Тренувальна система пілатес: у чому особливість її вправ

Багато охочих схуднути або просто вдосконалювати своє тіло, неодноразово чули модне нині слово «пілатес». Що ж означає тренувальна система пілатес?

f59a2b3544a83c243cbb82e3e5152ae9 Тренувальна система пілатес: у чому особливість її вправ

По суті, це система загальнозміцнюючих вправ, націлених на поліпшення координації, витривалості, гнучкості і спритності тіла. Іншими словами, завдяки цьому виду фітнесу людина краще відчуває і усвідомлює своє тіло, що, в свою чергу, сприяє набуття внутрішньої гармонії.

Тренувальна система пілатес спочатку була розроблена в двадцятому столітті спеціально для російського і австралійського льотчика Германа Акімова. Її автором був Хубертос Джозеф Пілатес, звідси і назва системи.

Багато людей в гонитві за ідеальною фігурою в результаті кидали всі спроби з-за розчарувань в дієтах, аеробних і силових заняттях. При великій кількості належних зусиль буває, що вони не дають бажаного результату.

Фахівці вважають, що причина тут криється в ігноруванні сучасними популярними видами фітнесу такого моменту, як розтяжка м’язів. Силові вправи спрямовані на відпрацювання певної групи м’язів, аеробні – на поліпшення витривалості і на схуднення. Пілатес ж діє дещо інакше, його вправи націлені на те, щоб «відчути» кожен м’яз, кожну частину тіла, і відчути рівновагу між внутрішнім світом і зовнішнім.

ea3ac952d22e69a903e7975be5ef1a5f Тренувальна система пілатес: у чому особливість її вправ

Основний акцент пілатесу припадає на м’язи преса і спини, таким чином, першим ефектом від регулярних занять будуть підтягнуті лінії талії і тіла в цілому, а також покращиться постава. Однак для досягнення максимально позитивного результату, вправи повинні бути регулярними і виконуватися правильно.

Напевно, самим популярним і рекомендованим вправою в Інтернеті зараз є так звана «планка», хоча мало хто знає, що це вправа належить до комплексу пілатесу. Популярне воно неспроста, оскільки зміцнює всі м’язи тіла і прибирає біль у спині.

Виконується «планка» дуже просто: потрібно лягти на живіт, на видиху ліктями і носками ніг обпертися об підлогу так, щоб тіло утворило рівну лінію, і затриматися в цьому положенні секунд на 20 (для початківців), дотримуючи правильний ритм дихання. При цьому всі м’язи тіла повинні бути в напрузі.

9c89cc6c56b651aa5ad5ed5e9bc331da Тренувальна система пілатес: у чому особливість її вправ

Існує дуже багато різних методик, але основні правила у всіх одні:

— концентрація: необхідно думати, а ще краще — подумки уявляти собі м’язи, які опрацьовуються;

— дихання: вдих і видих здійснюються розширенням грудної клітини, але при цьому м’язи живота повинні перебувати в постійному напруженні. Для кожної вправи передбачений свій ритм. Це важливий момент у пілатесі, без його правильного виконання не варто розраховувати на гарний результат;

— якість: поспіх недоречний, набагато ефективніше буде виконати ту тривалість тренування, яка під силу, і з задоволенням.

d2abf7026f142d9b593e8268f3355f58 Тренувальна система пілатес: у чому особливість її вправ

У будь-яких напрямках завжди з’являються якісь нововведення і удосконалення, у випадку тренування за системою пілатеса — це додавання плиометрических елементів. Сенс в тому, що сконцентровані вправи на розтяжку і пророблення м’язів розбавляються більш активними, динамічними випадами з участю ваги власного тіла.

Стрибки з розведенням ніг в сторони або стрибок з півметрової висоти з вистрибуванням назад через секунду – все це приклади плиометрики у фітнесі. Якщо пілатес сам по собі більше орієнтований на вдосконалення зовнішнього вигляду, внутрішньої гармонії, фігури і самопочуття, то додаток плиометрических вправ до цієї системи прискорюють фізичну реакцію людини, роблять його м’язи сильніше без застосування якихось особливих зусиль.

Тренування за методом пілатес — це не просто черговий спосіб боротьби із зайвою вагою, це оздоровча як у фізичному, так і в духовному плані система, що допомагає по-новому відчути власне тіло, а також відчути себе сильніше. Не варто, звичайно, чекати чудес, якщо не докладати постійних зусиль, терпіння і бажання, але при наявності всього цього результат не змусить себе чекати.

Відео по темі статті

Також цікаве: