Використання синус-ліфтингу при імплантації зубів: що це таке, які відгуки про процедуру

У разі нестачі кісткового матеріалу, який досить ефективно себе зарекомендувало використання синус ліфтингу при імплантації зубів. Варто відзначити, що операція проводиться виключно на верхній щелепі, так як для нарощування кістки в області нижньої щелепи застосовуються зовсім інші методи. Такий вид втручання дуже складний, а тому лікар повинен мати високий професіоналізм.

507bc772202d93936680f20867d003b3 Використання синус ліфтингу при імплантації зубів: що це таке, які відгуки про процедуру

Суть процедури

Синус-ліфтинг – це хірургічне втручання на верхній щелепі, метою якого є нарощування кісткової маси у тому випадку, якщо її не вистачає для імплантації зубів.

Суть процедури така: в десні і кістки робиться прокол невеликого діаметру, через який фахівець відсуває дно пазухи, а простір, що звільнилося, заповнюється штучної кісткою. Операція може бути відкритою, закритою і балонної.

Відкритий синус-ліфтинг

Такий вид операції дуже складний і проходить у чотири етапи:

 • В десні і кістки проробляється отвір таким чином, щоб кость трохи відшарувалася.
 • Дно гайморової пазухи піднімається.
 • В отримане простір вводиться штучна кістка.
 • Лікар повертає частину отслоенной кістки на місце і накладає шви.
 • Закритий

  Даний тип операції має такі самі етапи, як і відкритий, тільки він трохи простіше за рахунок того, що кісткового матеріалу у пацієнта більше.

  Балонний

  Найголовніше перевага такої операції в тім, що імплантація зубів може бути проведена відразу.

  Балонний метод синус ліфтингу зубів схожий на закритий, основна відмінність в тому, що підхід більш полегшений – під слизову встановлюється катетер з балоном, який заповнюється спеціальною рідиною.

  Таким чином, слизова акуратно відшаровується, а отримане простір вводиться кістковий замінник. Після чого проводитися імплантація зубів.

  900219da28f9d7c0e58fe6ef3202166b Використання синус ліфтингу при імплантації зубів: що це таке, які відгуки про процедуру

  Показання та протипоказання до проведення синус-ліфтингу

  Показаннями до проведення синус-ліфтингу є:

  • наявність кісткової тканини, розмір якої повинен відповідати конкретному типу процедури;
  • в області проведення маніпуляцій немає жодних патологій;
  • немає ускладнень, які можуть виникнути в ході операції.

  У разі, якщо у пацієнта є хоча б одне перелічене нижче захворювання або анатомічні особливості, то у проведенні операції може бути відмовлено.

  Протипоказання:

  • наявність в гайморових пазухах перегородок;
  • нежить хронічного типу;
  • поліпи;
  • синусит.

  Відмовити в проведенні процедури можуть у разі, якщо в області пазух раніше були хірургічні втручання або стан кісткової тканини незадовільний.

  Сумлінні клініки не буде робити синус-ліфтинг пацієнтам, які палять, так як період реабілітації буде дуже важким. Тому перш ніж йти на процедуру, краще детально дізнатися, що таке синус-ліфтинг і в яких випадках його можна робити, а в яких ні.

  5982ae8266f114bcbeeb0c0510093b4d Використання синус ліфтингу при імплантації зубів: що це таке, які відгуки про процедуру

  Наслідки синус-ліфтингу

  Після синус-ліфтингу можливі наступні ускладнення:

  • нежить хронічного типу;
  • хронічний або гострий синусит;
  • температура;
  • гайморит;
  • набряки;
  • пошкодження слизової оболонки;
  • кровотечі на місці операції.

  Потрібно пам’ятати про те, що такі ускладнення не є обов’язковими. Все залежить від того, які матеріали та інструменти застосовуються для синус-ліфтингу, а також від досвіду лікаря. Тому позитивний результат операції багато в чому залежить від професіоналізму імплантолога.

  Відгуки

  Перш ніж йти на процедуру синус-ліфтингу, варто прочитати відгуки людей, які відчули її на собі.

  Світлана: «Під час аварії у мене було вибито кілька зубів, тому після відновлення вирішила скористатися процедурою синус-ліфтингу. Після операції були набряки і температура, але через пару днів все пройшло. Тому процедурою задоволена, тепер я можу посміхатися не соромлячись».

  Марина: «Шкодую, що зважилася на операцію, так як тепер у мене хронічний нежить. Краще б місток поставила і не псувала здоров’я».

  Валентина: «Я намучилася з протезами, бо синус-ліфтинг був для мене порятунком. Операція пройшла легко, пізніше зробила імплантацію зубів. Не можу натішитися».

  Ірина: «Лікар мені попався відмінний. Все в деталях розповів, як буде проходити операція, як швидше пройти реабілітацію, а тому процедурою задоволена».

  Оксана: «якби знала, що все закінчиться гайморитом, ніколи б не пішла на синус-ліфтинг. Вибирати клініку і лікаря потрібно ретельно, а тому ніколи не повторюйте моєї помилки і не ведіться на низькі ціни».

  Підбірка відео

   

  Також цікаве: