Тест на вагітність. Які бувають, як робити, що показує смужка, точність терміну, позитивний, негативний

Тест на вагітність є сучасним та простим способом дізнатися про настання зачаття. Існує безліч самих різних тестів, що відрізняються друг від друга по ступені точності і чутливості. Жінці слід знати, які бувають тести, чим вони відрізняються і як правильно зробити тест.

Як працює тест на вагітність

Використання тесту є зручним способом, щоб дізнатися про вагітність як можна раніше. Достовірність отриманих результатів дорівнює приблизно 98%. Визначення вагітності здійснюється завдяки взаємодії реагенту, що знаходиться на тестовій смужці і гормонів.

ХГЛ – це гормон, який виробляється в організмі практично відразу ж після настання зачаття. У міру зростання плоду, його кількість в сечі зростає.

Досить опустити смужку в ємність з сечею, і область з речовиною реагентом забарвлюється — на світлій частині проявляються смуги.

Загрузка...

Що показує смужка

Тест на вагітність покаже позитивний результат, якщо проявилися 2 смужки. Одна з них проявляється завжди і практично відразу після опускання тесту в сечу. Вона пофарбована в яскравий синьо-жовтий тон.

Поява другої лінії можливо тільки в разі наявності в сечі гормону ХГЛ, що відповідає за настання вагітності. Якщо зачаття не відбулося, на тесті через кілька хвилин буде видна тільки одна смуга.

Як виглядає позитивний тест на вагітність

На отриманому результаті повинні бути видні 2 рівні лінії. За інтенсивністю кольору можуть значно відрізнятися. При цьому контрольна смужка, що відповідає за позитивність результату може бути блідіше.

Як виглядає негативний тест на вагітність

Якщо на результаті видна 1 єдина смужка, це говорить про отрицательности тесту. Про такому ж результаті говорить слабка інтенсивності забарвлення другої смужки або її сильна розмитість. Білий колір смуги означає, що на неї потрапило багато рідини і вона не встигла зреагувати.

Тест на вагітність має достовірність отриманих результатів 98%.

Слабка друга смужка на тесті на вагітність – що значить

Така реакція можлива при маленькому терміні вагітності, або ж негативному тесті на вагітність . Якщо тест проводиться до затримки, пройшло ще занадто мало часу після зачаття. Лікарі рекомендують у такому випадку робити повторні тести через деякий час.

Які бувають тести на вагітність – види тестів

Тести відрізняються зовні і за ступенем чутливості. Деякі дозволяють дізнатися про вагітність через зовсім короткий час після зачаття.

Тест-смужки

Такі засоби дозволяють провести швидку діагностику. Вони є дуже простими у використанні, розшифровці, коштують до 100 рублів. Подібні тести являють собою смужку реагує з речовиною, її одним кінцем поміщають в ємність з сечею. Через 5 хвилин вже можна дивитися результат.

Поява другої лінії на тесті для вагітності можливо тільки в разі наявності в сечі гормону ХГЛ, що відповідає за настання вагітності.

Як правило, при визначенні вагітності даними способом в перший день затримки — результат правдивий на 97%. Але навіть він може помилятися, якщо не дотримуватися рекомендацій щодо застосування.

Для проведення тесту необхідно взяти чисту ємність і зібрати в неї сечу — найкраще це робити вранці, коли гормон ХГЛ досягає максимальної концентрації. На півхвилини необхідно опустити в неї смужку.

Відразу ж проявиться контрольна смуга, показує, що тест був проведений правильно. Через 5 хвилин можливо прояв другої смуги, що означає позитивний результат.

Переваги цього типу тестів:

 • доступна ціна;
 • широкий асортимент.

Недоліки:

 • низька чутливість;
 • необхідність окремій ємності для тестування;
 • при сильній концентрації сечі може давати помилкові результати;
 • при недостатній просоченню або, навпаки, при сильному зануренні смужки в ємність з сечею може видавати помилкові показники.

Тестів на вагітність рекомендується купувати кілька для отримання більш достовірного результату . Додатково проведена процедура дозволить переконатися в правильності отриманих результатів та усунути сумніви.

Для підтвердження результату необхідно зробити не менше 4 тестів, бажано з проміжком у кілька годин при різній концентрації сечі.

Струменевий тест на вагітність

Даний вид тестування відноситься до сучасного способу визначення вагітності і вважається більш достовірним. Тести сильно відрізняються від попередніх поколінь подібних методів дослідження.

Такі тести мають ускладнене пристрій і підвищену чутливість. Завдяки цьому дозволяють показувати достовірні результати навіть при низькому рівні ХГЛ.

Тест має спеціальний шар. При наявності ХГЛ реагент вступає в реакцію з гормоном і показує точний результат. Вже через 60 секунд тест готовий показати достовірні дані. Вартість таких тестів значно вище, ніж інших, менш точних, аналогів.

Переваги:

 • можливість використання такого тесту на вагітність при будь-яких умовах;
 • відсутність необхідності в ємності для вимірювання;
 • застосовні в будь-який час дня.

Струменеві тест-касети мають більш складну конструкцію. За їх стрежню, який складається з мельчащих каналів, сеча доходить до тестової області з реактивом. На цій частині знаходиться латексний шар з антитілами, активно реагують на ХГЛ.

Навіть при дуже низькій концентрації гормону реагент покаже правильні результати. Такий спосіб можна використовувати з першого дня затримки менструального циклу.

Електронний (цифровий) тест

Такий тест має аналогічний механізм роботи, що й інші. Він активно реагує на наявність ХГЛ. Проводити його можна в будь-який час дня, незалежно від ступеня концентрації сечі.

Здатний показувати точну інформацію з першого дня затримки. Точність показників в межах 98%.

Незважаючи на низьку вартість, здатний показувати правильні показники вже через кілька днів після настання передбачуваного зачаття. Чим ближче день затримки, тим більш високий відсоток достовірності результатів.

За результатами опитувань, навіть якщо до дня затримки він показував негативний результат, то в перший день затримки вже міг показати настання вагітності.

Рекомендується повторити такий тест кілька разів для більшої впевненості в показниках. Як тільки відбувається поглинання сечі в смужку з реагентом, на екрані з’являється зображення годин. Це говорить про працездатності пристрою. Через 3-4 хвилини на екрані відображаються результати зі знаком плюс або мінус.

Планшетні тести

Подібні вимірювачі також є досить чутливими і здатні зафіксувати настання зачаття вже на ранніх термінах. Для отримання результату в спеціальне віконечко з смужкою-реагентом наноситься крапля сечі.

Такий вид тесту більш сучасний і більш дорогий, ніж звичайні смужки. Він часто використовується для проведення аналізу в медичних клініках.

В комплекті є спеціальна піпетка. Після того як сеча вступає в реакцію з реагентом, у віконці з’являється результат. При настанні зачаття реактив стає кольоровим. Такий вид визначення зачаття є найбільш достовірним серед аналогів.

Переваги:

 • немає необхідності в спеціальній ємності;
 • наявність піпетки для проведення аналізу.

Недоліки:

 • труднощі в зборі необхідної кількості сечі;
 • висока вартість у порівнянні з аналогами.

Резервуарний тест

Цей тест обладнаний резервуаром для сечі. З лицьового боку пристрою розташовано віконце, а область з реактивом вбудована в резервуар. При цьому точність результату знаходиться поза залежності від об’єму сечі. Реактив здатний увібрати тільки потрібну кількість для визначення ймовірності зачаття.

Через скільки днів після затримки місячних, зачаття можна робити тест

Тест на вагітність можна застосовувати вже з першого дня затримки. Але багато жінок мають нерегулярний менструальний цикл і не можуть вірно вирахувати настання цього періоду. Після настання зачаття організм жінки починає підготовку до майбутнього процесу виношування.

Відразу ж починається перебудова всієї гормональної системи, рівень ХГЛ зростає в багато разів. Саме на нього реагують усі системи для визначення вагітності.

Для підтвердження результату необхідно зробити не менше 4 тестів, бажано з проміжком у кілька годин при різній концентрації сечі.

Вагітність може настати після того, як яйцеклітина виходить з яєчника — такий період називається овуляцією і проходить приблизно в середині менструального циклу. Таким чином, при розрахунку ймовірності настання запліднення, через 2 тижні після останнього циклу і виходу яйцеклітини можливе зачаття.

Ще кілька днів відбувається імплантація. Гормон ХГЧ починає продукуватися після прикріплення плоду до стінки матки. І з кожним днем його рівень збільшується.

Вже через тиждень ХГЛ досягає того рівня, що може бути визначено тестами. Це дозволяє робити тестування вже після початку передбачуваної затримки.

Затримка не завжди говорить про вагітність, вона може бути викликана стресами, гормональним збоєм і наявністю хронічних захворювань.

Чи покаже тест на вагітність до затримки

Тести, які володіють гарною чутливістю, здатні показати результат ще до настання передбачуваної дати наступного циклу. Це приблизно через 3 тижні після попереднього останнього дня менструації.

До того часу вже відбувається запліднення і рівень гормону виробляється вже здатний відобразитися на надчутливих тестах.

Коли тест на вагітність покаже точний результат – з якого терміну

Приблизно через 13 днів після закінчення менструації можливий вихід яйцеклітини і її запліднення. Ще 3-4 дні дається на прикріплення зародка і початок вироблення гормону.

Таким чином, вже через 3 тижні після останніх місячних можливо визначення вагітності на ранніх термінах, приблизно через тиждень після зачаття.

Чутливість тестів на вагітність

На всіх тестах для визначення вагітності вказано мінімальне значення рівня гормону, на що він здатний відреагувати. Зазвичай вона варіюється від 10 до 30. Чим менше значення, тим більше він володіє чутливістю, що дозволяє робити тести вже через тиждень після передбачуваної дати зачаття.

Який тест на вагітність вибрати

При виборі тесту багато жінок спираються на чинник доступності цінової категорії і зручності застосування. Для тест-смужок необхідна спеціальна ємність, для планшетного варіанту цього не потрібно.

Тест на вагітність Evitest (Эвитест)

Особливості:

 • Вважається одним з найбільш точних методів.
 • Дозволяє застосовувати його вже з початку затримки.
 • Через кілька хвилин вже можна отримати результат.
 • Застосування в будь-який час дня.
 • За відгуками, показує точні результати в межах від 94 до 99%. Рекомендується дотримуватися стерильність. Ціни починаються від 80 рублів.

  Тест на вагітність Frautest (Фраутест)

  Особливості:

 • Доступна ціна.
 • Можливість отримання результату з початку затримки.
 • Швидкий спосіб визначення.
 • За відгуками, вважається якісним продуктом і дозволяє вже через кілька хвилин після проведення процедури отримати результат. Ціни починаються від 75 рублів.

  Тест на вагітність «Я народився»

  Переваги:

 • Низька вартість.
 • Швидкий спосіб визначення.
 • Вважається тестом з середньою чутливістю і не завжди здатний визначити вагітність на ранніх термінах. Ціни на тест починаються від 95 рублів.

  Clearblue (Клеар Блю)- багаторазовий тест

  Переваги:

 • Надчутливий.
 • Визначення вагітності до затримки.
 • Кілька видів.
 • Высокоточен.
 • Точність визначення досягає 99%. Зручність в різних формах випуску. Ціни починаються від 95 рублів.

  Тести на вагітність на ранніх термінах

  Для визначення вагітності на ранніх термінах використовують планшетні, струменеві та багаторазові тести.

  Який самий точний високочутливий тест

  Згідно з дослідженнями, найбільш точними тестами виявилися:

  • Clearblue;
  • Frautest;
  • Evitest.

  Скільки коштує тест на вагітність в аптеках

  Залежно від ступеня чутливість вартість тестів в аптеках починається від 25 рублів (одноразова тест-смужка).

  Як правильно робити тест на вагітність – особливості й правила

  При проведенні методу визначення з допомогою тестів рекомендується дотримуватися стерильні умови. Не рекомендується витримувати смужку в сечі менше або довше покладеного строку.

  Тести показують будь-яку вагітність, у тому числі і позаматкову.

  Чи можна робити тест на вагітність ввечері

  Проводити тест ввечері можна, якщо він має високочутливі реагенти. Інші ж тести вимагають високої концентрації сечі (ранковій) для достовірності результатів.

  Чи може тест при вагітності показувати негативний результат

  При відхиленні від рекомендацій по використанню іноді тести показують негативний результат навіть після настання зачаття. Також негативний результат виходить до моменту прикріплення плоду до стінки матки.

  Тест не показує вагітність, а затримка є

  Рекомендується, через кілька днів, повторно провести тест. Слід враховувати, що затримка може бути викликана тривожними станами, супутніми захворюваннями.

  Позаматкова вагітність: тест покаже, чи ні

  Тести показують будь-яку вагітність, у тому числі і позаматкову. Це пов’язано з тим, що вони реагують безпосередньо тільки на рівень гормонів.

  Чи може тест на овуляцію показати вагітність

  Ні, тому що подібні тести орієнтовані на визначення наявності іншого виду гормону, а не на ХГЛ.

  Тест на вагітність в домашніх умовах – як перевірити вагітність без купленого тесту

  Існує декілька способів визначення вагітності будинку.

  Тест на вагітність з йодом і папером

  В ранкову сечу занурюється невеликий аркуш паперу. Далі на змочений край наноситься декілька крапель йоду. Фіолетово-синій відтінок говорить про позитивному результаті, коричневий — про негативний.

  Тест на вагітність з содою

  Для цього потрібно зібрати в ємність сечу (бажано виконувати процедуру вранці) приблизно 200 мл і покласти туди чайну ложку соди. Шипіння говорить про негативний результат.

  Гінекологи рекомендують використовувати різні тести на визначення вагітності для збільшення ймовірності отримання достовірного результату.

  Як зробити тест на вагітність:

  Тест на вагітність содою в домашніх умовах:

  Також цікаве: