Скільки вуглеводів потрібно в день людині для схуднення

Наш організм щодня потребує надходження різних поживних речовин. Зокрема, йому життєво необхідні білки, жири і вуглеводи. Для того, щоб вага залишалася в межах норми, потрібно знати, скільки вуглеводів потрібно в день. Ця Цифра дуже сильно змінюється від однієї людини до іншої і залежить від його статури, способу життя, віку і так далі.

6bd9667a4e97083b9778c777662ec894 Скільки вуглеводів потрібно в день людині для схуднення

Для того, щоб зрозуміти, яка кількість калорій і БЖУ потрібне саме вам, спочатку розрахуємо рівень вашого метаболізму. Для цього скористаємося вже існуючими формулами.

Жіночий рівень повинен бути такий: «655 + (9,6 помножене на вага в кг) + (1,8 помножене на зріст в см) – (4,7 помножене на вік у роках)». Формула для чоловіків трохи інша: «66 + (13,7 помножене на вага в кг) + (5 помножене на зріст в см) — (6,8 помножене на вік у роках)».

Далі отримане число знову множимо на ваш рівень фізичної активності, потрібну цифру вибираємо зі списку нижче:

 • Малорухливий спосіб життя, сидяча робота – 1,2
 • Відвідування нескладних тренувань 2-3 рази щотижня — 1,375
 • Висока активність, динамічні тренування 3-5 разів на тиждень – 1,55
 • Посилені заняття спортом 6-7 разів на тиждень – 1,725
 • Важкі фізичні навантаження щодня в стані стресу. Підготовка до конкурсу або змагань – 1,9
 • У результаті повинно вийти приблизно ту кількість калорій, яке ви вживаєте щодня.

  97339425abb053b8bd43bd62a7284a72 Скільки вуглеводів потрібно в день людині для схуднення

  Для схуднення вам необхідно знизити їх величину приблизно на 20%. Наприклад, у вас вийшло в сумі 2500 ккал. Це означає, що вам потрібно скоротити це число на 500.

  Не рекомендується зменшувати його сильніше в надії на швидкий результат. Швидше за все, ви просто введете свій організм в стан стресу, а в результаті отримаєте харчової зрив. Величезна ймовірність, що після кількох днів голодування ви накинетеся на їжу з потроєною силою, а в результаті до вас не тільки втрачені кілограми повернуться, але й додадуться нові.

  464085e01699ec901738f8ef5b06088a Скільки вуглеводів потрібно в день людині для схуднення

  Тим, кого свою вагу влаштовує, можна продовжувати споживати стільки ж калорій на добу, скільки вийшло за формулою. Не забувайте, що при сильному зменшенні споживання калорій, організм почне спалювати не тільки жировий запас, але і м’язову тканину, особливо якщо ви ведете малорухливий спосіб життя і рідко займаєтеся спортом.

  До того ж, недоотримання поживних речовин негативно відіб’ється на загальному самопочутті. Наприклад, погіршиться стан шкіри, волосся, знизиться загальної тонус організму.

  Якщо ви коли-небудь спілкувалися з людьми, які сидять на жорстких дієтах, то напевно помітили, що вони частіше перебувають у поганому настрої, втрачають почуття гумору і т. д. Будьте дуже уважні при перегляді свого раціону. 562686f8e702ca2f15a9c64903908901 Скільки вуглеводів потрібно в день людині для схуднення

  Щоб зрозуміти, скільки вуглеводів потрібно в день вжити одній людині, скористайтеся таким розрахунком. Відомо, що при розщепленні 1 г вуглеводів виходить приблизно 4 калорії, відповідно, знаючи своє необхідну кількість ккал в день, можна приблизно встановити і число допускаються вуглеводів.

  Якщо в день для вас можливо вжити 2000 ккал, відповідно, вуглеводи не повинні перевищувати 500 калорій. Зрозуміло, це лише приблизні цифри. При розрахунку необхідно враховувати джерело отримання вуглеводів, наприклад, їх кількість з сирих овочів можна і перевищити, а от з хліба краще вжити трохи менше.

  Велике значення має стать. У середньостатистичного чоловіка відсоток м’язової маси більше, ніж у жінки, відповідно, у стані спокою він буде витрачати більше калорій, що дозволяє йому допускати похибки у харчуванні з меншими наслідками.

  Дивно, але навіть пора року впливає на наш метаболізм: в холодний сезон ми витрачаємо більше калорій, в теплий – менше. Якщо ж вам важко самостійно скласти свій графік і раціон харчування, ви завжди можете звернутися до фахівця.

  Відео по темі статті

  Лічильники калорій:

  Значення вуглеводів:

  Кількість калорій в день для схуднення:

  Час вживання вуглеводів:

  Також цікаве: