Вправа для очей, щоб поліпшити зір. Гімнастика для очей

Чому падає зір. Причини

Кожна людина в певні моменти відчував погіршення зору. Це може бути пов’язане з перевтомою, фізичним і емоційним, недосипом, стрибками тиску і т. д. Такі явища можуть мати як тимчасовий, так і постійний характер.

Причинами падіння гостроти зору можуть бути проблеми пов’язані з фізіологією і анатомією очі, а так само системні захворювання організму, які тягнуть за собою всілякі порушення зорової функції, в їх числі і вікові зміни.

Загрузка...

Чому важлива системність у гімнастики для очей

Виконання розминки очей – найпростіша методика для збереження одного з шести почуттів людини в нормі.

Всі складові очі утворюють складну систему, яка відповідає за сприйняття, обробку та передачу зорової інформації в мозок.

Найменші збої в програмі спричиняють спотворення загальної картинки. Перший, головний привід для цього – ослаблення і незбалансована робота очних м’язів. Всі м’язи потребують регулярної гімнастики, очні — не виняток.

Вправа для очей, щоб поліпшити зір — саме легке і просте дію, яка може виконати будь-яка людина, важливо тільки взяти їх за правило, виробити систему.

В даний час люди, як на роботі, так і вдома, велику кількість часу проводять перед моніторами комп’ютерів, екранами телевізорів, читанням текстів. Негативний вплив на стан очей чинить не сама техніка, а насамперед, неправильні:

 • освітлення;
 • облаштування робочого місця;
 • використання оргтехніки.

Від цього напруження в очах збільшується, страждає світлочутлива сітківка, відбуваються зміни кривизни кришталика, м’язи, що керують їм, стають млявими.

Уникнути цього можна завдяки обов’язковій організації короткочасних перерв для зняття загальної втоми і полегшення навантаження на очі допомогою легкої гімнастики.

Зверніть увагу! При постійній роботі за комп’ютером рекомендується використовувати захисні окуляри для блокування випромінювання.

Щоб правильно підібрати необхідний вид очок: прогресивні, варифокальные, монофокальные, біфокальні, трифокальні, слід з’ясувати стан здоров’я очей у офтальмолога. А в комплексі з вправами для очей можливість поліпшити зір виростає.

Систематичне виконання, за кілька вправ для тренування і розслаблення очних м’язів, сприяє поліпшенню та профілактики порушень роботи зорового органу. Весь організм людини потребує регулярного відпочинку, а користь активного відпочинку має велику доказову базу.

Комплекс: покращуємо кровообіг

Всі види порушення кровообігу тягнуть за собою серйозні проблеми. Харчування і постачання киснем частин очі здійснюється по кровоносних судинах, при збоях у системі, в першу чергу, страждає сітчаста оболонка ока. Її верстви утворять складну багатофункціональну структуру.

Патологія сітківки – актуальна проблема для офтальмологів. Самий легкий і дієвий спосіб підтримувати роботу кровоносної системи це правильне харчування і лікувальна фізкультура.

Щоб зір стало краще, вправи для очей розумно поєднувати з масажем:

 • Сісти прямо, прийняти розслаблене положення. Закривши очі, легко натиснути пальцями рук на повіку, відпустити, повторити 5 — 10 разів. Відкрити очі.
 • Помасажувати очей, круговими рухами по закритому століття.
 • Зробити обертання по колу і повертіти головою вліво, вправо, вперед, назад.
 • Заплющити очі, відкрити очі-як можна ширше. Повторити 4 -7 разів.

 • Виконати 7 -10 разів кругові рухи зіницями у обидві сторони, головою при цьому не рухати, очні м’язи розслаблені.
 • Не фокусуючи погляд, зіницями намалювати горизонтальну лінію, вліво-вправо, потім вертикальну.
 • Розслабляють м’язи контрастні компреси. Для цього два ватних диска намочити в гарячій воді, розумною температури, прикласти до очей, через 1 – 2 хв замінити на холодні. Температура води не повинна викликати дискомфорт, виконувати процедуру краще лежачи.

Необхідних вправ для очей, здатних поліпшити зір в області сітківки ока, набагато більше, можна виконувати будь-які за бажанням і можливостям.

Щоденна гімнастика розвиває капілярну мережу, сприяє гнучкості мускулатури, нормалізує тиск, забезпечує повноцінне харчування клітин.

Обережно! При наявній патології очей, комплекс вправи слід підбирати відповідно до рекомендацій лікаря. При наявності, наприклад, відшарування сітківки, глаукоми, деякі маніпуляції слід виключити і замінити іншими.

Боремося з короткозорістю

Міопія, або короткозорість, це здатність добре бачити зблизька, але віддалені предмети розпливчасто. Вона може бути спадковою і набутою.

Відбувається це через порушення заломлюючої здатності кришталика, форми ока, внаслідок чого, на сітківку і в мозок передається нечітка картинка. Схильні їй люди, чия діяльність пов’язана з пильної концентрацією зорового уваги.

Регулярне виконання вправ для очей, щоб поліпшити зір, сприяє зупинці негативних процесів. Адже окуляри тільки компенсують дефект.

Важливо знати! Короткозорі батьки повинні знати, що їхня дитина має схильність до міопії, а значить, з дитинства йому вже необхідно підібрати комплекс вправ для профілактики.

Основою гімнастики від короткозорості є повна розслабленість. За умови тимчасового, але повного відволікання від нагальних справ масаж і легка гімнастика благотворно впливає на зорову функцію і релаксацію м’язів. Потім – на фокусування погляду, наприклад:

 • Сісти прямо, підняти палець руки. Сконцентрувати свою увагу на ньому, повільно наблизивши палець до носа і відсунувши назад.
 • В тому ж положенні зосередитися на кінчику вказівного пальця, закрити вільною рукою одне око, прибрати руку, закрити інший очей, повторити 6 — 8 разів.

Вправи для очей, щоб поліпшити зір в деяких випадках допомагають уникнути операції по виправленню дефектів кришталика

 • Сконцентрувати погляд на палець, повільно відвести руку вправо, не відриваючи погляду і не повертаючи голови, намагатися включити бічний зір. Повернути на вихідну. Відвести руку вліво.
 • Помістити яскравий предмет на відстані витягнутої руки, дивлячись на нього, часто кліпаючи, фокусувати погляд в його центрі. Потім змінити картинку, відвівши погляд на природу за вікном. Повторити кілька разів.
 • Сконцентруватися на предметі, намагаючись подумки зменшити її в розмірах, не припиняючи активно моргати, як би стискаючи м’язи ока. Змінити фокус.

Всі комплекси вправ мають обов’язковою умовою повне розслаблення з присутністю елементів дихальної гімнастики.

Це дозволяє максимально відпустити напруга м’язів всіх груп, дозволить навчитися управляти ними і змусить злагоджено працювати, що вкрай важливо для очей.

Якими вправами можна зняти втому

Саме надзвичайне напруження м’язів, з наступним їх млявістю, скутістю, головний провокатор очних проблем. Тому базовий упор всіх вправ – на зняття втоми. Пальмінг – самий легкий і доступний спосіб.

Відчувши втому, потрібно на час відкласти роботу, сісти зручно, розслабитися, вирівняти дихання. Далі:

 • Зігріти долоні рук, потерши їх один про одного.
 • Зручно спертися на стіл, скласти долоні човником, закрити ними очі, вії не повинні торкатися рук. Повіки при цьому відкриті, тіло розслаблене, злегка нахилене вперед.
 • Дивитися прямо, не вдивляючись, не думаючи ні про що, до появи повної темряви перед очима.
 • Повільно відкрити очі.

Виконувати дії поступово збільшуючи тривалість часу, приблизно до 2-5 хвилин. Пальмінг відмінно знімає втому очей впливом енергією власних рук. Для посилення ефекту спочатку можна подивитися на сонце, ввібрати частинку його світла.

Проста вправа дає позитивні результати не тільки для зняття втоми очей, але і для профілактики зорових дефектів і реабілітації після операцій.

Саме ефективна вправа для очей, щоб поліпшити зір

Будь-який метод вирішення окремої проблеми завжди потрібно підбирати відповідно особливостям і стану власного організму. Для очних м’язів і приведення в тонус системи кровопостачання корисно виконувати, наприклад, такі вправи:

 • Покласти вказівні і великі пальці рук на куточки очей, сожмурить і розслабити очі;
 • Потім перемістити великі пальці на внутрішню частину брів;

 • Вказівними пальцями злегка натиснути на надбрівні дуги, підняти погляд вгору і намагатися підняти брови вгору до упору. Ці вправи потрібно виконувати від 10 до 15 разів;
 • Зіницями очей намалювати коло, вертикальну і горизонтальну лінію, просту геометричну фігуру і т. д.

Улюблена вправа для очей, щоб поліпшити зір, можна виконувати в будь-якому місці: на роботі, вдома, у транспорті, при ходьбі пішки, не бентежачи оточуючих.

Всіляких методик для збереження зорової функції багато. Однозначно те, що набагато легше взяти в звичку регулярно робити гімнастику, ніж чекати необхідності в медикаментозному лікуванні.

Проблеми Способи усунення Втома очей Пальмінг, масаж Порушення кровообігу і живлення клітин Пальмінг, масаж, контрастні компреси, вправи, вітамінне харчування Короткозорість Пальмінг, масаж, вправи, правильне харчування Далекозорість Пальмінг, масаж, вправи, правильне харчування Вікові зміни Пальмінг, масаж, вправи для очей, поліпшують зір, компреси, харчування

 

Дитяча гімнастика для очей

Розвиток зорової функції, уважності у дітей вимагає пильної уваги і творчого підходу у дорослих.

У дитячих садках, молодших класах школи, обов’язково потрібно проводити короткі фізкультхвилинки. Гімнастику для очей їм потрібно дати в ігровій формі, з використанням віршів, пісень, примовок.

У такому оформленні нехай кілька разів відкриють – закриють очі, швидко або повільно моргніть, постріляють поглядом по сторонах і т. д.

При цьому зніметься не тільки напругу з очних м’язів, але і розслабиться загальна емоційне навантаження, а це тільки стимулює розумові процеси і правильне формування особистості.

Здатність бачити це одне з шести життєво необхідних почуттів людини. І підтримувати головний зоровий орган необхідно з дитинства. Всі види гімнастичних комплексів – найбільш простий спосіб для цього, до того ж, не вимагає великих часових, матеріальних і фізичних витрат.

Корисне відео по темі: вправа для очей «Вісімка», щоб поліпшити зір:

Вправи для очей, щоб поліпшити зір. Коректор зору:

Також цікаве: