Вітаміни з кальцієм для жінок. Топ-10 вітамінних комплексів, засобів, продуктів з кальцієм

Не буде перебільшенням назвати кальцій основним мінералом, що входять до складу людського організму.

Цей елемент займає перше місце за кількістю утримання, йому належить 80% від обсягу всіх присутніх в тілі мінеральних речовин.

Добова потреба в кальції

Потреба в кальції змінюється в різні періоди життя людини. Він необхідний представникам обох статей, але як показує лікарська практика, більшою мірою схильні до дефіциту цієї речовини саме жінки.

Тендітна кісткова конституція, виношування дітей, клімактеричні зміни вимагають значної присутності мінералу.

Головним постачальником кальцію в організм є їжа. Продукти харчування, що містять мінеральні комплекси, що заповнюють необхідний баланс компонента.

Однак проведені дослідження показують, що останнім часом відновлення рівня кальцію з їжею недостатньо. Тому великим попитом користуються різні препарати кальцію містять вітамінні комплекси.

Представницям прекрасної половини людства слід звернути увагу на вітаміни з кальцієм для жінок.

Всі представлені фармакологічні препарати, спрямовані на боротьбу з дефіцитом кальцію в різних вікових категорій.

Їх дія між собою розрізняється. У зв’язку з цим, не слід приймати препарати не цілеспрямовано.

За цим критерієм препарати поділяють на:

 • Дитячі вітамінні комплекси для профілактики рахіту;
 • Бади для спортсменів і людей, що займаються важкою фізичною навантаженням;
 • Лікарські засоби від артрозу та остеопорозу;
 • Спеціальні вітаміни з кальцієм для жінок, що поліпшують міцність кісток.

Перш, ніж приступити до їх прийому, необхідно знати допустиму добову дозу, ступінь їх засвоєння, і вибрати найбільш дієвий засіб широкого спектра пропонованих фармацевтичних товарів.

У тілі дорослої людини в середньому міститься до 1500 г даного мікроелемента, в основному він зосереджений в зубах і скелеті. Крім цього, кальцій присутній в крові, міжклітинної рідини, в мембранах і ядрах клітин.

Організм потребує хімічну речовину протягом всього свого існування. А в деякі періоди це відчувається особливо гостро.

Збільшене надходження кальцію повинно здійснюватися під час виношування дитини і годування її грудьми, потім, коли відбувається інтенсивний ріст: у 5-6 років, у підлітковому віці.

До 26 років мінерал активно накопичується в кістках, далі відбувається тільки його витрата. У похилому віці кісткова речовина втрачає до 50% накопичень кальцію.

Тому особливо важливо зробити необхідні кальцієві запаси.

Дефіцит мікроелемента провокує розвиток небезпечних захворювань. Але і надлишок його не менш небезпечний.

Надмірні дози викликають порушення діяльності м’язових тканин, погіршення згортання крові, уповільнення засвоєння цинку.

Важливо знати! Для безпеки життєдіяльності необхідно забезпечити строго дозований прийом кальцієвих препаратів. Максимальна доза на добу для дорослих – від 1000 до 2000 мл

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує таку добову норму кальцію для різних вікових категорій:

 • Діти, які не досягли 3-х річного віку – 0,7 м;
 • Діти від 3 до 8 років – 0,8 г;
 • Діти до 13 років – 1 г;
 • Підлітки до 16 років – 1,2 г;
 • Молодь (16 – 25 років) – 1 г;
 • Дорослі (до 50-річчя) – 0,8 – 1,2 м;
 • Особи похилого віку (старше 60) – 1,5 г;
 • Вагітні та жінки – 1,5 – 2 р.

Приймати препарати, що містять мінерал, краще перед сном, так як за даними фізіологів найкращий час його засвоєння – після 19 годин.

Увага! Прийом препаратів кальцію повинен здійснюватися курсами. Не можна приймати їх постійно. Це стосується в тому числі, і щодо вітамінів з кальцієм для жінок. Дозування і тривалість призначається лікарем.

Прискорене зростання, переломи та тріщини кісток, вагітність, менопауза – показання для збільшеного прийому, в цих випадках курс визначається індивідуально після необхідних аналізів.

Для профілактики достатньо здійснювати прийом 2 рази (по одному місяцю) в рік.

Загрузка...

Який кальцій краще засвоюється організмом

В аптеках можна придбати кальцій в різних формах, які відрізняються не тільки ціновою вартістю, але і ступенем засвоюваності і присутністю деяких побічних ефектів.

Кальцію хлорид або глюконат

За медичними показаннями, цей препарат має найменший результат засвоєння – всього лише близько 3%, при цьому у нього найбільша кількість протипоказань.

Справа в тому, що в таблетках глюконату не передбачено присутність вітаміну D3, а саме цей компонент збільшує всмоктування кальцію.

Обережно! Одним з найбільш серйозних порушень в організмі, спровокованим тривалим прийомом даної форми, є розвиток жовчнокам’яної хвороби.

Крім цього, той малий відсоток засвоюваного препарату відкладається в суглобах, а не в кістках і зубах.

Єдиний плюс глюконату – низька ціна.

Вуглекислий кальцій карбонат або

Ця форма має більш широке поширення, що пояснюється кращою біодоступністю: ступінь її засвоєння – 22%. Але це число значно знижується, якщо у пацієнта знижена кислотність шлункового соку.

Не слід захоплюватися вживанням препаратів, що містять вуглекислий кальцій, воно загрожує утворенням піску в нирках, і ще більшим зниженням шлункової кислотності.

Перші прояви передозування карбонату:

 • Запори;
 • Метеоризм;
 • Блювання;
 • Болі в животі;
 • Алергічні реакції.

Кальцій лимоннокислий або цитрат

Застосування цитрату кальцію не дає ускладнень у вигляді утворення ниркових каменів, і воно вважається найменш небезпечним для здоров’я.

Рівень засвоєння цієї форми значно вище, ніж у двох попередніх варіантів, він дорівнює 45%. Людям похилого віку і пацієнтам з низькою кислотністю шлунка слід зупинити свій вибір саме на цих препаратах.

Так і в якості вітамінів, таблетки, що містять лимоннокислий кальцій, будуть корисні для жінок.

Вони, крім прямого призначення, ефективно справляються із захворюваннями сечовивідної системи, створюючи потужну захист від запалень статевих інфекцій.

Кальцію хелат

Ця амінокислотна форма кальцієвих препаратів – новинка на світовому аптечному ринку і вона вважається кращим варіантом. Частіше її називають «іонний кальцій».

Ціна препарату висока, і це виправдано великим ступенем безпеки і засвоюваності. Хелат містить вітамінну добавку D3 і всмоктується організмом на 97%.

Цей продукт не подразнює слизову оболонку травних органів, для його розщеплення не потрібно шлункова кислота. Речовина повністю розчиняється у воді, і це майже в 300 разів (!) вище, ніж розчинення вуглекислого кальцію.

Корисно знати! Виробники даної кальцієвої форми стверджують, що її незаперечна перевага – швидке вивільнення іонів кальцію, завдяки чому в крові виключено перенасичення кальцієм.

Жінки, які вибирають препарати кальцію з хелатом, в ролі вітамінних добавок, одночасно отримують чудову можливість провести профілактику проти утворення тромбів.

Препарати з кальцієм для дорослих жінок та чоловіків

Фармацевтична індустрія пропонує широкий вибір кальцієвих препаратів.

У зв’язку з цим виникає питання, як вибрати найбільш безпечний і дієвий засіб, тим більше, коли мова йде про вітаміни з кальцієм для жінок в період очікування малюка, або у разі тривалого прийому.

Для зручності зіставлення всіх можливих плюсів і мінусів всі дані про препарати, що містять кальцій, поміщені в таблицю.

Препарат Діюча речовина Фармакологія Правила прийому Ціновий діапазон «Кальцій D3 Нікомед» Кальцію карбонат + вітамін D3.

 

  Комплексна терапія остеопорозу та дефіциту кальцію. 2-3 таблетки на день, дітям згідно з рекомендацією лікаря. 110-200 руб. «Кальцій D3 Нікомед Форте»

  Карбонат кальцію, вітамін D3, лимонне масло.

 

  Профілактика і лікування кальцієвого дефіциту. 2-3 рази на добу по 1 таблетці. 100-350 руб. «Комплівіт Кальцій D3» Карбонат кальцію, холекальциферол.

 

  Зниження резорбції та посилення кісткової тканини, заповнення нестачі фосфатів і кальцію. 3 таблетки в день, для дітей доза визначається індивідуально. 112-225 руб. «Вітрум Кальціум + вітамін D3»

  Карбонат кальцію, холекальциферол.

 

  Збільшення щільності кісткової тканини, посилення її мінералізації. 2 пігулки в день. 143-330 руб. «Кальцемін Адванс»

  Кальцію цитрат, кальцію карбонат, вітаміни D3, мідь, бор, магній, цинк.

 

  Зміцнення суглобів і кісток, профілактика захворювань опорно-рухового апарату, поповнення дефіциту мікроелементів. 1 таблетка 2 рази на добу. 350-410 руб. «Кальцепан»

  Пантогематоген, фосфат тримагния і трикальція, вітаміни С, В, Д, екстракт горобини, чаю, звіробою. Ідеальний засіб в якості вітамінів з кальцієм для жінок. 6 драже в день. 280-400 руб. «Кальцій-Сандоз Форте»

  Карбонат кальцію, лактоглюконат кальцію.

 

  Усунення фосфатно-кальцієвого дефіциту, лікування порушень обміну в кісткових тканинах. 2 пігулки в день. 300-380 руб. «Осталон Кальцій-Д»

  Тригідрат алендроната натрію.

 

  Застосовується для лікування остеопорозу, особливо у період постменопаузи. 70 мг 1 раз на тиждень мінімум за 2 години до їжі. 610-805 руб. «Вепрена» (назальний спрей)

  Кальцитонін лосося.

 

  Регулює обмін мінеральних речовин в тому числі кальцію і фосфору. 200 МО на добу або по 200 МО через день протягом 2 місяців. 950-1150 руб.

Препарати і вітаміни з кальцієм для жінок 50+

Вітаміни з кальцієм для жінок, особливо переступили поріг сорокаріччя, повинні бути обов’язково включені в раціон.

Організм у такому віці найбільш схильний до втрати кальцію. Це спричинено зменшенням фізичних навантажень, гормональними перебудовами в період менопаузи.

Недолік хімічної речовини спостерігається поступово, але неухильно. І якщо не вжити заходів по відновленню рівня мінералу, то до 50-ти років можуть проявлятися хворобливі прояви.

Нестача кальцію в такому віці проявляється так:

 • Депресивний стан;
 • Погіршення сну і пам’яті;
 • Оніміння пальців;
 • Спазми м’язів;
 • Аритмія;
 • Ламкість нігтів, випадання і розшарування волосся.

Щоб уникнути цього, жінкам потрібно не тільки приймати кальцій, препарати з цим мінералом повинні включати додаткові вітаміни, що сприяють процесу всмоктування та обміну.

З найбільш дієвих засобів фахівці відзначають наступні кальцієві продукти.

Вітаміни з кальцієм для жінок після 50 років допоможуть подолати вікові депресії.

«Кальцій-Сандоз Форте» (Франція)

Препарат представлений у вигляді шипучих таблеток зі смаком апельсину.

Продуманий склад кальцієвих солей і допоміжних компонентів забезпечує хорошу абсорбцію в травному тракті.

Дозування еквівалента кальцію становить 0,5 і 1 г і він представлений двома солями мінералу – карбонатом і лактоглюконатом.

«Кальцій з вітаміном с» (Голландія)

Організм людини не синтезує вітамін С, з віком збільшується потреба в ньому так само, як і в кальції, і в інших мікроелементах.

Нормалізувати вітамінний баланс і значно зменшити ризик дефіциту кальцію допоможе цей препарат, вироблений в Голландії. Кожна таблетка містить засоби 0,5 г карбонату і 0,19 г вітаміну С.

Вітаміни з кальцієм для жінок старшої вікової групи, а їх виробники представляють саме як, випускаються в таблетках, які миттєво розчиняються в рідині.

Для вживання краще використовувати відфільтровану (або кип’ячену і охолоджену) воду. Приймають їх згідно з інструкцією протягом місяця.

Корисні продукти для відновлення запасів кальцію

Уникнути нестачі кальцію допоможуть продукти харчування, які багаті даними речовиною:

 • Мак і кунжут (насіння);
 • Молочні продукти;
 • Капуста (всі види: брокколі, білокачанна, кольорова, савойська та інші);
 • Шпинат;
 • Горіхи, особливо мигдаль;
 • Пшеничні висівки і цільнозернові борошно;
 • Соя;
 • Зелень (кріп, кінза, базилік, петрушка);
 • Патока.

Багато вважають, що скоротити дефіцит кальцію здатні народні засоби, наприклад, яєчна шкаралупа.

Вона дійсно містить даний мінерал. Але її вживання не принесе очікуваного ефекту. Кальцій в такому вигляді організмом не засвоюється.

Тому фахівці радять звернути увагу на аптечні продукти, спеціально розроблені для усунення кальцієвого голодування.

Щоб всі ці препарати приносили користь для організму, необхідно здійснювати їх прийом суворо дотримуючись інструкції.

Важливо знати! Хоча таблетки з кальцієм для жінок доповнені вітамінами, що забезпечують швидку його засвоюваність, фахівці рекомендують препарати карбонату кальцію запивати свіжими (не газованими!) соками цитрусових культур.

Алкоголь і кофеїн сильно погіршують біодоступність кальцію.

Тільки дотримуючи всі запобіжні прийому препаратів кальцію і з його змістом, ви збережете своє здоров’я до самої старості.

Дане відео ознайомить вас з вітаміни з кальцієм для жінок і чоловіків, а також зі способом їх застосування:

З цього відео ви дізнаєтеся, яку роль відіграє кальцій для жіночого організму:

Також цікаве: