Визначити дату пологів за останніми місячними. Що необхідно для точного розрахунку

Лікарі-гінекологи стверджують: на дату пологів впливає тривалість менструального циклу.

Стандартний цикл менструації дорівнює 28 дням. Якщо цикл більше цього значення, то вагітність протікає довше покладеного строку. Якщо менше, то жінка може народити раніше визначеної дати.

Відхилення в терміні пологів коливається в межах 5 днів.

У розрахунках щодо визначення дати пологів можна помилитися, якщо прийняти кровотеча після запліднення яйцеклітини за останні місячні.

 

Як визначити дату пологів за останнім місячним

Таким способом розрахунку користуються акушери-гінекологи, так як він є найбільш точним і зручним.

Від дати останньої менструації вважається акушерський термін вагітності, який може відрізнятися від терміну, розрахованого за зачаття.

При підрахунку дати пологів за останньої менструації термін вагітності становить 10 місяців.

 

Загрузка...

Необхідні дані для точного розрахунку

Необхідні дані для розрахунку:

 • Тривалість менструального циклу. Щоб переконатися в точності показника, потрібно знати, скільки днів проходить між позначеними датами місячних. Нормативне число — 28 днів. Рідше цикл може тривати 21-33 дня;
 • Характер менструальних виділень. Точно визначити дату пологів за останнім місячним допоможуть параметри і тривалість менструації. Нормою вважається однорідні по консистенції, середньої інтенсивності і щомісяця повторювані кров’яні виділення;
 • Циклічність. Розбіжність між циклами можуть бути в межах 1-2 дні. Тоді вони вважаються регулярними. Якщо кожен раз терміни переносяться більш, ніж на 5 днів, то цикл вважається нерегулярним. В такому випадку розрахунок точної дати пологів за останнім місячним може бути неефективним.

Для такого розрахунку використовується формула, розроблена акушером Францем Негеле. Майбутньої матері необхідно точно знати період останньої менструації.

 

Алгоритм розрахунку наступний: до 1-го дня останнього менструального циклу додається 7 днів і віднімається 3 міс.

Наприклад, дата 1-го дня останньої менструації 20 березня. Значить 20 березня + 7 днів – 3 міс. = 27 грудня.

Такий спосіб можна застосовувати і в домашніх умовах, головне, щоб у жінки був регулярний менструальний цикл тривалістю в середньому 28 днів.

Визначення дня овуляції в менструальному циклі

Для того щоб настала вагітність, яйцеклітина в організмі жінки повинна дозріти, щоб бути основою для зародка. Таке дозрівання настає тільки в день овуляції.

Овуляція настає на фертильної фази менструального циклу, тобто період, коли дозріває яйцеклітина виходить з яєчника. Протягом 24 год. найсприятливіший час для зачаття дитини.

 

Точно розрахувати овуляцію можна за умови регулярного циклу менструації.

Методи визначення овуляції:

 • спостереження за слизом – період дозрівання слизу починається від липкої і слизькій по консистенції до нагадує білок яйця (саме тоді досягнутий день овуляції);
 • вимірювання температури тіла – після пробудження натщесерце необхідно вимірювати температуру ректально кілька днів. При цьому співвідносити звичайний показник з різким стрибком температури. Саме в період такого стрибка і виробляються великий рівень прогестерону перед овуляцією;
 • УЗД дозволяє виявити фолікул, з якого з’являється яйцеклітина. Розмір фолікула 20 мм показує, що овуляція настане через кілька годин.

   

Фази овуляції в жіночому організміОсновні характеристикиЗародження фолікулаТривалість фази — 11-17 днів. Нормою вважається 14 днів за умови регулярного менструального циклу тривалістю 28 днів.Вивільнення фолікула і транспортування до маткиТермін існування — 1 добу без запліднення сперматозоїдом. Тому для точного визначення дати пологів за останнім місячним необхідно знати дату овуляції.Поява жовтого тілаЖовте тіло – це залоза, яка формується після овуляції і з’єднує гормони естроген і прогестерон. Грає важливу роль після запліднення яйцеклітини. Життєдіяльність жовтого тіла становить 14 днів, в окремих випадках — 12-13 днів.

Щоб вирахувати овуляцію треба відняти від тривалості менструального циклу число 14. А потім відрахувати від дати останніх місячних число, що вийшло. Так як менструальний цикл у всіх різний, то підрахунок необхідно виконувати, спираючись тільки на свої індивідуальні дані.

Для того щоб визначити дату пологів за овуляції необхідно знати її дату і приплюсувати до неї 266 днів.

Розбіжність у даних може бути 5 днів, це той час, поки сперма живе в оболонці матки, тобто вагітність може наступити і після овуляції.

 

Чи можна визначити дату пологів при нерегулярному циклі

Визначити дату пологів за останнім місячним при нерегулярному циклі досить складно, але можливо.

Основні способи виявлення дати пологів при нерегулярному циклі:

 • визначення овуляції. Для цього за основу береться 28 днів – середній показник. Від першого дня менструації відраховують 14 днів. І це число буде вважатися днем овуляції;
 • визначення дати пологів за таблицею.

Таблиця визначення дати пологів за останнім місячним

Необхідно знайти у рядку червоного кольору 1-ий день останнього менструального циклу і в жовтій рядку буде йому відповідна дата пологів.

Наприклад, дата 1-го дня останньої менструації 5 січня, то відповідна цій даті 12 жовтня буде приблизною датою пологів.

Дати з 1 по 15 день місяця

 

Дати з 16 по 31 день місяця

Визначити дату пологів за останнім місячним моно за допомогою даної таблиці.

Способи визначення родової дати овуляції і останнім місячним не дають стовідсоткової гарантії, на них можна лише орієнтуватися.

Калькулятор – як розрахувати дату пологів онлайн

Для зручності підрахунку дати пологів майбутньої матері потрібно всього лише знайти в інтернет-пошуку онлайн-калькулятори і вбити потрібну інформацію.

Які існують онлайн-калькулятори для підрахунку дати пологів:

 • Розрахунок дати пологів за датою зачаття – допоможе розрахувати не тільки саму дату пологів, але і передбачуваний період появи дитини на світ. Для такого калькулятора потрібно ввести дату зачаття та отримаєте результат за кілька секунд;
 • Розрахунок дати пологів з 1-го дня менструації – вводиться дата 1-го дня менструального циклу, а також тривалість циклу. При такому підрахунку калькулятор видасть передбачувану дату та період народження дитини;
 • За датою УЗД – вводиться дата УЗД і строк вагітності в тижнях;
 • Розрахунок за 3 параметрами – тут використовується дата початку останнього циклу менструації, тривалість циклу і тривалість лютеїнової фази (періоду менструального циклу від овуляції до початку менструальної кровотечі). Якщо параметр лютеинового циклу не був зафіксований майбутньою матір’ю, то потрібно розділити тривалість менструації навпіл.

   

Онлайн-калькулятор буде корисний для визначення дати пологів за останнім місячним і для тих дівчат, у яких регулярність менструального циклу далека від ідеалу.

Для цього потрібно скласти цифри останніх менструальних циклів за 6 місяців і розрахувати середнє арифметичне, поділивши значення на 6.

Наприклад: 31+28+30+26+32+27=174. А тепер 174 поділити на 6. У підсумку виходить 29. Це і є середня тривалість циклу.

 

Тепер можна сміливо вводити необхідні дані в онлайн-калькулятор.

Чому результати визначення дати пологів зразкові

Способів визначення дати пологів досить багато, але точно виявити її практично неможливо з ряду причин.

Відхилення в дату пологів можуть бути з-за наступних факторів:

 • у майбутньої матері може бути велика кількість навколоплідних вод, які чинять тиск на матку і призводять до народження дитини раніше терміну;
 • інтимна близькість батьків на пізніх термінах вагітності змушує вироблятися простагландини – гормони, які можуть викликати пологову діяльність;
 • раптово виник стрес вагітної дівчини здатний прискорити процес появи дитини на світло;
 • слабкі черевні м’язи преса можуть навпаки затримати пологи;
 • хвороби матері і викликані ними ускладнення також дають ризик народити дитину пізніше або раніше розрахованої дати;
 • інші чинники, що сприяють збою в організмі породіллі.

   

Зверніть увагу! Якщо народження дитини відбулося пізніше або раніше на 1-2 тижні запланованого терміну, то це вважається нормою.

Визначити дату майбутніх пологів не складе труднощів, якщо знати всі потрібні дані і мати вільний час для її розрахунку.

Навіть приблизна дата і період пологів, в які може з’явитися на світ дитина, дає можливість підготуватися заздалегідь і обзавестися всім необхідним.

Це відео допоможе вам визначити дату пологів за останнім місячним, а також іншими способами.

З цього відео ви дізнаєтеся, як можна вирахувати термін вагітності за останнім місячним.

Також цікаве: