирається трав’яним настоєм або кубиками льоду, наноситься живильний крем.

Віра в ефективність гімнастики дозволить домогтися більш швидкого результату.

Загрузка...

Комплекс вправ для обличчя проти зморшок

Для досягнення кращого результату, необхідно виконувати тренування для всіх зон особи. Розроблені комплекси вправ для лоба, очей, щік, губ, носа, підборіддя і шиї.

Вправи для підтяжки м’язів чола

Від зморшок на лобі важко позбутися, особливо, від глибокої складки між бровами. Буде потрібно не менше місяця інтенсивних занять вправами, щоб стали помітні перші результати. У таблиці наведено кілька вправ.

Найменування вправ для м’язів обличчя (на лобі) проти зморшок Опис вправи «Похмурий ранок» Пальці розміщуються на середину лоба і розводять брови в сторони. Брови рухаються до центру, долаючи опір рук. Фіксується натяг м’язів і через кілька секунд відбувається їх розслаблення.

Вправа виконується кілька разів на день по 10-15 разів для того, щоб прибрати глибокі вертикальні зморшки. Робиться така гімнастика 4-5 разів на тиждень. «Зигзаг» Одна рука фіксує шкіру біля скроні, а пальцями другої руки виконуються зигзагоподібні руху по лобі у бік іншого виска.

Вправа повторюється 6 разів в одну сторону, і така ж кількість повторень в іншу сторону. Виконується не менше 5 разів на день, 4-5 разів на тиждень «Сім п’ядей» Великі пальці впираються в шкіру близько середини вух, а 4 пальці обох рук знаходяться на лобі, біля лінії волосся. Шкіра лоба тягнеться вгору. При досягненні максимальної напруги, відбувається затримка 7 секунд. М’язи розслабляються на 2 секунди, і вправа повторюється 5 разів.

 

Вправи для зміцнення століття

Виконання спеціальних рухів для повік дозволить значно зменшити вікові зміни і надовго зберегти молодий погляд. Для цієї мети корисно виконувати наступне:

 • Очі, при виконанні цієї вправи, спрямовані вгору. При відкритому рте проводиться швидке кліпання протягом 1 хвилини.
 • Очі щільно закриваються, витримується положення 4 секунди, а потім широко відкриваються.

Закрийте щільно очі га 4 секунди, потім широко відкрийте

Лоб і брови в русі не беруть участь. Повторюється 6 разів. Очі дивляться на стелю.

 • Пальці знаходяться біля скронь, здійснюючи легке натяг шкіри. Відбувається швидке кліпання очима. Пальці не рухаються. Проводиться тільки рух повік.
 • Очі закриваються. Вказівні пальці підтримують шкіру біля зовнішніх куточків очей. Переборюючи легкий тиск рук, повіки піднімаються високо.

Витримується це положення 2 секунди, потім очі закриваються. Відбувається розслаблення.

З-за тонкої і чутливої шкіри, вправи проти зморшок біля очей виконуються більш обережно, ніж для інших м’язів обличчя. Корисно використання живильного крему або масла (персикового або мигдального).

Вправи проти «гусячих лапок»

Дрібні зморшки, біля зовнішнього куточка очей, в народі називають «гусячими лапками». Причин для їх появи багато. Це і шкідливі звички, недолік води в організмі, тривале перебування на сонці без сонцезахисних окулярів і багато іншого.

Зморшки і в’ялість шкіри з’являються у молодому віці при палінні, через зниження вироблення колагену. Пасивне куріння також небезпечно для шкіри.

Для позбавлення від зморшок біля очей застосовується спеціальний масаж, живильні маски, компреси, креми. Допоможе вирішити це питання і спеціальна гімнастика для очей:

 • при закритих очах, спрямованих догори, повіки прикриваються, а потім, при відкритті очей, розслабляються м’язи;
 • обертаються очні яблука в різних напрямках: вгору, вниз, малюються вісімки, направляється погляд по діагоналі;
 • піднімаються брови, і при цьому повіки злегка закриваються;
 • стискуються повіки, при цьому притримують шкіру біля «гусячих лапок»; витримується 3 секунди, а потім широко відкриваються очі.

Зі зморшками на щоках відмінно справляється вправа, при якому ви вимовляєте звук «а» протягом 10 секунд з широко відкритим ротом

Вправи для щік

З віком змінюється овал обличчя. Це відбувається з-за того, що м’язи, які утримують шкіру на обличчі, слабшають, і весь жир, опускається вниз. Внизу особи щоки негарно обвисають. Щоб не допустити цього, за порадою косметологів, ось що потрібно робити 3 рази в день:

 • широко відкривається рот і вимовляється звук «а» протягом 10 секунд;
 • голова повертається убік, і з закритим ротом робляться жувальні руху 5 секунд;
 • притискаються руки збоку на щоках біля губ; долаючи опір пальців, губи розсуваються в усмішці. Виконується протягом 10 секунд.

Вправи для губ

З віком прошарок колагену, який відповідає за пружність шкіри, зменшується. Це є причиною появи зморшок на обличчі, в тому числі близько губ і рота. Вирішити цю проблему допоможуть вправи, розраховані на опору м’язів. Ось 2 з них:

 • Пальці притискаються до губ з двох сторін. Губи стискаються, долаючи опір пальців. У сморщенном стані губи залишаються 5 хвилин.

Вправа повторюється по п’ять підходів, 3 рази в день. Користь від нього буде при щоденному виконанні.

 • Закривається рот, зуби злегка розімкнуті. Губи одночасно стискаються і втягуються всередину.

Це вправа для губ, проти зморшок навколо рота, буде одночасно підтягувати м’язи обличчя.

Вправи для носа

З віком відбувається розширення кінчика носа, і він опускається вниз. Щоб його скоротити і зробити більш вузьким, виконується така вправа.

За допомогою пальця кінчик носа піднімається. При відтягуванні вниз верхньої губи кінчик носа буде опускатися вниз, створюючи напругу. Через 2 секунди пальці прибираються з носа. Для отримання потрібного ефекту дія повторюється 40 разів. Виконується щодня.

З віком з’являється носогубна складка, яка не прикрашає обличчя. Вона розташовується від крил носа до куточків губ. Щоб розгладити її, виконується така вправа.

Губи широко розтягуються, і по лінії носогубної складки вказівним пальцем проводиться натискання пальців вздовж неї. Рухи повторюються до відчуття печіння. Далі виробляються постукування кінчиками пальців цього місця. Триває воно 10 секунд.

На появу зморшок і в’ялості шкіри значно впливають стреси і різні неприємності. Крім вправ проти зморшок, для розслаблення м’язів обличчя, допоможе гарний настрій і посмішка.

Вправи для підборіддя і шиї

При виконанні гімнастики для особи, звертається увага на підборіддя і шию. Від їх зовнішнього вигляду залежить наскільки молодо виглядає обличчя. Кілька нескладних вправ допоможуть зберегти підтягнутими підборіддя і шию:

 • покласти підборіддя на тильну сторону складених разом долонь, і виконувати руками рухи з боку в бік;
 • з того ж вихідного положення (підборіддя на тильних сторонах долонь), рот широко відкривається і закривається;
 • руки розташовані на потилиці; при нахилі голови назад, долається опір рук, повторити нахили кілька разів;
 • нижня щелепа висувається вперед, напружуються м’язи шиї.

Рухи нижньою щелепою вперед-назад позбавлять вас від другого підборіддя

Всі вправи повторюються по 30 разів кожен день до отримання потрібного результату. Далі, для профілактики, гімнастика робиться 5-6 разів у тиждень.

Якого результату чекати від гімнастики для м’язів обличчя проти зморшок

Вправи для м’язів обличчя проти зморшок будуть корисні людям з 25 років, так вважають фахівці косметології. У більш ранньому віці робити її не рекомендується.

При виконанні гімнастики правильно і достатня кількість часу, ефект від її застосування буде порівняємо з хірургічної підтяжкою особи. Зникнуть всі дрібні і значно зменшаться великі зморшки. Овал особи підтягнеться, зникне другий підборіддя. Значно зменшиться в’ялість шиї, завдяки зростанню м’язів. Прискориться циркуляція крові.

Результатом цього буде поліпшення кольору обличчя і зменшення сухості шкіри. При виконанні гімнастики для очей покращиться зір.

Косметологи стверджують, якщо виконання гімнастики проти зморшок увійде в звичку, то молодість шкіри збережеться надовго.

Які рекомендуються вправи для м’язів обличчя проти зморшок:

Найефективніші вправи фейсбілдінга — у цьому відео:

Також цікаве: