Весняна депресія у жінок. Симптоми, як боротися з депресивним станом, препарати

В період з кінця лютого по квітень-травень у багатьох психічно здорових людей виявляються сезонні афективні розлади. Одне з найбільш поширених клінічних захворювань, що характеризуються пригніченим станом психіки – весняна депресія у жінок.

Симптоми, як боротися з цією хворобою, причини її появи – всі ці питання будуть розглянуті далі.

Цікавий факт! За останніми статистичними даними, приблизно 17% населення нашої планети у віці від 18 до 40 років страждає від сезонних афективних розладів. Найчастіше захворювання розвивається у людей у віці до 25 років і у літніх осіб.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія займає третю сходинку рейтингу захворювань», поступившись перші два місця гіпертонічним і сезонних простудних захворювань (грипу), а серед нервово-психічних захворювань вона тримає пальму першості.

З кожним роком кількість людей, хворих депресією, тільки зростає.

Чому навесні підвищується ризик депресії у жінок

Найбільше від цього весняного захворювання страждають представниці прекрасної статі. Багато в чому це пов’язано з психологічними особливостями жінок, їх емоційної організацією.

Весняна депресія у жінок. Симптоми, як боротися, які препарати допоможуть впоратися підкаже ця стаття.

Проте єдиної думки фахівців про причини появи дамській весняної хвороби досі немає. Багато хто з них схильні вважати, що такий стан викликає сукупність факторів, кожен з яких окремо не здатний спровокувати депресію, але в комплексі вони викликають це пригнічений стан.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія займає третю сходинку рейтингу захворювань»

Цікавий факт! Жінки, які перебувають у декреті або у відпустці по догляду за дитиною, а також домогосподарки, більше схильні до весняної депресії, ніж ті, хто ведуть активний спосіб життя (одночасно працюють, навчаються, займаються сім’єю). Це пов’язано з тим, що у жінок, зайнятих у різних соціальних сферах, проблеми і невдачі в одному компенсується досягненнями в іншому.

Фактори, що впливають на виникнення весняної депресії:

 • Фізіологічні особливості жіночого організму. До весни в організмі накопичується багато шлаків і токсинів, закінчується запас вітамінів і мікроелементів (нестача йоду, заліза, кальцію викликає апатію і фізичну слабкість), розвивається весняний авітаміноз, імунітет слабшає, жінка більшою мірою стає схильна до простудних захворювань.
 • Вагітність. Гормональна система в цей відповідальний для жінки період серйозно перебудовується, з’являються патологічні емоції.

 • Вплив біоритмів. Навесні організм збивається зі звичного рівного зимового ритму, в ньому змінюється гормональний фон, прискорюється обмін речовин. При цьому загострюються сезонні захворювання, погіршується загальне самопочуття.
 • Природні фактори. Встановлена закономірність: чим менше денного світла і контрастніше погода, тим більше у жінки спостерігаються прояви афективних розладів.
 • Стресові ситуації. Перевантаження на роботі, психічні травми призводять до зниження рівня серотоніну – «гормону щастя», підвищення рівня кортизолу – «гормону стресу». Розвиваються серйозні емоційні розлади, наростає внутрішня напруга.
 • Психологічні фактори. Багато хто ставиться до весни як до часу підвищеної активності, порі нових звершень і відкриттів. Але після зими організму не вистачає сил і енергії. Виникає психологічний конфлікт: прокидається природа контрастує з пасивністю і провалами в житті людини.
 • Гіподинамія. Обмежена рухова активність сприяє появі м’язової слабкості, хронічної втоми.
 • Комплекси, пов’язані з зовнішнім виглядом. Малорухливий спосіб життя у зимовий період сприяє набору зайвих кілограмів. Шкіра після холодного часу року стає блідою і сухою, волосся через головних уборів втрачають блиск і стають тьмяними. Настрій і самооцінка у жінки падають, її наздоганяє дратівливість, невдоволення, розчарування.
 • Цікавий факт! Вчені встановили, що сезонне розлад психіки, пов’язане з зниженням в організмі рівня «гормону щастя», може носити спадковий характер.

  Весна є стресовим періодом для організму жінки. Під впливом перерахованих факторів він реагує на всі зміни занепадом сил, пасивністю і депресією.

  Загрузка...

  Симптоми весняної депресії у жінок

  Весняна депресія у жінок має певні симптоми, з якими необхідно боротися. В іншому випадку вона придбає хронічну форму, а симптоми отримають психосоматичну забарвлення і можуть призвести до іншого серйозного захворювання.

  Загальні симптоми весняної депресії у жінок:

  • безрадісне настрій, песимізм;

  • зміщення кута зору на події, що відбуваються в сторону трагізму;
  • занепад фізичних і душевних сил, хронічна втома, виконання повсякденних справ вимагає великих зусиль, ніж зазвичай;
  • нез’ясовне і безпідставне почуття страху;
  • гостре, болісне реагування на подразники, безпричинні сльози;
  • безпідставна тривога, занепокоєння, очікування катастрофи;
  • похмурі думки (в особливо важких випадках – думки про суїцид);
  • порушення спокійного сну, часті нічні кошмари;
  • падіння працездатності;
  • низький рівень концентрації уваги;
  • втрата ясності мислення;
  • бажання усамітнитися, замкнутися в собі і ні з ким не спілкуватися;
  • апатія, байдужість до навколишнього дійсності;
  • зниження самооцінки, відчуття власної непотрібності і нікчемності;
  • головні болі, запаморочення, відчуття нудоти;

  • больові відчуття в тілі (біль у руках, ногах, шлунку, серці і т. д.);
  • зниження статевого потягу.

  Всі ці симптоми можуть проявлятися в різних варіаціях.

  Приховані ознаки весняної депресії

  Зазвичай на це весняне захворювання починають звертати увагу, коли патологічний процес зайшов вже далеко. Та й не завжди людина, що зазнає сезонне афективний розлад, виглядає хворим.

  Крім явних симптомів, жіноча весняна депресія має ряд прихованих ознак, які іноді помилково пов’язують з іншими станами організму.

  До прихованих ознаками весняної депресії відносяться:

  • хронічне фізичне і моральне виснаження без ознак тілесного захворювання;
  • сонливість або, навпаки, безсоння, з якою важко впоратися;

  • раніше невластиві для жінки напади агресії, запальність, дратівливість навіть по дрібницях;
  • неадекватна реакція на прояви ласки і любові, втрата здатності виявляти позитивні емоції, «замороженість» почуттів;
  • наростаюче байдужість до доручених справ і обов’язків;
  • зміна смаків, зниження (відсутність) апетиту або, навпаки, постійне бажання поїсти, відповідно пониження або підвищення ваги;
  • крайнощі в поведінці: від бажання замкнутися в собі (жінка перестає «виходити в світ», закидає звичні, раніше улюблені заняття) до надмірної товариськості, соціальної активності (щоб заглушити в собі тугу і переживання, втекти від проблем).

  У різних жінок весняна депресія може виявлятися різною мірою і не обов’язково має всі зазначені симптоми. Як боротися з ними, щоб повернути психічне здоров’я, розглянемо далі.

  Зверніть увагу! Подолання такого стану як весняна депресія у жінок (симптоми, як боротися з ними) має два виміри: психологічний і медичний. Залежно від тяжкості стану може знадобитися допомога різних фахівців: психолога або психотерапевта.

  В легкій формі депресія може тривати кілька днів, а у важкій – затягнутися на 1-2 тижні і навіть більше, що є показанням для звернення до профільного фахівця.

  Психологічні способи побороти депресію

  На допомогу в лікуванні сезонного афективного розладу приходить психокорекція, яку проводить психолог або лікар-психотерапевт.

  Однак з легкою формою захворювання можна впоратися і самостійно з допомогою простих, на перший погляд, дій.

  Як боротися з симптомами весняної депресії у жінок?

  Фахівці рекомендують:

 • Взяти на себе відповідальність. Психологи настійно радять тверезо оцінити свою життєву ситуацію, взяти її під свій контроль і усвідомити, що тільки сама людина – творець свого щастя, а його майбутнє залежить від того, яке рішення він прийме в даний момент. Бути відповідальною за своє життя, за свої емоції – означає зробити перший крок на шляху зміни життя на краще, вчасно вносячи в неї корективи.
 • Частіше дивитися позитивні, надихаючі фільми. Для перегляду чергової кінострічки краще зупинити свій вибір на добрих, веселих фільмах, що піднімають настрій, викликають позитивні емоції (радянські та російські комедії, гумористичні киножурналы, зарубіжні фільми з улюбленими акторами). Хороше кіно дасть поштовх на боротьбу з труднощами, підкаже варіант вирішення проблеми, відкриє джерело натхнення.

 • Розсунути межі спілкування. Самотність і усамітнення – не найкращий спосіб проведення часу під час весняної депресії, коли ніщо не заважає думкам обертатися навколо проблем. На думку фахівців, набагато корисніше в цей період розширити коло спілкування, сходити на цікаві заходи (театр, виставки, презентації, концерти). Нові приємні враження та знайомства з веселими людьми відвернуть від тяжких дум.

 • Знайти захоплююче заняття. Навіть найпростіше справа може захопити і надихнути. Розгадування кросвордів, читання книг, пристрій квіткової клумби перед будинком, будь-яке заняття рукоділлям, приготування кулінарних шедеврів – все це різноманітить сірі будні і може перетворитися в хобі, результати якого принесуть тільки радісні емоції.
 • Звернутися до духовного світу. Тілесне завжди йде поруч із духовним і душевним. Якщо в сезонне афективний розлад впадає віруюча людина, то на допомогу в лікуванні хвороби прийде добрий духівник. Ґрунтовна, довірча бесіда зі священиком дозволить озирнутися на пройдений шлях, засвоїти урок депресії, усвідомити власні помилки та знайти шлях до їх виправлення.
 • Виключити спиртне та інші адиктивній кошти. Шкідливі звички (алкоголь, наркотики, тютюнопаління та інше) посилюють і без того пригнічений стан психіки, підривають здоров’я, сприяючи розвитку серйозних внутрішніх захворювань. Тимчасова ейфорія змінюється дисфорией (агресією і озлобленістю по відношенню до інших людей), а проблеми не вирішуються.
 • Нормалізувати режим праці і відпочинку. В умовах постійної завантаженості на роботі, вдома, в турботах про сім’ю та дітей жінка забуває про існування психофізіологічних особливостей свого організму, якому потрібно чергування навантажень і спокою. У стані дамській весняної депресії для боротьби з симптомами захворювання особливо важливо раціональний розподіл часу, максимальна розміреність і регламентація життя.
 • Збільшити фізичне навантаження. Вранці прийняти контрастний душ, зробити кілька простих гімнастичних вправ або танцювальних рухів під запальну музику. Частина дороги до роботи пройти пішки. Не нехтувати фізичними вправами на свіжому повітрі (зарядка, рухливі спортивні ігри, тривалі піші прогулянки), які дадуть організму корисну навантаження, а позитивні емоції піднімуть настрій.

 • Робити добрі справи. Добрі справи і вчинки, безкорисливо вчинені для оточуючих, увагу до людей, доброзичливість і турбота про них принесуть позитивні емоції і відчуття власної корисності, усвідомлення того, що «я сама – джерело радості для оточуючих». І навколишні відповідять взаємністю.
 • Відмовитися від жорстких дієт. Урізноманітнити свій раціон харчування, ввести в нього полівітамінні препарати. Не обмежувати себе в їжі, але віддавати перевагу здоровій їжі (каші, фрукти, овочі, кисломолочна продукція), відмовившись від «шкідливої» (напівфабрикати, фаст-фуд). Балувати себе бананами, гірким шоколадом, медом і горіхами, так як вони сприяють виробленню серотоніну – «гормону щастя».
 • Щодня використовувати формули самонавіювання (афірмації). Чітко сформульовані короткі позитивні думки при багаторазовому повторенні допоможуть підтримати життєрадісний настрій і знайти свій шлях як боротися з симптомами весняної жіночої депресії.
 • Оновити домашній інтер’єр. Перестановка меблів у кімнаті, яскраві акценти в інтер’єрі (ваза з живими квітами на столі, фоторамки з улюбленими фотографіями, нові штори) налаштують на позитивний лад.
 • Використовувати ароматерапію.
 • Змінити свою зовнішність. Свіжа зачіска, оригінальний манікюр, незвичайний макіяж, новий гардероб (нехай навіть у невластивій раніше манері) допоможуть по-новому відчути саму себе, внесуть легкість ходу, запалять погляд.

 • Частіше дарувати свою посмішку. Щоранку посміхатися своєму відображенню в дзеркалі, перехожим на вулиці, ловити прекрасні моменти життя і радіти їм. Коли на обличчі посмішка жінки, депресії немає місця.
 • Зверніть увагу! Навіть у похмурий день сонце випромінює ультрафіолетові хвилі, сприяють виробленню в організмі вітаміну D і серотоніну, необхідних для боротьби з весняною депресією.

  Крім явних симптомів, жіноча весняна депресія має ряд прихованих ознак, які іноді помилково пов’язують з іншими станами організму. виявивши їх, слід поставити питання: як боротися з цим.

  Впоратися з сезонним афективним розладом допомагають різні здорові методики розслаблення – фітнес, східні гімнастики і навіть заняття аутотренінгом.

  Ефірні масла:

  — від роздратування, запальності жасмин, троянда, розмарин, іланг-іланг, ромашка — для підняття настрою лемонграс, іланг-іланг, кмин, гвоздика — для придушення страху, агресії жожоба, жасмин, троянда — для бадьорості і підняття духу суміш масел кориці, гвоздики, пачулі, жожоба, троянди, винограду — для підвищення працездатності бергамот, мандарин, лаванда, м’ята, лимон, коріандр, кипарис — для зняття нервової напруги лимон, полин, лаванда — від втоми та емоційного перенапруження апельсин, лаванда, сандал, меліса

  Важливо пам’ятати:

 • Під час роботи – працювати, під час відпочинку – відпочивати.
 • Вирішувати робочі і побутові питання потрібно по черзі (одна за одною), а не все відразу.
 • Під час відпочинку проблеми не повинні турбувати, їх потрібно вирішувати тільки у спеціально відведений для цього час.
 • Психотерапія від сильного депресивного стану

  У разі ускладненого перебігу такого афективного розладу як весняна депресія у жінок, симптоми (як боротися з ними) аналізує лікар і проводить з пацієнткою психотерапевтичне лікування.

  Метою психотерапії є допомога хворому у врегулюванні своїх емоцій.

  Для успішної терапії від пацієнта необхідно виконання двох умов:

 • Жінка повинна бути готова до розповіді про свої проблеми;
 • Повинна проявити активність у прагненні позбутися від захворювання.
 • Від кваліфікованого спеціаліста вимагається:

 • Налагодити взаєморозуміння з клієнткою;
 • Встановити з нею довірчі стосунки.
 • Схема лікування весняного афективного розладу підбирається строго індивідуально, залежно від тяжкості протікання хвороби. А результатом такого лікування повинні стати зміна погляду жінки на існуючі проблеми, ставлення до свого життя і саму себе.

  В умовах проходження лікування в клініці відносно пацієнтки проводяться комплексні заходи, які включають в себе:

  • нормалізацію режиму дня (раціональний розподіл часу на працю і відпочинок);
  • повноцінне збалансоване харчування;
  • використання фізіотерапії;
  • тренінги на апараті біологічного зворотного зв’язку (БЗЗ);
  • фототерапію (або світлотерапію);
  • щоденні групові та індивідуальні сесії з психотерапевтом.

  У випадках сильного депресивного стану застосовується радикальний метод – электрошоковая терапія, переважна «гормон стресу». Її застосовують у тих випадках, коли пацієнтка з об’єктивних причин не може приймати лікарські препарати або традиційні методи лікування виявляються неефективними.

  Важливо пам’ятати! При дотриманні всіх рекомендацій фахівця можна перемогти навіть сильну весняну депресію.

  Легкі лікарські антидепресанти, які відпускаються без рецепта

  Медикаментозний метод як один із основних способів боротьби з симптомами весняної депресії у жінок полягає в призначенні антидепресантів.

  Спектр сучасних препаратів для лікування депресивних станів дуже широкий. У багатьох з них в складі є рослинні компоненти, що робить їх ефективними, безпечними, практично без побічних ефектів та звикання.

  Без рецепта в аптеках можна придбати наступні препарати.

  Афобазол

  Ефективне анксіолітичний засіб.

  Застосовується: при лікуванні тривожних станів, а також у комплексній терапії ряду соматичних захворювань.

  Ефективність: має виражений заспокійливий ефект, стабілізує загальний психологічний стан, тонізує, підвищує позитивний настрій, усуває тривожність і безсоння.

  Протипоказання: не призначається при наявності чутливості до компонентів препарату, вагітним, годуючим мамам та ін.

  Плюси препарату: не впливає на концентрацію уваги та швидкість психомоторних реакцій, тому його можна приймати при водінні автотранспорту. Ефективність ліків помітно проявляється вже в перший тиждень лікування, а досягає максимуму на четвертому тижні.

  Форма випуску: у вигляді таблеток.

  Деприм

  Рослинний антидепресант.

  Застосовується: при зниженому настрої, при лікуванні легкої та середньої форми депресії, які супроводжуються підвищеною тривожністю, також при метеочутливості.

  Ефективність: підвищує позитивний життєвий настрій і працездатність.

  Протипоказання: не призначається при важкій формі депресії, вагітним, годуючим мамам та ін.

  Плюси препарату: звіробій, що входить до складу лікарського засобу, володіє вираженими антидепресивними властивостями, що сприяє ефективному лікуванню весняної депресії.

  Мінуси препарату може спровокувати міжменструальні кровотечі у жінок, послабити дію контрацептивів. Під час лікування не можна засмагати на сонці або ходити в солярій.

  Форма випуску: у вигляді таблеток.

  Зибан

  Ефективний антидепресант, відомий у всьому світі.

  Застосовується: при лікуванні сезонних депресій, тривожних і афективних розладів, добре зарекомендував себе в комплексній терапії з позбавлення від нікотинової залежності.

  Ефективність: підвищує настрій, бореться з депресією, збільшує працездатність, знижує дратівливість, неспокій, гнів, збільшує концентрацію уваги.

  Протипоказання: вагітність, грудне вигодовування, серцева недостатність, захворювання ШЛУНКОВО-кишкового тракту, схильність до кровотеч і ін.

  Форма випуску: у вигляді порошку для приготування розчину для ін’єкцій.

  Мапротилін (Людиомил)

  Препарат тетрациклического ряду.

  Застосовується: при різних формах депресії (у тому числі прихованої), пригніченому настрої, апатії, дисфорії, депресивний невроз, дратівливості, маніакально-депресивному психозі у фазі депресії, при підліткового та дитячого депресії, психосоматичних і соматичних розладах, спричинених депресією.

  Ефективність: покращує настрій, відновлюють здоровий психоемоційний фон, допомагає врятуватися від апатії, тривоги, страху, поповнює нестачу потрібних речовин у тканинах головного мозку.

  Плюси препарату: чинить слабко виражений заспокійливий, снотворний і антихолинергический ефект.

  Недоліки: високий ризик розвитку судом.

  Протипоказання: не призначається при гіперчутливості, епілепсії, схильності до судом, печінкової або ниркової недостатності, закритокутовій глаукомі, маніакально-депресивний психоз в маніакальній фазі та ін. З-за малої дослідженості препарат не рекомендований вагітним і годуючим мамам.

  Форма випуску: у вигляді таблеток або розчину для ін’єкцій.

  Персен

  Сучасне високоефективне заспокійливий і спазмолітичний засіб. У складі цього препарату рослинного походження містяться екстракти валеріани, меліси і м’яти.

  Застосовується: при лікуванні підвищеного нервового напруження, дратівливості, безсоння.

  Ефективність: чинить седативну та спазмолітичну дію, посилює дію снодійних і знеболюючих засобів.

  Протипоказання: не призначається вагітним і годуючим мамам, при артеріальній гіпотензії, захворюваннях жовчовивідних шляхів та ін.

  Плюси препарату: не викликає звикання, підходить для застосування у дітей з 12 років, має високий профіль безпеки.

  Мінуси препарату: знижує рівень концентрації уваги і швидкість психомоторних реакцій.

  Форма випуску: у вигляді таблеток.

  Ново-Пасит

  Заспокійливий та снодійний препарат на основі природних компонентів.

  Застосовується: при лікуванні безсоння, головних болів від нервового напруження, неврастенії і невротичних розладів, знімає психічне напруження, а також у терапії сверблячих дерматозів, викликаних психічним напруженням.

  Ефективність: ліки з вираженим заспокійливим ефектом, допомагає впоратися з почуттям тривоги і нервовим напруженням.

  Мінуси препарату: екстракт звіробою зменшує дієвість гормональної контрацепції під час застосування засобу протипоказано засмагати або ходити в солярій, препарат знижує рівень концентрації уваги, уповільнює швидкість психомоторних реакцій.

  Протипоказання: призначається з обережністю для вагітних та годуючих мам, не призначається при гіперчутливості до компонентів препарату.
  Форма випуску: у вигляді таблеток або розчину.

  Антидепресанти природного (рослинного) походження для боротьби з симптомами весняної депресії у жінок:

  Лікарські рослини Як допомагають боротися з симптомами весняної депресії у жінок Безсмертник, лимонник, корінь маралии, родіола рожева (у вигляді настоянок) Усувають відчуття хронічної втоми. Левзея (у вигляді спиртового екстракту) Допомагає усунути апатію, песимізм, підвищує позитивний настрій і працездатність. Женьшень (у вигляді спиртової настоянки) Бореться з депресією, стимулює імунну систему, підвищує стійкість організму до стресів. Заманиха висока Сприяє нормалізації сну, поліпшує настрій і працездатність. Жимолость блакитна, душиця, конюшина лучна, пустирник Прекрасні засоби від депресії, нервозність, допомагають протистояти стресам. Глід (настоянка) Ліки номер один в лікуванні безсоння і нервових розладів. Володіє вираженим седативним ефектом, зменшує тривожність, надмірну збудливість. Хміль, м’ята перцева, валеріана, меліса Ефективні природні антидепресанти практично без побічних ефектів. Зменшують тривогу, знімають дратівливість, заспокоюють нервову систему, купируют страх. Дягель лікарський, пустирник Зміцнюють ослаблену нервову систему, допомагають відновити сили і подолати безсоння. Календула (настоянка) Виробляє седативний ефект, допомагає подолати втому і напругу, результативно боротися з безсонням і головними болями.

  Важливо пам’ятати!

  При застосуванні антидепресантів, щоб уникнути побічних ефектів потрібно:

  • обов’язково проконсультуватися у лікаря з питання прийому лікарського засобу;
  • уважно вивчити інструкцію по застосуванню препарату;
  • точно дотримуватися дозування, призначеного лікарем.

  Сильні препарати від депресії

  Сильнодіючі препарати для боротьби з симптомами весняною депресією у жінок можна придбати в аптеках тільки при пред’явленні рецепта лікаря.

  Зверніть увагу! Для лікування весняної депресії у жінок потрібен час. Всі сучасні антидепресанти починають проявляти свою ефективність не раніше ніж через 1-2 тижні від початку терапії.

  Стійкий ефект від прийому препаратів виявляється протягом восьми тижнів, тому лікареві необхідно два місяці, щоб з’ясувати необхідність скорегувати тип або дозу антидепресанту.

  Грандаксин (Феназепам, Атаракс)

  Транквілізатор.

  Застосовується: при лікуванні реактивної депресії, посттравматичних стресових розладів, неврозів та неврозоподібних станів, кардіалгії, клімактеричного синдрому та ін.

  Ефективність: зменшує вираженість тривоги, пригнічує страх, занепокоєння, емоційна напруга.

  Протипоказання: при вираженій депресії, агресії, психомоторному збудженні, в дитячому віці не рекомендується застосовувати вагітним і годуючим мамам, при чутливості до компонентів препарату та ін.

  У випадках тривалої депресії не варто впадати у відчай – хвороба успішно лікується за допомогою психологічної допомоги та лікарських препаратів.

  Плюси препарату: істотно не знижує концентрацію уваги.

  Особливість: приймається в денний час.

  Форма випуску: у вигляді таблеток різної дозування.

  Паксил

  Антидепресант, селективний інгібітор.

  Застосовується: при лікуванні у дорослих і дітей всіх видів депресій, в тому числі супроводжуються тривогою.

  Ефективність: досить швидко і ефективно знижує симптоми депресії, покращує сон, стабілізує психоемоційний стан, допомагає позбутися від суїцидальних думок.

  Протипоказання: не призначається у III триместрі вагітності, до 18-річного віку, при наявності гіперчутливості до компонентів ліки, з обережністю призначається годуючим мамам.

  Мінуси препарату: в перші два тижні лікування може не відзначатися терапевтичний ефект. Пацієнтку не слід залишати одну на початку курсу лікування, так як можуть з’явитися суїцидальні думки.

  Форма випуску: у вигляді таблеток.

  Піразидол

  Антидепресант, найпоширеніший і ефективний препарат при лікуванні депресивних станів.

  Застосовується: при лікуванні різних форм депресії, що протікає з астенічним розладами і психомоторною загальмованістю, а також у складі комплексної терапії ряду захворювань.

  Ефективність: має ноотропну дію, покращує пізнавальні (когнітивні) функції, створює позитивний настрій.

  Плюси препарату: хороша переносимість.

  Протипоказання: захворювання крові, гепатит в гострій формі, гіперчутливість, прийом інгібіторів МАО, в період вагітності та годування груддю, дитячий вік (до 15 років).

  Особливість: приймається в ранковий час.

  Форма випуску: у вигляді таблеток.

  Прозак

  Препарат відноситься до групи виборчих інгібіторів серотоніну (СІЗЗС).

  Застосовується: при лікуванні депресії всіх ступенів тяжкості, нервової булімії, розлади менструального.

  Ефективність: піднімає настрій, допомагає позбавитися від нав’язливих думок. При регулярному прийомі сприяє врівноваженню психіки.

  Протипоказання: при гіперчутливості до препарату, при суїцидальних настроях, не призначається вагітним, годуючим мамам та ін.

  Форма випуску: у вигляді капсул.

  Важливо пам’ятати! При виборі антидепресантів не можна прислухатися до порад близьких, знайомих людей або вибирати їх самостійно. Ці препарати призначає тільки лікар.

  Весняна депресія може виникнути у будь-якої жінки навіть з самою стійкою психікою. Це захворювання носить сезонний характер і частіше за все проходить само по собі, якщо вчасно вносити корективи у свій світ почуттів, емоцій та образ життя.

  У випадках тривалої депресії не варто впадати у відчай – хвороба успішно лікується за допомогою психологічної допомоги та лікарських препаратів. Для цього потрібно вчасно звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця, який розробить індивідуальний план лікування.

  Про симптоми жіночої депресії і її відмінності від чоловічої у цьому відео:

  Як боротися з весняною депресією:

  Також цікаве: