Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

Все не з чуток знайомі з соєю або з її похідними. Соєві продукти особливо привабливі для вегетерианцев, так як є джерелом необхідного для організму білка, причому рослинного походження. Додатковою перевагою сої перед тваринним білком є те, що вона не утворює шлаків.

30f2fad3ebfa0306a2d982ebc52002b3 Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

З чого ж складаються соєві харчові продукти, які можна придбати в магазині? Рослина соя належить до родини бобових, тому її насіння називаються соєвими бобами. Ось з них і виробляють знайомі нам соєві продукти харчування. Розглянемо найбільш відомі:

1. Соєве молоко. Напій, схожий за виглядом з коров’ячим молоком, але має більш специфічний смаковий відтінок. Виробляється з віджатих соєвого насіння. На його основі роблять навіть дитяче харчування для грудних дітей з непереносимістю лактози.

2. Тофу. Один з найпоширеніших сирів робиться саме з соєвого молока. Технологія виробництва схожа з виготовленням звичайного сиру, розрізняються лише тим, що тофу додатково пресують в блоки.

c70500e920765e36cbac3ea1ec435eab Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

3. Соєве м’ясо. Виготовляється з соєвого борошна, попередньо знежиреної. В цьому і полягає його головна користь. Звичайно, на смак воно програє звичайним м’яса, але навіть перевершує по корисності. Важливим його плюсом є ціна, яка в рази нижче справжнього м’яса.

4. Соєвий соус. Рідкий коричневий соус, який виробляють із соєвих бобів, пшениці, оцту, цукру і солі. Білка в ньому міститься приблизно 6-8%.

5. Соєве борошно. Готується з розмелених насіння сої. З вигляду схожа на звичайну пшеничне борошно злегка жовтуватого кольору. Вміст білка становить приблизно 55%.

6. Темпі. Продукт виробляється із цільних соєвих бобів. Їх варять до напівготовності, потім додають оцет і спеціальну закваску, а потім пресують у брикети.

7. Соєва олія. Харчове рослинне масло, що виготовляється з насіння сої. Можна додавати в салати, використовувати при смаженні, а можна приймати натщесерце по 1-2 столові ложки. Воно допомагає зміцнити імунітет, а також є відмінним джерелом вітаміну Е.

5b2a538f050f6c63028be996a3273dc7 Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

8. Юба. Це пінка, яку знімають з поверхні соєвого молока. Її можна вживати в їжу, а можна засушити. У такому вигляді її ще називають «фучжу». У нас же вона відома, як спаржа соєва. Застосовувати її можна при приготуванні супів, салатів і просто як самостійну закуску. Зрозуміло, попередньо необхідно вимочити спаржу в якому-небудь соусі.

52e6942819435fa8152e622ea9e80790 Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

9. Натто. Це блюдо поширене в східній частині Японії, спробувати його десь за межами країни практично неможливо. Готується методом зброджування соєвих бобів. Готову страву володіє характерною тягучістю та легким аміачним запахом. Смак – на любителя.

10. Місо. Це спеціальна японська приправа. Частіше готується у вигляді пасти з сої, солі та спеціального японського грибка кодзі-кін. Додавати можна в різні страви, найпопулярнішим з яких є однойменний суп.

7d8eaa9f381c03d9a0d98f6dcd5ef1e1 Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

У нашій країні найбільш популярними є все-таки молочні продукти з соєвих бобів. Їх можна знайти практично в будь-якому магазині. Хтось вибирає їх за незвичайні смакові якості, хтось в якості додаткового джерела білка, хтось за станом здоров’я.

Деякі спокушаються їх невисокою калорійністю, малим вмістом вуглеводів і практично повною відсутністю жирів. Навіть заміна невеликої частини раціону продуктами з соєвого насіння допоможе значно знизити вагу (при його надлишку) і поліпшити травлення.

2ed6701989534ce4fd6b38432e8dd588 Соєві продукти, їх калорійність, чи можна вживати на дієті

Звичайно, перш ніж починати посилено харчуватися даним видом продуктів (наприклад, використовувати дієту на соєвих продуктах), необхідно ретельно зважити всі «за» і «проти», проконсультуватися з лікарем. Особливо це стосується вагітних жінок.

Дізнатися більше про соєвих продуктах можна у відео-роликах за посиланнями нижче:

Також цікаве: